Zkušenosti s laparoskopií

Anonymní
18.1.21 08:17

Laparoskopie - vaše zkušenosti, poraďte

Ahoj,
Moc bych se vás chtěla zeptat na vaše zkušenosti s laparoskopií. Ještě nemám přesný datum, doufám ale že to budu mít co nejdříve za sebou. U mě je podezření na endometriozu, takže mi chtějí zkontrolovat delohu a celou tuhle oblast + mám neprůchodný vejcovod, ale to se neví jistě zda je to následek z dětství kdy jsem měla prasklé slepé střevo nebo právě ta endometrioza.
Holky, zajímalo by mě jak to celé probíhá. Kdy jste zhruba od operace šli domů, kdy jste poprvé vstali a hlavně, kdy jste se mohli snažit o miminko?
Mám ještě jeden takový intimní problém, proto anonym, ale tenhle „problém“ me dokáže pěkně trápit.
Zajímalo by mě zda jste po operaci meli trávicí obtíže a zda jste normálně chodili na stolici?
Děsím se toho, protože já mám onemocnění konečníku a jakákoliv změna stravy, zakroku, zácpy či průjmu je hned znát a vrací se mi bolesti v téhle oblasti.
Holky, předem děkuji za vaše zkušenosti a rady :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1933
18.1.21 08:30

Já byla v nemocnici 5 dní a jedla jsem normálně, ale někdo zvrací po anestezii, tak mu hned najíst ani nedají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2383
18.1.21 08:33

Jeden den nástup, další den zákrok, další den domu.
Vstala jsem hned v den zákroku. Do sprchy a na záchod.
Břicho trochu bolelo, ale nic strašného.
Na záchodě jsem byla hned den po zákroku, s tím já nemám žádné problémy :mrgreen:
Začali jsme se snažit asi po 5 měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
18.1.21 08:35

Ahoj, já byla na laparoskopii loni v únoru. Taky jsem se bála ale nebylo to tak hrozné. Nastoupila jsem v neděli - ten den jsem akorát doma snidala a pak už jsem dostala jen k obědu a k večeři polívku (respektive vodu). V neděli mi ještě dali projimadlo abych se vycistila takže jsem lítal na záchod.. V pondělí jsem už nesměla nic jist ani pít, ve 2 hodiny odpoledne jsem šla na zákrok, předtím jsem dostala nějakej prášek na uklidnění. Po operaci jsem až do večera spala nebo zvracela (ale já jsem měla špatnou reakci na narkozu, ženský co ten den měli operaci se mnou tak třeba vůbec nezvraceli). Břicho mě po operaci téměř nebolelo nebo to prostě nebyla žádná hrůza kterou bych si pamatovala. Já celou dobu myslela na jídlo a jakej mám hlad :lol: první jídlo byly piškoty v úterý ráno a ten den mě i pustili domů… Abych pravdu řekla, tak si vůbec nepamatuji jak to bylo se stolicí ale určitě jsem nešla hned, neměla jsem co :lol: pak si ještě pamatuji že několik dní po operaci bylo nepříjemných protože se mi plyn (kterým tě napustí aby to měli dole přehlednější) dostal do ramen a trvalo pár dnů než se vstřebal, ale třeba po týdnu od zákroku už jsem byla v pohodě ;).. Omezení ohledně snažení jsme nijak neměli, já měla zhruba 2 týdny po operaci menstruaci, takže první sex jsme měli až cca 3 týdny po a to už jsme se mohli normálně snažit.. Kdyby tě ještě něco zajímalo tak se klidně ptej :palec: a držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52423
18.1.21 08:50

V úterý ráno nástup, v 11 operace, ve středu ráno domů, a to mi brali „pár orgánů“. Tři dny předem jsem měla bezezbytkovou stravu, den předem projímadlo a po narkóze jsem zvracela, takže trvalo ještě pěkných pár dní, než jsem šla zase na velkou. Den po návratu domů se mi rozjela MS (přišla o týden dříve), pak jsem měla doporučeno dodržet šestinedělí a zase všecko jako dříve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 08:55

@Leninas1 moc děkuji za odpověď :palec: docela mě uklidnila. Já jsem hrozný depkař a stresař. Celý život přemýšlím co bude a co budu dělat když se mi stane tohle a tohle :D jsem hrozná a vím o tom! :D
Zákroku se bojím jak čert kříže, ale rozhodně jít chci, protože cítím že budu zase o krok blíže na cestě za vytouženým miminkem.
Po laparce budeme s partnerem podstupovat naše první IVF, takže nervozita je obrovská. Pořád dokola si opakuji že psychika hraje obrovskou roli, když budu v klidu, tak se to podaří :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
124
18.1.21 09:01
@Anonymní píše:
@Leninas1 moc děkuji za odpověď :palec: docela mě uklidnila. Já jsem hrozný depkař a stresař. Celý život přemýšlím co bude a co budu dělat když se mi stane tohle a tohle :D jsem hrozná a vím o tom! :D
Zákroku se bojím jak čert kříže, ale rozhodně jít chci, protože cítím že budu zase o krok blíže na cestě za vytouženým miminkem.
Po laparce budeme s partnerem podstupovat naše první IVF, takže nervozita je obrovská. Pořád dokola si opakuji že psychika hraje obrovskou roli, když budu v klidu, tak se to podaří :srdce:

Tak to tě snad potěším ještě o něco více. My sice nešli na IVF ale na IUI a v září se zadařilo čekáme chlapečka :srdce: nevím jestli na to měla vliv laparoskopie ale klidně bych šla do ní znova. Byla to moje první operace a já jsem taky nervák ale dalo se to zvládnout :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
18.1.21 09:09

Ahojky, me endina vyskočila ted před ivf ve vajecniku. Laparosmopii se v budoucnu taky určitě nevyhnu, takže děkuji za diskusi,
docela mě uklidnila :dance: kazdopadne mi ale doktor říkal, že pul roku po ní žádné snažení. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15242
18.1.21 09:11

Na laparo kvuli endo jsem byla několikrát. Endo potvrzena, rozrusili srusty, vypálili ložiska, odebrali cystu o velikosti pomeranče. To byla poslední laparo v roce 2017. Nástup v pondělí ráno, v nemocnici jsem byla na dietě a klystyr, operace v utery kolem 12, domu jsem sla v sobotu. Ale důvod bylo, že jsem mela dren a objevila se zvýšená teplota. Tak jsem si polezela trochu déle. U předchozích laparek jsem sla max 2-3 den domů. Postavila jsem se vždy další den, sestřičky to vyžadovaly. Po probuzení jsem zvracela, na velkou jsem sla až po nekolika dnech, pred nástupem jsem držela bezezbytkovou dietu, tak to chvilku trvalo. S tim ze po zákroku byla potvrzena endo 4.stupne, tedy na vajecniku, děloze, střevech a v cele dutině břišní, muj lékař rozhodl po operaci nasadit hormonální léčbu, vissane, na pul roku, aby se endo trochu uklidnila. Po každém čtvrt roce jsem sla na kontrolu, odběr krve, po celé léčbě, pul roce doktor řekl vysadit a začít se snažit. Nechal nám 3cykly, jinak by to začal řešit car, aby se neopakovala situace a nemusela jsem znovu na operaci. 3cyklus, tedy ten poslední se nám podařilo přirozeně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
24.1.21 16:20

Zdravím, mě čeká teď v únoru Lap. Docela sem z toho pobobkovana :mrgreen: ale na druhou stravu je to potřeba. Nejvíc mě nahání strach z toho klystyru jestli mi budou dělat. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat