Laparoskopické odstranění dělohy a vejcovodů, prosím info.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
36
16.11.21 20:11

Laparoskopické odstranění dělohy a vejcovodů, prosím info.

Maminky a ženy, prosím o rady. Po konizaci nebyli výsledky dobré a tak mě doktor žene na odstranění dělohy a vejcovodů. V té nemocnici je to klasicky a dohromady na 4dny. Slyšela jsem o možnosti laparoskopického odstranění, které je šetrnější a není nutná tak dlouhá hospitalizace. Prosím o radu, kde v Praze či Středních Čechách dělají tuto operace + zkušenosti. Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23495
16.11.21 20:15
@PetraMeli píše:
Maminky a ženy, prosím o rady. Po konizaci nebyli výsledky dobré a tak mě doktor žene na odstranění dělohy a vejcovodů. V té nemocnici je to klasicky a dohromady na 4dny. Slyšela jsem o možnosti laparoskopického odstranění, které je šetrnější a není nutná tak dlouhá hospitalizace. Prosím o radu, kde v Praze či Středních Čechách dělají tuto operace + zkušenosti. Moc děkuji

Nejspíš všude. U nás to dělají i v malé okresní nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
16.11.21 20:17

@Janli Tady to dělají jen klasicky a já bych potřebovala zredukovat pobyt v nemocnici. Mám to ted složité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 20:26
@PetraMeli píše:
@Janli Tady to dělají jen klasicky a já bych potřebovala zredukovat pobyt v nemocnici. Mám to ted složité.

Jak klasicky? Nikdo ti břicho řezat nebude, pokuď to není nutné. Ono si ale moc nevybereš, já byla na tomhle zákroku, řez od pupku až víš kam, a byla tam se mnou paní, co jí to dělali laparo a měli jsme stený den nástupu, i propuštění. Nástup čtvrtek, domů pondělí :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
18408
16.11.21 20:27
@PetraMeli píše:

Byla jsem na LAVH a pobyt celkem 6 dnu. Takze doba hospitalizace kratsi nebyla. A mela jsem bezproblemovou rekonvalescenci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
16.11.21 20:32
@Anonymní píše:
Jak klasicky? Nikdo ti břicho řezat nebude, pokuď to není nutné. Ono si ale moc nevybereš, já byla na tomhle zákroku, řez od pupku až víš kam, a byla tam se mnou paní, co jí to dělali laparo a měli jsme stený den nástupu, i propuštění. Nástup čtvrtek, domů pondělí :nevim:

To je právě to, co řeším. Ještě mám možnost to odložit, ale čeká mě častá biopsie. Cin bylo III a šlo to k hranici odebrané tkaně. Takže tápů. Zlepšení asi člověk čekat nemůže, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
16.11.21 20:35

@cecetka Tak já odpočívat nebudu, mám malé děti a manžel být doma třeba 4týdny nemůže, ale po konizaci jsem to dala. Jenže jsem doufala, že to konizací skončí a ted tohle, no jsem z toho docela mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23495
16.11.21 21:06
@PetraMeli píše:

Ono tam nejde o způsob řezu, ale o to, aby se ti orgány v břiše správně poskládaly. I po laparo tam budeš skoro týden a doma fakt fungovat nebudeš. Bude potřeba, aby s tebou doma někdo byl. Nebudeš moct nic zvedat a pokzd rekonvalescenci podceníš, budeš v nemocnici zpět ani nebudeš vědět jak….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
16.11.21 22:32

@Janli To jste mě nepotěšila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23495
16.11.21 22:40
@PetraMeli píše:
@Janli To jste mě nepotěšila.

Měla by sis přiznat, že jsi nemocná a není to banalita. Ani ta operace, ani rekonvalescence. Takže se připravit, že s tebou chlap prostě bude muset zůstat doma. Pokud v začátku něco přetáhneš, budeš z toho mít problémy dlouhodobě. Na začátku nemůžeš nést ani tašku s nákupem. Budeš muset ležet, ne lítat kolem dětí a domácnosti. Jenže pořád je tohle lepší než umřít na rakovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18408
17.11.21 05:32

@Janli Zase to neprehanej. Ze by nesmela nic, jen lezet, neni pravda.
@PetraMeli Zkratka jen budes poslouchat sve telo. Ono te totiz samo zpomali, kdyz to s aktivitou prezenes. Tyden jsem byla v nemocnici, pak tyden doma opravdu hodne polehavala. Potom uz jsem delala vse. Jen pomaleji. Normalne jsem doma fungovala i s 6letym ditetem, bylo jaro - takze jsem fungovala i na zahradce. Myla okna, litala kolem pracky, susicky, varila. A manzel se mnou doma opravdu nebyl, normalne chodil do prace :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
17.11.21 07:23

@cecetka Tak mě jde o to běžné fungování. Chápu, že k dětem si sednu a nebudu je všude tahat, nákupy zařídí manžel a ani mýt okna atd… nebudu. Navíc je to v zimě, takže stejně nebudu moc dělat.
Já jsem z toho prostě hotová z tohodle celého. Je mi 34roků, tak to je asi oprávněný šok. Navíc jsem si chtěla nechat ještě třetí dítě, tedy tu možnost a prostě pocitově je mi děsně. Celou noc jsem nad tím dumala, jestli jít pak na kontrolu s další biopsií (což je alternativa) či volit doporučený radikalní postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
313
17.11.21 12:27
@PetraMeli píše:
Maminky a ženy, prosím o rady. Po konizaci nebyli výsledky dobré a tak mě doktor žene na odstranění dělohy a vejcovodů. V té nemocnici je to klasicky a dohromady na 4dny. Slyšela jsem o možnosti laparoskopického odstranění, které je šetrnější a není nutná tak dlouhá hospitalizace. Prosím o radu, kde v Praze či Středních Čechách dělají tuto operace + zkušenosti. Moc děkuji

Poslala jsem Ti soukr. zprávu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
17.11.21 20:48

@BeaL Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...