Laparoskopie, endometrioza, pruchodnost vejcovodů

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1382
20.10.21 07:23

laparoskopie, endometrioza, pruchodnost vejcovodů

Dobrý den, :kytka:

obracím se na vás s žádostí o radu… v prosinci mě čeká laparoskopie s řešením dle nálezu - důvodem je 2,5 cm cysta, zřejmě endiometrální. Lékař bude dělat taky průchodnost vejcovodů, kdy jsme se hlavně u téhle problematiky zastavili. V případě nepříznivého nálezu, ať už endometriozy nebo že budou špatně průchodné, doporučil jejich odstranění. Prý máme už tak dobrou reprodukční medicínu, že není třeba je vervomocí zachraňovat nebo si je nechávat.

Je mi 30. O miminko se snažíme 2 roky, máme za sebou 4 KETY bez uchycení. IVF podstupujeme kvuli partnerově teratozoospermii, takže je nepravděpodobné, že by jeho spermie ve špatných podmínkách něco zmohly.

V součtu mi vyšlo, že potřebuji hlavně zdravé vaječníky, jaké doporučení ohledně vejcovodů vám sdělil váš lékař? :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
143
20.10.21 07:38

@leylen
Dobrý den,
a nechcete před tou laparoskopií zkusit ještě hyfosy?
dělají to v CARech tak, že zavádění barevnou tekutinu a pak sledují na ultrazvuku kudy se pohybuje a tak vám zjistí, zda máte vejcovody průchodné nebo ne…je to jako běžná kontrola. Akorát, že se platí. Já platila minulý rok 2500,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
20.10.21 09:19

@Apronka Předpokládám, že něco takového budou dělat při té laparoskopii, což mi stejně nevyřeší to, jestli je dát pryč, nebo je nechat. Kvůli zjištění endometriozy a cysty mi do toho břicha stejně musi. Každopádně supr informace, hned se mrknu, jestli to mají v našem centru :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
20.10.21 17:52

Ahoj, možná si mě vybavuješ z jarních KETů 👋
Tady https://www.fyziosvet.cz/…ndometriozy/ mluví o tom, že odstranění vejcovodů, je až krajním řešením.
Na druhou stranu, pokud jsou vejcovody skutečně špatný, neplní funkci, obsahují tekutinu, tak se odstraňují, protože snižují úspěšnost IVF.

Mě laparo dvou endometriomů na vaječníku čeká za měsíc…

Příspěvek upraven 21.10.21 v 10:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
21.10.21 07:29

@Dicentra27 Ahój, no jasné 👋🏻 Hele, doktor říkal „podle stavu“, ale co já vím, co to je :lol: při té pruchodnosti, pry i kdyby tekutina prošla, ale museli ji hodně tlačit, lepší je dát pryč, protože pak hrozí mimodelozni. Zatím jsem mu nahlasila, at to odstraní, protoze stejně pujdeme na IVF. Někde ten zakopaný pes být musí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
21.10.21 10:13

@leylen ono je hrozně těžký o tom dopředu rozhodovat, protože tím jakoby žena přichází o kus toho, co ji dělá ženou. Myslím, že dobrý doktor posoudí stav a rozhodne správně, nebude zbytečně tahat vejcovody z těla ven.
Pokud bys byla účastníkem dopravní nehody, hned šla na sál, nikdo by to s tebou nekonzultovala a po probuzení z narkozy tě postavil před hotovou věc, bylo by to jiné.
A když víš, že IVFko je na programu tak jako tak, věř operátorovi. Nic jiného nám stejně nezbývá 😊
Kde ti to budou dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
21.10.21 10:19

@Dicentra27 Dostala jsem doporučení na MUDr. Rottera, ma kliniku Gynmeda u nás v Brně, ale šla jsem pod MUDr. Štelcla. Zákrok bude dělat v Surgal Clinic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
21.10.21 10:31

@leylen Štelcl bude určitě fajn, četla jsem od něj pár odborných článků a působil na mě jako skutečný odborník. Věřím, že jsi ve správných rukou 🍀 🍀 🍀

A v Brně asi nemáte takovou čekací dobu. Mě v jedné nemocnici dali termín za 7 měsíců. Uz jen na vstupní konzultaci čekačka 2,5 měsíce. Šla jsem jinam, znovu celé kolečko, čekání na expertní utz měsíc a nakonec od první zvednutí telefonu po operaci 4,5 měsíce. A to ještě doufám, že do toho nijak nezasáhne covid. 😖

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
21.10.21 10:41

@Dicentra27 No, my tady mame Štelcly dva :lol: Honzíka máme v Reprofitu a Marcela ted v Gynmedě :lol: tak si říkám, že to je osud :lol: oba dva jsou na internetu hodnocení kladně.

Termíny mají i na stránkách vypsané na 4 týdny, ja dostala toho 7.12. teď ve středu, na první konzultaci, na kterou jsem došla po 14 dnech od zvednutí telefonu. Takže si nemůžu stěžovat :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1040
1.12.21 15:49

@leylen ahojky za mě je lepší hned ta laparoskopie. Mě doporučili v centru to vyšetření hyfosy a po konzultaci s mojim gynekologem mi nabídl, že mi udělá laparoskopii rovnou. Protože je to docela bolestivý zákrok, který nic moc neřeší tak jsem volila rovnou tu laparoskopii. Mě se třeba dopředu na nic nikdo neptal, jestli mi v případě nepruchodnosti můžou něco brát. Popravdě mě to ani nenapadlo, že to může být zrovna můj případ.. samozřejmě se to stalo, probudila jsem se a byla jsem bez obou vejcovodů.. zánětlivá tekutina a už úplně zdeformované byly ty vejcovody :nevim: jako hrozné období to bylo.. ale podstatné je, že nám vyšlo hned první ivf, teď jsme šli do druhého, protože jsme neměli mrazacky a jsem těhotná podruhé :palec: moc držím palce ať to není tvůj případ, ať je všechno v pořádku :kytka: někdy mě mrzí, že jsme si nemohli děti udělat normálně doma, ale zaplať pán Bůh za tuto dobu, jinak bych ty moje miláčky neměla vůbec.. no a alespoň už po celý zbytek života nemusím řešit antikoncepci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5935
1.12.21 17:31

Kámoška měla zničené vejcovody. Cysty, srůsty atd. Odstranily jí oba a řekli, že už jen ivf. Hrozně se bála že to nevyjde. Její chlap měl taky špatný spermiogram. Mají dvě děti z ivf :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
1.12.21 21:09

@Janičcka92 @GabinkaCh Děkuji děvčata za odpověď :hug: laparka se mi kvůli prodelanemu covidu posunula na leden, už to mám tak nějak rozlezele, hlavne aby tam na to následující ivf zůstal vajecnik 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat