Laparoskopie - endometrioza a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  16.04.18 15:05
Laparoskopie - endometrioza a těhotenství

Ahojda holky,

v březnu jsem byla na laparoskopii, kdy mi odstranili ložiška endometriozy, cysty a jiné srandy. Dostala jsem na výběr a to buď podstoupit hormonální léčbu, kdy bych minimálně 9 měsíců nemenstruovala a tělo by se hodilo do,,přechodu", anebo mít miminko. Sám doktor se přikláněl k těhotenství.
Je mi 23 let a opravdu nechci tělo vystavit uměle navozeném přechodu v tomto věku a navíc jsme oba s přítelem miminko chtěli, takže bereme cestu miminka :-) nicméně se chci zeptat.. nyní mi od laparoskopie přišla poprvé menstruace (se 4 denním zpožděním). Bolesti při menstruaci byly velké jako vždycky, což u endo je… nicméně se chci zeptat, jak se vám podařilo otěhotnět? Četla jsem mnoho diskuzí a mnohdy ženy skončí na umělém oplodnění. My se snažíme už od prosince a nic.. teď do toho ta operace a doufám, že jsem teď vyčištěná a klapne to.. :nevim:

Doporučily byste mi spíše ovulační testy, anebo sex ob den? A jaké máte zkušenosti vy?
(Anonymní příspěvek proto, že tu mám známé..)

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Závislačka 4330 příspěvků 16.04.18 15:13

Loni v dubnu operace laparo. Odstranění cyst, srustů, ložisek. Endo potvrzeno 3-4 stupeň v celé dutině břišní. Potom na doporučení lékaře umělý přechod na půl roku. Pomohlo to. Endo ustoupila, vím podle krve a hodnot ca 125. Po půl roce vysazení. Jeden cyklus jsem byla u dr na měření folikulu, pichnut ovitrelle a nic. Druhý cyklus anovulacni a třetí jsem měřila teplotu a dělala ovu testy a vyšlo to. Jsem v 8tt. Samý začátek může se stát všechno ale i tak zázrak že se povedlo. Mně tedy ten hormonální přechod pomohl. Jo a endo mám už od 20. A to jsem zvolila ha. Brala jsem v kuse 8let a po vysazení ihned těhotenství í když to nedopadlo. Ale memu tělu pomáhá když si chvíli odpočine od ms a ma šanci tu endo na chvíli uspat.

Příspěvek upraven 16.04.18 v 15:49

Anonymní  16.04.18 15:32

Děkuji za reakci.. jinak zvláštní, mně bylo doporučeno právě těhotenství a poté kojení. Nevím tedy, pro jakou možnost se rozhodnout, zřejmě je to u každého jiné.

lachtanice86
Závislačka 4330 příspěvků 16.04.18 15:46
@Anonymní píše:
Děkuji za reakci.. jinak zvláštní, mně bylo doporučeno právě těhotenství a poté kojení. Nevím tedy, pro jakou možnost se rozhodnout, zřejmě je to u každého jiné.

Mně byla doporučená hormonální cesta protože ve stavu ve kterém jsem to měla by se nám přirozeně počít nejspíš nepodařilo. Proto jsrm zvolila variantu nechat to uklidnit. Navíc při každé další ms se ložiska tvoří a rostou znovu. A ani těhotenství a kojení endometriozu nevyleci.

lachtanice86
Závislačka 4330 příspěvků 16.04.18 15:48

A ještě edit. Po laparu jsem o ms ani nevěděla. Vůbec to nebolelo a byla i méně slabá.

Kajule21
Závislačka 4577 příspěvků 8 inzerátů 16.04.18 16:50
@Anonymní píše:
Ahojda holky,

v březnu jsem byla na laparoskopii, kdy mi odstranili ložiška endometriozy, cysty a jiné srandy. Dostala jsem na výběr a to buď podstoupit hormonální léčbu, kdy bych minimálně 9 měsíců nemenstruovala a tělo by se hodilo do,,přechodu", anebo mít miminko. Sám doktor se přikláněl k těhotenství.
Je mi 23 let a opravdu nechci tělo vystavit uměle navozeném přechodu v tomto věku a navíc jsme oba s přítelem miminko chtěli, takže bereme cestu miminka :-) nicméně se chci zeptat.. nyní mi od laparoskopie přišla poprvé menstruace (se 4 denním zpožděním). Bolesti při menstruaci byly velké jako vždycky, což u endo je… nicméně se chci zeptat, jak se vám podařilo otěhotnět? Četla jsem mnoho diskuzí a mnohdy ženy skončí na umělém oplodnění. My se snažíme už od prosince a nic.. teď do toho ta operace a doufám, že jsem teď vyčištěná a klapne to.. :nevim:

Doporučily byste mi spíše ovulační testy, anebo sex ob den? A jaké máte zkušenosti vy?
(Anonymní příspěvek proto, že tu mám známé..)

Měla jsem endometriální cystu na levém vaječníku minulý rok v březnu, takže jsem šla na laparo. Při té příležitosti mi zkontrolovali i průchodnost atd. Vše OK. O půl roku později jsme skončili v CARu, protože se stále nedařilo (a to jsem si naivně myslela, jak to půjde).Teď jsem 7 den od ET a ve čtvrtek padle ortel. Takže za mě nepomohla ani laparo a odstranění endometriální cysty… :nevim: :(

diiss
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 16.04.18 17:08

Ahoj zalezi to na mnohafaktorech. napisu ti jak jsem to mela ja. v srpnu jsem otehotnela, ale mimodelozne diky endometrioze.kde me byl vzaty levy vejcovod laparoskopicky. doktorka rikala ze jsem jim dala zabrat :lol: Takze to tam muselo byt dost srostene :nevim:.kazdopadne v prosinci jsem otehotnela znova 8) tentokrat uz tak jak ma byt :dance: :hug:.bylo me 3mesice doporuceno nesnazit se. protoze me cistili i delohu. kazdopadne prvni ms po zakroku jsem dostala za mesic a docela masakr :lol: Ovulaci jsem vzdy poznala dle bolesti a potom co me vzali ten vejcovod tak jsem byla docela ztracena. nicmene se me ovulace nijak nezmenila ale pro jistotu jsem si delala ovu testy kdyz jsem mela podezreni ze prichazi 8).takze zkus ovu testy a hura do snazeni :srdce: :lol:

Anonymní  16.04.18 22:59

No já jednu ms už od laparo měla a bolesti byly veliké.. a v podbřišku mě také pořád bolí.. zatím nevidím po operaci žádnou úlevu nic. :? Jsem z toho celá zmatená a nevím, jaké rozhodnutí je v mé situaci správné..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Co by mělo obsahovat náhradní kojenecké mléko pro vaše miminko?

Dnes je na trhu široká nabídka umělé stravy pro kojence. Už není jen jedna... číst dále >

Jak nakupovat na Wish: Návod a tipy, na co si dát pozor

Wish.com prodává tak levné věci, že je tomu těžké věřit! Sepsali jsme proto... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Bridget rok před padesátkou. Jak stárne Renée Zellwegerová

Poznali byste půvabnou herečku, která se proslavila jako Bridget Jonesová?... číst dále >

Příběh Evy: Chci si užívat života, přítel chce svatbu a dítě

Dnešní trend mít dítě až někdy po třicítce je přesně to, co mi vyhovuje.... číst dále >

Reklama