Laparoskopie a hysteroskopie

124
13.1.20 22:34

Laparoskopie a hysteroskopie

Ahoj :mavam:
Prosím vás.. Nikdy jsem v nemocnici nebyla, tudíž vůbec nic nevím :lol:… Nevím, co si mám vzít s sebou..apod. Ale holky, zajímá mi..Bolí tento zákrok? A jak dlouho jste byly nesoběstačné a potom, jak dlouho jste byly doma třeba na neschopence? Taky mě zajímá, jestli jste na to hned s manželem/přítelem vlítli :D :oops:… Totiž..my se snažíme o miminko už delší dobu a doktor říkal, že tohle je poslední možnost..jinak potom ivf. Tak to víte..nejradši bych na to vlítla hned po zákroku :lol: ale je mi jasný, že budu celá bolavá a nebudu mít na tohle vůbec pomyšlení…
Jen mi prostě zajímá nějaké zkušenosti :) protože okolo sebe nemám nikoho, kdo na tom byl…Ale chtěla bych si o tom udělat nějaký obrázek.
Děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.1.20 22:53

@SarikS a můžu se zeptat, jakou máš indikací pro daný zákrok? Já byla objednaná na laparoskopii pro podezření na neprůchodnost vejcovodu, ale mela jsem takový děs z narkozy, že jsem zákrok zrušila. Nakonec jsem šla na alternativní vyšetření, kde se ukázalo, že žádný neprůchozí vejcovod nemám.

• Citovat
  • Nahlásit
6208
13.1.20 22:58

Byla jsem na diagnostické laparce, ve středu po obědě nástup do nemocnice, ve čtvrtek dopoledne mě vzali na sál, celý ten den jsem pak prospala. Večer mě vzbudili a došla jsem si na záchod a ráno mě šoupli zpátky na pokoj. V sobotu jsem jela domů. Nejhorší byl pátek, to jsem měla docela bolesti, ale stačilo si říct sestře o léky a pak to přešlo…oni dovnitř při laparce napumpují plyn a ten pak bolí…aspoň takhle mi to vysvětlovali. Dělám v kanceláři, tak že v pondělí jsem šla normálně do práce a týden po zákroku na vyndání stehů. My teda poctivě počkali dvě MS než jsme to začali zkoušet. Ona mi po tom zákroku první MS dorazila až za cca 6týdnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
14.1.20 06:07
@Anonymní píše:
@SarikS a můžu se zeptat, jakou máš indikací pro daný zákrok? Já byla objednaná na laparoskopii pro podezření na neprůchodnost vejcovodu, ale mela jsem takový děs z narkozy, že jsem zákrok zrušila. Nakonec jsem šla na alternativní vyšetření, kde se ukázalo, že žádný neprůchozí vejcovod nemám.

Nu, budou mi rozšiřovat děložní hrdlo (mam ho úzké a proto mam nesnesitelnou ms), potom by mě měli profukovat vejcovody a chtějí se kouknout jestli nemám srůsty nebo něco pdoobného k čemu brání to, že se nám stále nedaří…A také prý mi bude “oloupávat” vajíčko. Že prý je potom větší šance k otěhotnení tak půl roku…cca za půl roku se okolo toho vajíčka zase udělá “skořepinka”

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
14.1.20 06:49
@boruvkay píše:
Byla jsem na diagnostické laparce, ve středu po obědě nástup do nemocnice, ve čtvrtek dopoledne mě vzali na sál, celý ten den jsem pak prospala. Večer mě vzbudili a došla jsem si na záchod a ráno mě šoupli zpátky na pokoj. V sobotu jsem jela domů. Nejhorší byl pátek, to jsem měla docela bolesti, ale stačilo si říct sestře o léky a pak to přešlo…oni dovnitř při laparce napumpují plyn a ten pak bolí…aspoň takhle mi to vysvětlovali. Dělám v kanceláři, tak že v pondělí jsem šla normálně do práce a týden po zákroku na vyndání stehů. My teda poctivě počkali dvě MS než jsme to začali zkoušet. Ona mi po tom zákroku první MS dorazila až za cca 6týdnů.

Takhle se to zdá jako pohodička :) já právě doktorovi řekla, že půjdu v pondělí do práce a on mi řekl, že jsem blázen. Prý minimálně týden doma a pak se uvidí podle toho, jak se budu cítit. Tak nevím, no…
Tybrďo…čekali jste dvě ms, jo..To je docela dlouho :?…A ms Ti taky přišla dlouho, no to jsem zvědavá, co to udělá se mnou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.20 09:40
@SarikS píše:
Nu, budou mi rozšiřovat děložní hrdlo (mam ho úzké a proto mam nesnesitelnou ms), potom by mě měli profukovat vejcovody a chtějí se kouknout jestli nemám srůsty nebo něco pdoobného k čemu brání to, že se nám stále nedaří…A také prý mi bude “oloupávat” vajíčko. Že prý je potom větší šance k otěhotnení tak půl roku…cca za půl roku se okolo toho vajíčka zase udělá “skořepinka”

Tak s tím nemám žádnou zkušenost, tak nemám jak poradit. Každopádně preji ať to dobře dopadne, laparka i těhotenství.

• Citovat
  • Nahlásit
124
14.1.20 09:44
@Anonymní píše:
Tak s tím nemám žádnou zkušenost, tak nemám jak poradit. Každopádně preji ať to dobře dopadne, laparka i těhotenství.

To nevadí :) každopádně děkuju :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
14.1.20 22:22

@SarikS no v pátek to byla docela pohoda, co mě poslali na normální pokoj tak mi nařídili, že se mám hýbat, tak jsem většinu dne pochodovala po chodbě, ale odpoledne už mě ty bolesti stejně dohnaly. V sobotu jsem ještě měla trochu bolesti, ale spíš mi bylo nepříjemně a pak už to šlo. Ten další týden mi akorát vadily ty stehy, tahaly mě za kalhoty. Doktoři doporučovali 3MS, my čekali jen 2 pro jistotu, trpěla jsem leta dost na záněty a tak jsme si raději dali pauzu. Dá se říct, že ta první MS přišla vlastně jako po šestinedělí. Ono právě záleží co budou při té laparce dělat, mně jen okoukli vnitřek jestli je vše ok, a myslím, trochu podpořili početí, jinak nic neřezali ani nebrali, tak možná proto jsem byla hned fit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
5.3.20 00:22

Ahoj holky ja se k vam též z dovolením přidám jelikož mě též čeká LPS. Na 99,9 % tam mám srusty a nevím co vse tak že to budou dávat dohromady, no snad se to podaří. U mě je to způsobeno bakteriemi proto je to dá se říct 100%. A i kvuli tomu, ze uz se přes rok a pul snazime a porad nic. Pritom mam ovu i ms pravidelnou jen šíleně bolestivou. Ja mám 18.3 konzultační termín a pak do 14 dní podle cyklu bude operace. A jelikož žiju v Mnichově je to pouze ambulantně. Tak že ráno přijedu a odpoledne domů. A jak to tak procitam tak je to sice individuální, ale jelikož mě pustí ten samý den domů tak si bude muset vzít muž volno. Jelikož o mém fungování asi nebude rec a naší 4 nohe divosce těžko vysvětlím, že s ní nemůžu jít na vycházku když bude potřebovat. No a jinak doufám, že se budeme moci začít snažit co nejdřív. Tady tvrdí že hned jak je chuť a nejsou bolesti, že není potřeba na nic čekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
5.3.20 10:19
@MonaRS píše:
Ahoj holky ja se k vam též z dovolením přidám jelikož mě též čeká LPS. Na 99,9 % tam mám srusty a nevím co vse tak že to budou dávat dohromady, no snad se to podaří. U mě je to způsobeno bakteriemi proto je to dá se říct 100%. A i kvuli tomu, ze uz se přes rok a pul snazime a porad nic. Pritom mam ovu i ms pravidelnou jen šíleně bolestivou. Ja mám 18.3 konzultační termín a pak do 14 dní podle cyklu bude operace. A jelikož žiju v Mnichově je to pouze ambulantně. Tak že ráno přijedu a odpoledne domů. A jak to tak procitam tak je to sice individuální, ale jelikož mě pustí ten samý den domů tak si bude muset vzít muž volno. Jelikož o mém fungování asi nebude rec a naší 4 nohe divosce těžko vysvětlím, že s ní nemůžu jít na vycházku když bude potřebovat. No a jinak doufám, že se budeme moci začít snažit co nejdřív. Tady tvrdí že hned jak je chuť a nejsou bolesti, že není potřeba na nic čekat.

Ahoj, to mi mrzí.. Tak snad se Vám to po tom zákroku povede, držím palce :oops:! Já jsem skoro měsíc po zákroku. A jsem naprosto v pořádku :) a s přítelem jsme na to vlítli týden po zákroku. Můj doktor/gynekolog, co mi to dělal mi po probuzení říkal, že když chceme miminko tak ať se snažíme hned, že tomu mám nechat týden čas a pak na to vlítnout, když se budu cítit 😊 za dva dny od operace jsem to stejně dostala…takže čekat jsme museli :lol: a bylo to úplně v pohodě :) bolelo m břicho nebo spíše pupík. Ten byl hodně citlivý… Jo a druhý doktor, který mi večer přišel říct, co mi dělali tak mi výslovně zakázal sex :lol: na minimálně měsíc… Jinak první den po operaci jsem byla narvaná lékama proti bolestem takže to bylo dobrý, ale když jsem přijela domů tak to začalo. Navíc jme si týden před přivezli fenku takže to bylo něco…Chodila jsem s ní ven vždy tak na 5 minut, protože mi to déle nešlo, nejhorší bylo, že začala kousat a já se pořádně nemohla ohnout. No, hrůza :lol: ale mě hrozně vadili ty stehy, doktor mi je vyndal i dříve než jsme byli domluveni. Boleli mi a svědili, měla jsem je trochu podebrané. Tak mi je vyndal a za dva dny to bylo skvělý. Až na ten pupík, ten jsem cítila do nedávna. Ale jinak…my máme 3 měsíce na to, aby se nám to povedlo a když ne..jdeme na ivf. Mám drilling ovárií a řekl mi, že to zase zaroste tak za půl roku..tak ať se právě hned snažíme :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
5.3.20 10:39

@SarikS tak to je super to budu drzet palce aby se vse povedlo jinak tak to máme naštěstí vše za sebou. Naše už má 2 roky, ale je to divoch. No snad se jim to tam podari spruchodnit a vše mi tam nechají. Problém je i rozumět všechny ty lekarsky věci v nemcine. Jinak s ni problem nemam. Jinak mám doktorka řekla, že přirozeně to nepůjde. Na tak uvidíme teď už jen čekat. To je nejhorší. Už bych to měla nejraději za sebou. Nebojím se operaci ani bolesti to jsem celkem odolná, ale co tam najdou a jak to dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
5.3.20 11:01
@MonaRS píše:
@SarikS tak to je super to budu drzet palce aby se vse povedlo jinak tak to máme naštěstí vše za sebou. Naše už má 2 roky, ale je to divoch. No snad se jim to tam podari spruchodnit a vše mi tam nechají. Problém je i rozumět všechny ty lekarsky věci v nemcine. Jinak s ni problem nemam. Jinak mám doktorka řekla, že přirozeně to nepůjde. Na tak uvidíme teď už jen čekat. To je nejhorší. Už bych to měla nejraději za sebou. Nebojím se operaci ani bolesti to jsem celkem odolná, ale co tam najdou a jak to dopadne.

Děkujeme!… To chápu, odborné věci v němčině musí být asi občas dost velký oříšek…
TaK to jo :) ale stejně je ještě mlaďounká, třeba se někdy uklidní 🤭… To snad jo! A kdy jdeš? Ještě, že je ta možnost umělého!… Mě je 21 a dozvědět se, že mam jít na ivf tak taky nic moc… Mě tam vlastně skoro nic nenašli, vejcovody průchodné (jen ty vaječníky měl tvrdý obal - takže nejspíš proto nám to nejde) ale když mi řekl, že jsem naprosto v pořádku a nic nenašli tak mi hodně vrtalo hlavou proč to teda nejde a, kde je teda ten problém?! (Přítel je v pořádku…) Ale zase nadruhou stranu, aspoň vidíme, že se to někam posouvá a řeší :)… Věř, že to bude v pořádku! Nemysli na to, že tam najdou něco špatného, ať si to nepřivoláš. Bude to v pořádku a pak vám tam nebude běhat čtyřnohý mazlíček, ale malej uzlíček :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
5.3.20 11:04

Ahoj, byla jsem kdysi na laparo se srusty a delali hysteroskopii pri tom rovnou ( komplet narkiza ). Srusty jsem mela hodne a tlacily dolu a ucpavaly vejcovody :roll: Jinak tehdy jsem dostala instrukce, abych klasicky dodrzela 6 nedeli, ale vis jak :pankac: Budu drzet palce :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
5.3.20 12:04

@shadowbabe @SarikS narkozu budu mít též komplet. Co a jak se dozvím 18. 3. A pak bude opi do 14 dnů. 21.3 Má přijít ms tak asi po ms. Doufám, že to bude co nejdříve. Přesně tak to že se to řeší. Je povzbuzující. Už jsem jim i psala email na tu kliniku jestli po odstranění srustu aplikují ještě hyalobarrier gel. Abych si kdyžtak koupila v čr. Protože je dost drahý a v čr o půlku levnější. Tak snad se neurazi ze jim tam do toho kecam. No verim ze v 21 letech nic moc, ale tak hlavně že nějaká možnost je. Mě bude letos 33 tak se mi nechce už dlouho čekat. Muž už 2 děti má ale velký 14 a 17 jinak spermio v pořádku. Shadowbabe a potom se hned zadarilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
5.3.20 12:33

@MonaRS pak byl jiny partner, vice lidi je presvedceno, ze za mnou stala ruka osudu a proste jsme spolu rodinu mit nemeli, s odstupem casu vcetne mne :lol: Urcite je dulezite, ze se tim budou zabyvat, to je prvni dobra vlastovka. Jinak urcite po operaci se naladit na prijemnou vlnu ;) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat