Laparaskopie, hysterektomie a chrompertubace

20
21.10.19 20:49

Laparaskopie, hysterektomie a chrompertubace

Ahoj holky. Za měsíc mě čekají tyhle zákroky, respektive zákrok, udělají všechno najednou. Jde o vyšetření průchodnosti vejcovodů, a tak.
Mohl by mi někdo napsat, s čím mám počítat? Jak dlouho trvá zákrok, a tak podobně. V nemocnici budu celkem 3 dny, a potom asi ještě na PN, což si nedokážu představit. Myslela jsem si, že půjdu hned do práce.

Za zkušenosti děkuji. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

731
21.10.19 20:58

Budes mit cca 3-4 zasite ranky na brise. bolestivost je ruzna. muze ti byt zle po anestezii, ale take vubec nemusi. muzes slabe krvacet nebo spinit. zakrok trva vetsinou 30-60 min. podle vykonu. nevim jak jsi domluvena, nekdy v pripade poskozeni a nepruchodnosti vejcovodu, se muze behem laparoskopie odstranit, ale s tim bys musela souhlasit a podepsat souhlas. v nemocnici dostanes PN a ukoncuje ji tvuj gynekolog, takze je na domluve, kdy ti ji ukonci a muzes do prace.

PS: asi tam ma byt hysteroskopie. hysterektomie je neco jineho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
21.10.19 20:59

A jsi si jistá tou hysterektomií? To je totiž operační odstranění dělohy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
21.10.19 21:00

@anahry Omouvám se, opravdu má jít o hysteroskopii. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48447
21.10.19 21:01

Asi síš hysteroskopie, jen do dělohy kouknou, nebudou ji odstraňovat?
Laparoskopie je samotný druh operace, která se provádí přes několik vpichů přes břicho, pokud bude diagnostická, pečlivě tam kamerkou uvnitř všecko prohlédnou, kouknou, zda jsou nějaké srůsty (mohou je rozrušovat), polypy endometrióza… Hysteroskopie je prohlédnutí dělohy, zda tam nejsou nějaké abnormality. No a pak zjistí, zda jsou průchodné vejcovody. Pokud nebudou komplikace, je to zákrok do hodiny, ovšem furt je to operace a furt je to v narkóze. Každý to snáší jinak, ale počítej s tím, že tě to na pár dní vyřídí. Pokud neděláš nějakou fyzicky namáhavou práci a jen např. sedíš v kanclu u počítače a pokud se budeš cítit dobře, tak do té práce 4. den proč ne, ale tohle předem neodhadneš a radš bych s tím nepočítala. Já osobně bych byla schopná v kanclu sedět tak po týdnu, ale opravdu to každý snáší jinak. Ten 4. den už jsem normálně fungovala, žádná sláva, ale dalo se, ale mě pouštěli z nemocnice už druhý den po zákroku (a to mi pár orgánů sebrali) a teda ty 3 dny jsem se sotva doplížila z postele na záchod, jak mi bylo mizerně. Uvidíš, žádné velké plány si nedělej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama