Laparoskopická operace žlučníku, zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
alik132
Stálice 76 příspěvků 12.11.18 13:15
Laparoskopická operace žlučníku, zkušenosti

Ahoj holky, 3.12 mám naplánovanou laparoskopickou operaci žlučníku. Hledám někoho, kdo taky podstoupil operaci někdy teď a popsal mi, jak to probíhalo, kdy šel domů atd.? Mám doma skoro 3letou dcerku, vánoce se blíží a chceme si to užít, doktor mi řekl, třetí a nebo čtvrtý den domů. Stejne se bojim různých komplikací atd. Děkuji :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Monchichik
Kelišová 5425 příspěvků 12.11.18 13:17

@alik132 Operace žlučníku se dělá i na jednodenní chirurgii. Nastoupíš ráno a druhý den jdeš domů. Byla tak nedávno moje zubařka a moc si to chválila. Já jsem takhle byla minulý měsíc na pupeční kýle.

alik132
Stálice 76 příspěvků 12.11.18 13:29

@Monchichik no já jsem těhotná a musí mi ho vzít teď a bude mi operovat příbuzný a u nich se tam musí těch pár dní ležet, jinak bych jednodenní chirurgii brala všema deseti :D :potlesk:

mi.anetka
Kecalka 335 příspěvků 2 inzeráty 12.11.18 13:40

Byla jsem na jednodenní chirurgii, takže večer operace a dopoledne domů. (operovali mě 9 večer a ráno v 9 jsem mohla domů). Týden je člověk samozřejmě lehce omezen kvůli bolesti, nemůžeš minimálně 2 měsíce zvedat věci, tím se rozumí prostě nic nezvedat a nenosit.

alik132
Stálice 76 příspěvků 12.11.18 13:55

@mi.anetka ja závidím ty jednodenní, takhle nevim jestli stihnu čerty a nesnáším nemocnice :nevim: a jinak nějaký velký bolesti jsi neměla?

Monchichik
Kelišová 5425 příspěvků 12.11.18 14:07

@alik132 A proč na tu jednodenní nejdeš taky? Nejde to, protože si těhotná?

alisekR
Kelišová 5270 příspěvků 12.11.18 14:09

Byla jsem před třemi týdny. Ale byla jsem tam v úterý nástup a operace a v pátek domů. Původně jsem chtěla jít jednodenní, ale nakonec ještě, že jsem nešla. Bylo mi dost špatně po narkóze, což jsem nikdy dřív nezažila. Takže já byla ráda, že ležím tam a né doma :mrgreen: mimo to jsem měla tři dny redonový dren.

alisekR
Kelišová 5270 příspěvků 12.11.18 14:11

Byla jsem před třemi týdny. Ale byla jsem tam v úterý nástup a operace a v pátek domů. Původně jsem chtěla jít jednodenní, ale nakonec ještě, že jsem nešla. Bylo mi dost špatně po narkóze, což jsem nikdy dřív nezažila. Takže já byla ráda, že ležím tam a né doma :mrgreen: mimo to jsem měla tři dny redonový dren.

alik132
Stálice 76 příspěvků 12.11.18 14:12

@Monchichik na jednodenní jsem se ani neptala, kde to tady dělají, protože beru automaticky, že mi to odoperuje příbuzný :nevim: budu asi klidnější :)

alik132
Stálice 76 příspěvků 12.11.18 14:14

@alisekR já právě vždycky čumím, jak je to individuální, někdo jde na jednodenní a ok a jinej říká, že by domů hned nechtěl :lol: a už jsi předtím narkozu měla? Já ano a teda vůbec nic mi nebylo, tak snad ani tentokrát. A proč si dren měla 3 dny? Mě říkal, že ho vyndaji druhý den :roll: .

Nell2
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 12.11.18 14:18

Je to hrozně individuální. S někým zamává narkoza, někdy je hned ready. Někdo špatně snáší bolest, někdo hned „běhá“. A s tím drénem je to individuální, vytahuje se podle odpadu. Většinou hned další den ( někdo ho ani nemá) a někdy, to ještě chvíli krvácí tak se nechá do dalšího dne. Ať to dobře dopadne a jsi brzy doma :hug:

alisekR
Kelišová 5270 příspěvků 12.11.18 14:22
@alik132 píše:
@alisekR já právě vždycky čumím, jak je to individuální, někdo jde na jednodenní a ok a jinej říká, že by domů hned nechtěl :lol: a už jsi předtím narkozu měla? Já ano a teda vůbec nic mi nebylo, tak snad ani tentokrát. A proč si dren měla 3 dny? Mě říkal, že ho vyndaji druhý den :roll: .

Měli ho tak všichni. A to mě neteklo nic, ostatním dost. Při minulé narkóze jsem napohodu asi 4 hodiny po operaci šla na záchod. Teď ani náhodou. To bylo gynekologické laparoskopie. Jestli je u toho narkóza jiná než u žlučníku nevím. Tam jsem měla tehdy pocit, že se budím během šití břicha. Teď jsem spala totálně tvrdě a opravdu vnímala až na jipu. Jednodenní bych nešla, za prvé mám nemoc krve a za druhé nejbližší jednodenní se dělá od nás 100km v Praze. I takhle jsem se nechala operovat 55 km daleko a i ten čtvrtý den v autě byl na hranici. Přitom jsem držák a po druhém šíleném porodu jak z hororu, jsem dvě a půl hodiny po, šla sama do sprchy :mrgreen: takže nejsem skleníková kytka. :think: těžko říct, kde je zakopaný pes.

alik132
Stálice 76 příspěvků 25.11.18 11:25

@Nell2 Děkuji moc, za dva týdny už snad budu doma tleskat, že je po všem :D :palec:

alik132
Stálice 76 příspěvků 02.12.18 14:47

Tak mám zítra nástup jsem nervózní, jak prase a operace až v úterý :zed: celý den tam budu na nervy, sama. Holky, jak dlouho byly po operace na jipce??

Nell2
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 02.12.18 22:48

@alik132 u nás se na jip nechodí pokud nejsou komplikace, tak se pacient vrací hned na oddělení po dospaní. Hodně štěstí a ať je hojení co nejméně bolestivé :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >