Laparoskopie, průchodnost vejcovodů a drilling vaječníků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymka.D.
Stálice 93 příspěvků 23.10.18 19:43
Laparoskopie, průchodnost vejcovodů a drilling vaječníků

Ahoj holky,

s manželem se snažíme už 13 měsíců o miminko, dosud neúspěšně. Vzhledemk tomu, že se mi opakovaně dělají cysty na pravém vaječníku a manžel měl spermiogram v pořádku, mi gynekoložka doporučila laparoskopii - kontrolu průchodnosti vejcovodů, kontrolu, zda nemám endometriozu a drilling vaječníků. Mám z toho zákroku docela strach, hormonální profil mám v pořádku, je tento zákrok jednou z prvních možností volby, když se nedaří otěhotnět?
Ty, které jste laparoskopii podstoupily - podařilo se vám následně přirozeně otěhotnět? Za jak dlouhou dobu po operaci? Nezpůsobila vám operace nějaké trvalé následky? Např. častější bolesti břicha, bolest při sexu atd.

Budu ráda za vaše zkušenosti či rady.

Díky moc.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Sion
Závislačka 4332 příspěvků 23.10.18 19:57

Je mi to líto :-( Čekání na miminko moc dobře znám a na laparoskopii jsem byla.
Ale určitě bych ji nevolila jako první možnost.
Zkusila bych ze začátku třeba clostilbegyt. Kdyby to nevyšlo, tak pak teprve zjistit průchodnost vaječníků.
Ale na drilling bych určitě nešla. Ani mi to nedoporučil specializovaný doktor. Může po něm dojít i k zánětům. Navíc to těm vaječníkům pomůže na 6měsíců až rok a pak se vrátí do stejného stavu.
Sledovala doktorka třeba vývoj vajíčka v průběhu cyklu a pohlídala ovulaci?

Anonymka.D.
Stálice 93 příspěvků 23.10.18 20:10

@Sion
Na ten clostilvegyt jsem se ptala a řekla mi, že ho prý dočasně přestali dodávat, nevím, možná byla pozastavená výroba, moc jsem to nepochopila. A ovulaci sledovala, folikul se mi uprostřed cyklu dělá, ale pak se zřejmě změní v cystu a nepraskne. Taky mě dost často hodně bolívá břicho na pravé straně (na pravém vaječníku se mi právě ty cysty opakovaně dělají). Kdysi dávno jsem měla zánět slepého střeva, tak je možné, že se mi na té straně udělaly u nějaké srůsty ( na odstranění slepáku jsem nebyla). Doktorka mi prave řekla, že mám pravděpodobně tlustý obal na tom pravém vaječníku, proto folikul nepraskne, ale roste dál v cystu. A ta cysta na pravém vaječníku prý potom může blokovat i ovulaci na levém, na kterém se mi cysty nedělají. A tím drillingem se prý ten obal naruší a vajíčka budou moct vyjít ven. Taky mám strach, abych kvůli tomu drillingu třeba neměla nějaké problémy, ale nejsem doktor, houby tomu rozumím a doktorka sama mi řekla, ať si o tom moc nečtu, že pak budu akorát nervózní. Ale jde o moje zdraví, tak chci vědět…
A pomohla vám laparoskopie k otěhotnění? Jinak děkuju moc za podporu :srdce:

Sanny84
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 23.10.18 20:27

@Anonymka.D.
My se snazili o mimco skoro dva roky, pak jsem sla na laparku a hned další měsíc jsem našla // na testu. Dnes mám v náruči dvoumesicni zlaticko ;)
Laparku mi doktor doporučoval už po roce snazeni ale já se bála a odkladala jsem to. Mě zjistili srusty, které rozrusili a vejcovody profoukli a hned se podařilo. S drillingem ale zkušenosti nemám. Jinak po laparce jsem žádný problémy nemela… vše bylo ok a hojení taky bylo rychle. Přeji hodně štěstí ať ti to pomůže :kytka:

Anonymka.D.
Stálice 93 příspěvků 23.10.18 20:33

@Sanny84
Moc děkuju za povzbuzující zprávu :hug: To je dobře, že laparka pomohla.
Já si právě taky myslím, že na té pravé straně mám nějaké srůsty. Z toho drillingu mám trochu strach, ale budu holt doktorce věřit a snad to pomůže.

Sion
Závislačka 4332 příspěvků 23.10.18 21:09

@Anonymka.D. Mně laparoskopie nepomohla, ale u nás byl ještě jiný problém.
Jen co si pamatuju, tak doktor mi řekl, že by na drilling neposlal ani vlastní ženu.
Zkus to třeba probrat ještě s nějakým jiným lékařem :think:
Přeju ti hodně štěstí, ať si k vám miminko brzy najde cestu :hug:

Janičcka92
Kecalka 393 příspěvků 31.10.18 10:48

@Sanny84 ahoj můžu se zeptat ty srůsty ti zjistili až při té laparoskopii? Mám jít 14.11. na laparoskopii na průchodnost vejcovodů a pořád si říkám, jestli to není zbytečné. Pořád někde čtu, že srůsty a neprůchodnost bývá po zánětech vaječníků atd. Ale já nikdy na nic takového netrpěla. Akorát jsem byla před dvěma lety na slepáku. Dr mi řekl, že pokud budou vaječníky neprůchozí tak mi je rovnou vezmou 8o hrozně se bojím :,(

Anonymka.D.
Stálice 93 příspěvků 31.10.18 12:10
@Janičcka92 píše:
@Sanny84 ahoj můžu se zeptat ty srůsty ti zjistili až při té laparoskopii? Mám jít 14.11. na laparoskopii na průchodnost vejcovodů a pořád si říkám, jestli to není zbytečné. Pořád někde čtu, že srůsty a neprůchodnost bývá po zánětech vaječníků atd. Ale já nikdy na nic takového netrpěla. Akorát jsem byla před dvěma lety na slepáku. Dr mi řekl, že pokud budou vaječníky neprůchozí tak mi je rovnou vezmou 8o hrozně se bojím :,(

To určitě ne, myslím, že vaječníky a vejcovody se berou jen v krajní nouzi. Já jdu do nemocnice zítra a operovat mě budou v pátek a o ničem takovém mi doktorka neříkala.

Janičcka92
Kecalka 393 příspěvků 31.10.18 12:36

@Anonymka.D. jo on mi říkal, že je to v krajním případě, ale seznámit mě s tím musí. Mluvil jen o vejcovodech, vaječníky by mi nebral ty fungujou zdá se dobře :lol: tak pak určitě napiš jak jsi dopadla moc držím palce :kytka: ty míváš normálně ovulaci?

Janičcka92
Kecalka 393 příspěvků 31.10.18 12:48

@Anonymka.D. jo už to čtu s tou ovulací, promiň :mrgreen:

Anonymka.D.
Stálice 93 příspěvků 31.10.18 12:56
@Janičcka92 píše:
@Anonymka.D. jo on mi říkal, že je to v krajním případě, ale seznámit mě s tím musí. Mluvil jen o vejcovodech, vaječníky by mi nebral ty fungujou zdá se dobře :lol: tak pak určitě napiš jak jsi dopadla moc držím palce :kytka: ty míváš normálně ovulaci?

Děkuji moc :hug:
Já nevím, folikul se mi vždy normálně dělá, ale v pravém vaječníku mě většinou vždy přerostl v cystu, navíc nemůžu už víc jak rok otěhotnět. Takže jdu na tu laparoskopii a drilling vaječníků. Myslím si, že tam budu mít nějaké srůsty, protože kdysi dávno jsem prodělala zánět slepáku, tj. právě na té straně, kde se mi dělají ty cysty a často mě v těch místech břicho bolí. Ale jsem ráda, že na tu operaci jdu, aspoň budu vědět, na čem jsem a může se to začít řešit.

Janičcka92
Kecalka 393 příspěvků 31.10.18 13:06

@Anonymka.D. ano přesně to si říkám i já, že takhle se to zase posune v naší cestě za miminkem :mrgreen: akorát nevím jak se postupuje, když bude vše dobré :think:

Sanny84
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 31.10.18 14:18

@Janičcka92
Ano, srusty se zjisti jen při laparce. Vlastně ještě existuje nějaká metoda, kdy vstriknou nějakou látku do vejcovodu a sleduji zda proteče až na konec, to se dela bez narkozy… Pokud při laparce zjisti neprůchodné vejcovody, tak buď lze srusty odstranit a když to nejde, tak je vezmou, oni jsou stejně k nicemu, když nejdou zpruchodnit. Pak už zbývá jen ivf. Ale tím se nestresuj, vždyť můžeš mít jen male srusty nebo taky žádné a budeš v poradku :kytka:
Já taky netrpěla na záněty vajecniku a ani jsem nikdy nemela žádnou operaci, po které by srusty mohly vzniknout a hele byly tam. Na laparku jdi, vždyť to je další krůček k miminku ;)

Janičcka92
Kecalka 393 příspěvků 31.10.18 15:46

@Sanny84 ano jmenuje se to hsg vyšetření měla jsem na to jit ale muj gynekolog mi doporučil spíš laparoskopii, že je to lepší. Děkuji moc za podporu snad to bude vše dobré a taky se brzy dočkáme miminka :srdce: a můžu se ještě zeptat jak dlouho si pak byla doma?

Sanny84
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 31.10.18 16:20

@Janičcka92 Jojo hsg to je :lol:
Mě taky doktor doporučil rovnou laparku. Doma jsem byla cca týden, fakt jsem lezela a odpocivala, no a pak klidovejsi režim ještě asi 14 dni. Jen doporučené sestinedeli jsme nedodrželi, jen asi čtyři týdny - a dobre jsme udělali, hned se povedlo…
Já se hrozne bála na to jít a pak mě stvalo, ze jsem nesla už dřív ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >