Reklama

Laryngitida a inhalátor Philips InnoSpire Sami (lachtan)

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petája
Kecalka 432 příspěvků 22.01.17 16:51
Laryngitida a inhalator Philips InnoSpire Sami (lachtan)

Holky, dnes jsme skoncili rano na pohotovosti v Motole opet se zachvatem laryngitidy, mezitim byla dvakrat hospitalizace…porad se nam to opakuje. Porizeni inhalatoru je nezbytne…Meli jsme stesti na super doktora, ktery mi i doporucil inhalator Philips InnoSpire Sami ( lachtan), rikal, ze pomer kvalita x cena by odpovidal, ze malemu to staci. Mate nekdo zkusenost prave s timto? Na recenzich jsem se docetla, ze je hlucny…atd. Diky za odpovedi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Billi
Nadpozemská drbna 25812 příspěvků 22.01.17 16:57

Na laryngitidu nestačí. Máme a budu pořizovat ultrazvukový.

Moise
Hvězda diskuse 35373 příspěvků 22.01.17 17:06

@Petája stačí úplně v pohodě. My teda máme kompresorový omron, používaný roky, pomáhá :nevim:

fia80
Závislačka 2964 příspěvků 22.01.17 17:12

Máme ho - je celkem hlučný. Minulý rok se ho syn bál a nechtěl s ním inhalovat. Letos už bez problémů. V dubnu mu budou 3 roky.

Po roce se mi začala méně tvořit pára. Musí se vyměnit ten díl, který v sobě má vodu. Náhradní díl jsem našla pouze u jedné firmy z Slovenska.

Jinak ho děti mají moc rády. Vždycky dávají lachtanovi pusinku.

Příjde mi, že inhalátor je dobrý jako prevence, když dítě ještě nekašle. Čistí se mu dýchací cesty. Jak už začnou kašlat, tak se jim po inhalaci kašel zhoršuje. :zed:

Na laryngitidu synovi pomáhá na noc chladný vzduch, ale ne vlhký. Když začne mít štěkavý kašel, tak mu strkám k nosu nakrájenou cibuli, která trochu otok splaskává.

Před spaním je dobré dát vápník, Fenistil a zábal na krk.

Petája
Kecalka 432 příspěvků 22.01.17 17:22

No pouzivame jeste Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Lanaform Charly, ten si teda nemuzu vynachvalit…Holky, ja jsem tak zmrzla z dnesni noci, meli jsme celou noc otevrene okno v tech mrazech, maly byl nabaleny jak pumpa, do toho jel zvlhcovac, ale zvladli jsme to do rana bez cipku, ktery uz jsem bohuzel nemela. Rectodelt uz pry v lekarnach nikdy nebude, ale dostala jsem tip na lekarnu v Praze, kde mi cipky vyrobi ( po dodani receptu)…
Prave hned zitra chci objednat ten inhalator a budem inhalovat asi Vincentku.

fia80
Závislačka 2964 příspěvků 22.01.17 17:26

@Petája já jsem koupila v lékárně Rectodelt cca před 3 měsíci. Pediatra mi napsala recept a oni ho objednali z Německa. Ale cena byla za ty 4 čípky 550 Kč.

Moise
Hvězda diskuse 35373 příspěvků 22.01.17 17:29

@Petája já bych se moc nenechala „zblbnout“ tím lachtanem, víš jak to myslím. Je to hezké, lákavé pro děti, ale aby to bylo funkční. Chybí mi tam normální maska pro dospělou osobu.. nevím, jestli se dá dokoupit :think: Našemu sedmiletému už je ta dětská malá. Máme ho od jeho dvou let.
Krom vincentky se dá inhalovat i ambrobene nebo mucosolvan nebo když je nejhůř, psal nám dr. asi dvakrát ventolin

Petája
Kecalka 432 příspěvků 22.01.17 17:44

Me rikal prave doktor, ze staci pridrzovat pred oblicejem…malemu jsou tri a je trochu cita, nasadit ji na oblicej, to nehrozi…pridrzovat to jo. Doufam, ze ho casem presvedcim. Prave spoleham na lachtana, ze se bude libit. Mame inhalovat hlavne jako prevenci i 4× denne. Jeste rikal doktor treba i,,fizak", da se koupit v lekarne? Diky

Moise
Hvězda diskuse 35373 příspěvků 22.01.17 18:00

@Petája jak je starý? když byla mladší miminko, používali jsme místo masky jen to foukátko, taky se to dalo. Já jsem z toho oddělala tu gumičku a obě děti si to přidržují, tu jsme nepoužívali snad nikdy. Ale už to zvládnout přiložit k puse těsně a staršímu je právě ta dětská maska už malá

Brontik
Kelišová 7133 příspěvků 22.01.17 18:08

Kamarádka ho má a to již několik let a je s ním velice spokojená.
Když ji po nějaké době přestal vytvářet dostatečné množství páry, tak ho vyvařila ve vodě s octema a ten vodní kámen, co tam vznikl z Vincentky, rozpustila… A zas fungoval jako dřív.
Edit: a masku pro dospělé má asi taky, protože ho používají jak obě děti, tak její manžel, když je potřeba (ona ho prý za ty roky využila asi jednou - nepotřebovala ho)…

Petra Z
Hvězda diskuse 51816 příspěvků 22.01.17 18:59

Inhalátor máme doma Omron…
ale jak naspoupí laryngitida, už stejně nepomůže…
mažeme stejně do špitálu…nebo vy máte doma někdo adrenalin?? a co se ještě dává při akutním záchvatu??? :nevim:
Jako prevence je super, když začně kašlat, je super…to se zase musí nechat

Petája
Kecalka 432 příspěvků 22.01.17 19:41

@Moise V listopadu mel 3 roky a poprve dostal zachvat v 1 roce…tak nejak se to s nama porad vlece. Prave ze nesnese nic na obliceji, ale posledni dobou se necha uplacet, tak myslim, ze jej premluvim :lol: A inhalujete tedy i preventivne a jak casto? Jste hodna, ze poradite…porad brouzdam po netu a vsude je neco jineho…

Petája
Kecalka 432 příspěvků 22.01.17 19:43

@fia80 Dekuji za info, zitra si zavolam do lekarny a poptam se…

Moise
Hvězda diskuse 35373 příspěvků 22.01.17 19:48

@Petája chce to na ně pomalu, napřed ať si u pusy drží jenom to foukátko a časem zkusí přiklásat masku.. my máme zavedeno, že když se jde inhalovat, můžou si vybrat pohádku, na kterou u toho budou koukat. Jakmile s tím začnou dělat kraviny, tak vypínám..
Preventivně neinhalujeme, děti jsou zdravé, bez astmatu, laryngitid atd., ale starší kolem těch 2-3 let trpěl hodně na zadní rýmu a lezlo mu to na průdušky, tak to jsme využívali hodně. Už z toho ale vyrostl, ale i teď je k tomu strkám hned jakmile začnou pokašlávat, k tomu med, bylinkové čaje a mažu jim hrudník na noc jezevčím sádlem, nebo dřív jsem dávala nahřátý olej (ale fakt opatrně, ať se nepopálí) nebo tymiánku od justu.. Tak se mi to podaří většinou utlumit hned v počátcích, zrovna teď u malé.
Využívám ho hodně i já, při rýmách, nachlazeních, kašli… my stoprocentně tu masku pro dospělé právě využijeme, proto jsem ti to psala.
V tvém případě bych ho rozhodně inhalovat nechala i preventivně, tím vůbec nic nezkazíš, nalij vincentku a nech dítě u toho tak dlouho jak vydrží.. je to přírodní, tak s tím nic zkazit nemůžeš

hounika
Nováček 1 příspěvek 13.05.17 23:12

Máme lachtana cca 1 měsíc, malé jsou 3 a kousek a první den pouze plakala, druhý den sme při inhalaci pustili na you tube holčičku jak též inhaluje lachtánkem a vše bylo od té doby v pořádku, bez pláče a dokonce sama chtěla masku nasazovat i zapínat, ted už se ani nedíváme jen zabavujem těch 6-8min mobilem, či pohádkou. Koupili sme ho na věčně ucpaný nos při velké nosní mandli a od té doby(inhalujem jen Vincentku) máme klidné noci a dokonce dýcháme i nosem

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

S menopauzou přichází únava, návaly i zvýšené riziko vážných nemocí

Pouze třetina žen pociťuje nástup menopauzy jen odezněním menstruace. Zbylé... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama