Laserová operace očí - zkušenosti

Anonymní
12.6.21 16:14

Laserová operace očí - zkušenosti

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli někdo máte zkušenosti s laserovou operací oka konkrétně bolestí, délky operace, doby zotavení a hospitalizace.
Děkuji moc, za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5159
12.6.21 16:32

Doporučuji - ale POZOR - není na pořád.. byla jsem v r. 2010.. tehdy brýle na dálku dvojky… garantovali plus mínus deset let a tak se i stalo.. dnes mám už zas jedničky (na dálku) na blízku vidím (na svůj věk) dobře, dříve ostrostřelecky, dnes všechny popisky úplně v kšeftě nepřečtu.. za mne to nebyly vyhozené peníze, deset let bez brýlí bylo fajn, je potřeba jen s tímto efektem počítat.. léčba OK, normálně jsem si to ve slunečňákách odřídila zpátky domů ;) (70km)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
823
12.6.21 16:43

Doporucuji dozivotni zaruku, priplaci se a urcite to ma smysl.

Za me dobre rozhodnuti, zakrok neprijemny ale rychly, bolest pri hojeni nulova, za tyden vse ok. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1151
12.6.21 16:57

Byla jsem na tom před 7 lety, do půl roku od operace se mi jedno oko zhoršilo o 0,5dpt, ale od té doby se to nehnulo, spokojená jsem moc, měla jsem 4,5 a 5 dpt. Operace byla ok, nepříjemných pak pár hodin, druhý den už ok. Jen teda jsem citlivější na slunko, častěji musím nosit sluňáky. Jo, a mám doživotní záruku, vychytala jsem tehdy akci, že byla zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1848
12.6.21 17:05

Byla jsem ve Zlíně v Geminy.. (jsem z Ostravy a poslali mě do Zlina, protože tam mají lepší přístroj ma mou vadu) neskutečná spokojenost :srdce: letos to budou 3 roky a veliká spokojenost :srdce: operace trvala chvilinku (několik minut) a bolest.. nebolelo to.. bylo to spíš nepříjemné ale nic co by se nedalo vydržet :) záruku mám doživotní.. na obou očích jsem měla -5 dioptrii a hraniční rohovky.. jako maximální spokojenost…
Byla jsem i jinde ve Zlíně a tam mi to neudělali.. protože to pry nejde a už mi to udělat nemůžou.. takže jsem zkusila Geminy a bez problému :) profesionálové :) i před operaci skvělý přístup, během operace i po.. moc milý personál :) doporučuji :) mají hodně poboček

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9192
12.6.21 17:45

Byla jsem loni na jaře v Gemini a velká spokojenost v přístupu. Po operaci mírná bolest a viděla jsem jako by přes mléčné sklo. Na noc jsem si dala nimesil, ale bolela mě spíš hlava že stresu. Druhý den jsem se probudila a viděla, což bylo úžasné. Řekli mi, že po 40.roce se zrak horší, takže mám ještě pár let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.21 18:07

Z.me zkušenosti a několika operaci očí ( tímto díky lékařům, kteří mi zrak po… Po narození )… Bych raději výměnu čoček. Nitrooční.

Ale říkám je to jen má zkušenost a pideni se potom jaké operace jsou lepší. Osobně jsem po výměně a mám klid a to byla má vada hodně zla - hrozilo oslepnutí. Nyní mám 0 ( ač to záměr nebyl ) a na druhém oku 3 dioptrie ( bohužel, oko si sedlo, mělo tam být kolem 1 ). Do blízka na čtení i na dálku s oběma očima 100%< do dálky 150% abych byla upřímná..brýle nepotřebují. Jedno oko udělali do dálky, druhé na čtení. Hlava si to přebrala a zvládla

Prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.21 18:09

Pardon, za chyby.

Ještě dodám výměna čoček = žádný zákal v budoucnu. A když se očí zhorší nebo si sednout ( jiné dioptrie než byl záměr ), furt ne možnost dát novou čočku.
Laeser je nevratný. A co vím časem se dioptrie vrací…

Držím palce.

• Citovat
  • Nahlásit
4286
12.6.21 18:14

Já Gemini, již 9 let, spokojenost, stále jsem bez brýlí a super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
12.6.21 18:14

Já jsem byla taky v Gemini ve Zlíně, operoval mě přímo prof. Stodůlka, ale už to bude 14 let. Bylo mi 29 let. Nejvíce mě bolel/tlačil takový rozvírák na oči. Jinak zákrok úplně v pohodě, hojení taky- tak tři dny mi v očích občas cuklo. Po týdnu zjistili, že z -6,5 se na jednom oku stalo +2D, jezdila jsem na kontrolu každý týden a po šesti týdnech se stav ustálil na + 0,5 a to mám dosud.
Nejlepší investice :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
12.6.21 19:06

@Lucy75 To je individuální. Já byla už před 20 lety (v Lexum) dalekozrakost 8 dioptrií a ťuk ťuk do teď skoro na nule. Ale je mi přes 40, takže samozřejmě počítám, že se to začne zhoršovat. Zákrok sice nepříjemný, ale zatím 20 let bez brýlí a čoček super :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat