Laryngofaryngeální /EER reflux

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Špageta
Ukecaná baba ;) 1583 příspěvků 17.08.18 21:19
Laryngofaryngeální /EER reflux

Ahoj,
je tu někdo kdo má stejnou diagnózu a podělil by se o zkušenosti?
Před měsícem mi jí diagnostikovali na ORL. Beru Nolpazu a stav je takový jako na houpačce. Dnes jsem si po měsíci dala trochu džusu (kyselé) a už cítím pálení v krku. Zdá se, že budu muset striktněji držet dietu… Máte někdo podobné obtíže?
Budu ráda za zkušenosti a rady.

Reakce:
Limula
Nováček 1 příspěvek 03.11.18 11:42

Ahoj, já se léčím s klasickým refluxem, ale po porodu se mi to zhoršilo a projevuje se u mě spíše EER reflux, obtíže mám v krku, na jazyku, zahlenění. Beru taky Nolpazu, ale problémy se mi pořád vracejí. Jsem z toho už šílená 8o Jak je to teď u tebe? A jak se to u tebe projevovalo??

Špageta
Ukecaná baba ;) 1583 příspěvků 13.11.18 19:51

@Limula Ahoj, díky za zprávu a omlouvám se, nějaký čas jsme tu nebyla. U mne to začalo pálením v krku (skoro jako angína), pálením jazyka. To jsem měla už dlouho, ale až po čase mi na ORL řekli, že to bude reflux. Občas mám i bolení uší (to údajně k tomu patří taky). Mám to v krku i takové oteklé. Už jsem byla zoufalá a šla jsem i do ambulance v nemocnici. Tam mi řekli tu stejnou diagnózu a že i když mne nepálí žáha (to třeba vůbec neznám), tak mám dál brát Nolpazu event. Omeprazol. Poctivě dodržuju dietu atd. ale extra zlepšení necítím…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Říká si o místo na kandidátce? Jaromírovi věřím, vzkazuje Musil z nemocnice!

Moderátor Honza Musil se stále zotavuje z vážného úrazu, který si před Vánoci... číst dále >

Autonehoda prince Filipa: Viník vévoda se podle svědka za havárii styděl

Manžel královny Alžběty princ Filip (97) měl ve čtvrtek odpoledne autonehodu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >