Laserová operace očí - pro a proti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1091
21.5.13 16:54

Laserová operace očí-pro a proti

Obtěžuje mě nosit brýle a čočky jsou drahé. Přemýšlím, že bych našetřila a šla na operaci očí. Bohužel v okolí neznám nikoho kdo by ju měl.
Jaké sou pro a proti? Jsou tam nějaká rizika? Vyplatí se to? Kolik to stojí? Je to opravdu bez rizika a super jak se píše atd atd? Vidí člověk tak jako kdyby měl brýle i bez nich neboé i po operaci je musí nosit ale třeba jen slabší dioptrie atd?
Já 2 a 2.25 na dálku.
Prosím pište své zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14309
21.5.13 17:03

@Grey Sky
ahoj..ja osobne som na nej nebola ale manžel bol..mal 2 dioptrie na diaľku..po jeho skúsenosti a po tom čo som videla, čím si prešiel som sa rozhodla brýle nosiť ďalej..operácia prebehla ok, hne´d po zákroku som si ho odviezla domov..mal strašné bolesti(chlap),dotoho si musel každé 2h kvapkať rozne kvapky..dotoho atb mastička..mastička na hojenie a podobne blbiny..niekoľko dní nosil slnečné okuliare i doma-vadila mu i žiarovka v stropnom svetle..takže v skratke bol cca týždeň na dovolenke, z toho minimálne 3 dni ani von nevyšiel..máme mačku a psa, takže problém(chlpy)..vsetko čisté, prevarená voda na umývanie, vyžehlený kapesník na utieranie a pod..báli sme sa infekcie a toto nam dr doporučila..na op bol pred rokom, zrak sa mu zlepšil, ale nemá to skorigované úplne do nuly-takže buď ďalší zákrok, alebo v budúcnosti opat brýle, alebo si na to oči zvyknú..a ešte som zabudla, niekoľko msiacov videl,,rozmazane´´…keď sa ho teraz spýtam, či by to znovu absolvoval, tak hovorí že nie..a neviem si to predstaviť, že by som išla ja a starala sa o deti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8288
21.5.13 17:04

Ja prodelala operaci oci laserem pred patnacti lety, mela jsem na jednom oku 2 dioptrie a na druhem ctyri.
Rizika bych rekla, ze snad nejsou zadna, nebo tedy alespon o zadnych nevim. V te dobe to stalo jedno oko 18 tisic, nevim, jake jsou ceny dnes.
Snizili mi dioptrie na nula a asi deset let jsem bryle nepotrebovala vubec, ted uz se mi oci zase trosku zhorsily, beru to, ze to je vekem. Mam dnes na jednom oku 3/4 dioptrie a na druhem pulku, takze super pohoda, bryle prakticky nepotrebuju, jen do auta na rizeni je mam.
Takhle to mam poslednich par let a nijak se to nezhorsuje.
Takze za me jednoznacne doporucuji. Je to hodne penez, ale opravdu to zmeni zivot a stoji to za to! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
21.5.13 17:10

Já byla na operaci před asi 15 lety - krátkozrakost cca 4 dioptrie. Tenkrát se ještě operovalo ve FNKV, dneska se celý tým prý přesunul někam jinam. Za mě jedině PRO. Nejdřív ti udělají předoperační vyšetření - prošla jsem asi 5 různými přistroji. Operaci jsem měla metodou tuším Lasik - před operací oči kapkami znecitliví, lehneš si, oko ti zafixují do „držáků“, nad tebe najede přístroj, přitiskne se na oko (trochu tlačí, ale nic hrozného) a měla jsem se dívat na jeden bod, laser mi vyříznul rohovku, doktor jí pinzetou odklopil, potom se laserem vyrovnala ta vada, rohovku zaklopili, a bylo to. Celé to trvalo cca 15 minut. Tenkrát se ještě chodilo s druhým okem až po 14 dnech, dnes už to prý dělají najednou. Cena byla za jedno oko cca 15 tisíc a myslím, že ceny se snížily jen mírně, ale co já vím, třeba už je to i na slevomatu :-D Domů jsem šla ze zavázaným okem, večer jsem myslím už mohla obvaz dát pryč. Zpočátku jsem viděla spíš trochu víc na dálku, ale během 2 dnů se to upravilo a vidění pak už bylo 100% perfektní. Ještě 14 dní jsem kapala nějaké kapky. Léta jsem viděla perfektně, teď poslední dobou mám pocit, že se to mírně zhoršuje, asi už tam nějakou tu půldioptrii mít zase budu, ale denně čučím od rána do večera do pc, takže si myslím, že to k tomu dost přispívá :-( Kdybych měla jít znovu, neváhám ani minutu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Poison Ivy
21.5.13 17:11

V Brně jsem platila cca 13.000,–, nechala jsem si odstranit 6 dioptrií, jsou to už asi čtyři roky. Mám na oku asi čistou nulu, možná čtvrt dioptrie, ale přijde mi, že jsem teď na oko šeroslepá. Druhé oko jsem si operovat nenechala a ani nenechám, mám tam tři a půl dioptrie, čočka mi nevadí a svůj účel operace splnila, před tím jsem sama o sobě viděla velmi zle, teď jsem alespoň schopná normálně ráno fungovat i bez okamžitého nasazování čoček :).

• Citovat
  • Nahlásit
11764
21.5.13 17:11

Byla jsem na laseru před necelými dvěma roky a paráda. Zákrok trval tak čtvrt hodinky, hned po něm jsem viděla mnohem líp než předtím bez brejlí (měla jsem lehce přes 3 dioptrie, takže bez brejlí jsem viděla fakt mizerně :mrgreen:). Po operaci pocit písku v očích, bolest žádná. Kapala jsem si několik dní atb kapky do očí, jinak úplně normální režim - jediná omezení - nešudlat oči, nenamáčet, nelíčit. Prášek proti bolesti, co mi dali s sebou jsem ani nevyužila. Po operaci jsem si na dvě hodinky zdřímla a večer jsem viděla úplně jasně. Druhý den jsem jela delší cestu mimo domov a byla jsem úplně fascinovaná, do jaký dálky vidím, počítala jsem v dálce šišky na stromech :lol: Komplikace jsem neměla žádné, dodneška si to moc chválím a zároveň si nadávám, že jsem měla jít dřív :mrgreen: Na levé oko vidím 100%, pravé oko je malinko horší, večer, když jsem unavená, tak by to asi na čtvrt nebo půl dioptrie bylo, ale neřeším, jak si oči odpočinou, zas je to ok :D
Rizika tam určitá jsou, jako u každého zákroku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
915
21.5.13 17:32

Ja jsem mela spatne jen jedno oko a to druhe super, jak mi to spatne zoperovali, tak se mi to dobre tak rozhodilo, ze vidim hur nez pred operaci :( chtela sem si teda dat cocky a na to jsem se dozvedela, ze nemuzu cocky mit, protoze tim seriznutim rohovky se mi oko zplostilo a cocka by litala :( takze ja bych si za tu operaci nafackala :zed: ale v telce sem videla, ze pry se to uz dela bez toho seriznuti, tak to asi taky zalezi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
21.5.13 17:41
@Machalka píše:
Byla jsem na laseru před necelými dvěma roky a paráda. Zákrok trval tak čtvrt hodinky, hned po něm jsem viděla mnohem líp než předtím bez brejlí (měla jsem lehce přes 3 dioptrie, takže bez brejlí jsem viděla fakt mizerně :mrgreen:). Po operaci pocit písku v očích, bolest žádná. Kapala jsem si několik dní atb kapky do očí, jinak úplně normální režim - jediná omezení - nešudlat oči, nenamáčet, nelíčit. Prášek proti bolesti, co mi dali s sebou jsem ani nevyužila. Po operaci jsem si na dvě hodinky zdřímla a večer jsem viděla úplně jasně. Druhý den jsem jela delší cestu mimo domov a byla jsem úplně fascinovaná, do jaký dálky vidím, počítala jsem v dálce šišky na stromech :lol: Komplikace jsem neměla žádné, dodneška si to moc chválím a zároveň si nadávám, že jsem měla jít dřív :mrgreen: Na levé oko vidím 100%, pravé oko je malinko horší, večer, když jsem unavená, tak by to asi na čtvrt nebo půl dioptrie bylo, ale neřeším, jak si oči odpočinou, zas je to ok :D
Rizika tam určitá jsou, jako u každého zákroku ;)

Mám velmi podobnou nedávnou zkušenost. Obě oči trvaly 20min., zákrok naprosto nebolestivý, hojení skvělé, jen ten den mi bylo špatně od žaludku, ale to asi jen, že mi bylo po cestě domů nepříjemné mít oči otevřené. Doma jsem si vzala Ibalgin, do večera se vyspala. Večer jsem měla oči zavřené, abych je nenamáhala, ráno už to bylo celkem v pohodě, od dalšího dne jsem běžně fungovala. Jen krom omezení, jak psala Machalka. Operace se povedla, na dálku vidím perfektně. Jen je třeba počítat s tím, že po třicítce se zhoršuje vidění na blízko. Nemám to nijak katastrofické, jen oproti dřívějšku musím hledat správné zaostřovací ohnisko na minipísmo na potravinách např.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12505
21.5.13 17:42

Ahoj byla jsem Krči v Lexumu.
Měla jsem 13dioptrií na jednom na druhém asi 5.Dělaly obě asi za 36tisíc.
Je to asi 7let a chci se objednat na opravu, protože začínám špatně vidět. Ta je zdarma, ale musíš zaplatit 3000poplatek za vyšetření.
Nebolelo mě to, jen bylo nepříjemné to kapání a vyšetření předtím, které trvalo několik hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13950
21.5.13 17:59

Ahoj, byla jsem na operaci před 9 lety v Brně. Tenkrát to ještě asi byla starší metoda, než jsou dnes ty nové. Platila jsem 11000 za jedno oko + cca 1000 za kapičky a 500 předoperační vyš., takže dohromady 23500.
Měla jsem 4 dioptrie na obou očích na dálku. Po operaci jsem měla do 2 dioptrií na blízko, upravilo se to asi za 2 týdny a měla jsem 0.
Po 5 letech jsem rodila a oči se mi trochu zhoršily a postupně se zhoršovaly dále. Brýle ani čočky jsem ale nosit nemusela, můj odhad je, že jsem měla tak 0,5 dioptrie. Po druhém porodu se to ale zhoršilo ještě víc a teď už nosím brýle na řízení a měla bych i na tv a možná i na běžné denní nošení, mám 1a1/4 dioptrie + 0,5 cylindr. Ten jsem dřív neměla. V optice mi řekli, že pokud budu chtít čočky, tak mi třeba ani nemusí sedět, protože ta rohovka je laserem různě zakřivená, ale že se uvidí, že je to případ od případu.
Pokud bych na to v budoucnu měla a oči se dále nezhoršovaly, tak bych šla z fleku znovu. Brýle mi vadí a obtěžuje mě už samotný fakt, že je musím mít, když dřív se mi bez nich žilo tak dobře. Byla jsem dopředu upozorněna, že tlačení při porodu může způsobit, že se mi krátkozrakost vrátí a počítala jsem s tím, i když jsem doufala, že se mi to vyhne. Bohužel.. Takže i kdybych měla znovu zažít tu bolest, tak mi to za to stojí. Ale dneska už se to snad ani tou bolestivou metodou nedělá myslím…

EDIT: když teď čtu příspěvky přede mnou, tak čumím teda. Mě to bolelo jak čert, od pátku do neděle jsem měla oči zavázané a brala prášky na spaní, co jsem od nich dostala (Rohypnol), aby to tak nebolelo. Odlepovala jsem jen na prokapávání. V neděli jsem odlepila a v pondělí šla do školy, ale byl to teda docela mazec. Už jsem viděla, ale ještě ne úplně ostře, pak jsem měla ty 2d na blízko, a to jsem psala písemnou maturitu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
21.5.13 18:13

A pak po tom porodu když se to zhorší je možný jít na tu operaci znovu? jako chodit do nekonečna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4123
21.5.13 18:24

Ahoj, já mám čerstvou zkušenost, byla jsem na laseru na začátku února, na obou očích jsem měla necelé 3dioptrie na dálku, byla jsem metodou Lasek, cena 32tisíc. Operace v pohodě, potom 3dny fakt bolest, fakt nic příjemnýho, ale po 3dnech jsem šla vytáhnout čočky, které dávají po operaci do oka jako obvaz a po vyjmutí čoček hrozná úleva a od té doby jsem byla v pohodě a bez bolesti. První dny jsem si kapala 5× denně troje kapky, potom jsem kapala jen jedny asi ještě další 3týdny a doteď kapu jedny kapky večer (jen na zvlhčení oka).Jinak co se týče vidění, tak první dny jsem do dálky viděla hůř, ale každým dnem se to zlepšovalo, naopak na blízku jsem asi prvních 14dní neviděla, první dny vůbec, další dny jsem si zvětšovala písmenka na pc…potom se to zlepšilo a vidím na čtení jako dřív a do dálky vidím suprově, byla jsem na kontrole po 3měsících a mám na obou očích 0 a vidím krásně, nemám žádné problémy. Klinika drží záruku, že pokud by se dioptrie zhoršily, tak dolaserují zdarma. Já jsem velmi spokojená, naopak si říkám, proč já blbá na to nešla dřív :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4123
21.5.13 18:27
@Grey Sky píše:
A pak po tom porodu když se to zhorší je možný jít na tu operaci znovu? jako chodit do nekonečna?

ano, můžeš jít znovu, tedy nevím jestli můžeš jít 5× za sebou, na to jsem se už tolik neptala :lol:. A jak jsem psala výše, v dobré klinice ti ten dolaser udělají zdarma :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8288
21.5.13 18:28

@Gina Koukam, ze nase prispevky jsou jak od jednoho cloveka :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5342
21.5.13 18:30

Rizika operace krom infekce jsou bohuzel do budoucna…tim ze se castecne odstrani rohovka (tim se ztenci) muze byt problem pri operaci zakalu (velmi casta diagnoza urciteho veku) ty lidi jsou pak adepti na transplantaci rohovky. Tim ze se seriznutim zmeni tvar rohovky vznika tzv. astygmatismus ( casto je opet nutne toto korigovat brylemi). Hodne lidi udava po operaci seroslepost a neschopnost rozlisovat male detaily na blizko. Rizika jsou, zalezi jak moc te bryle, cocky stvou. Ja mam temer 6D a byt me to obcas stve tak jsem se zatim neodhodlala…a asi asi ani neodhodlam. Jinak kamaradka pracuje na klinice kde sama tyto vykony provadi…a radeji nosi bryle. Jinak spokojenych klientu je. urcite taky dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat