Reklama

Láska a jiné kulišárny ze života studentky VŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kleryen
Povídálka 15 příspěvků 28.01.18 22:27
láska a jiné kulišárny ze života studentky VŠ

Zdravím Vás ženy,
hned v úvodu bych se Vás ráda zeptala na dvě otázky.
Stalo se vám již někdy, že jste k někomu cítily nepředstavitelnou averzi a když jste s takovýmto člověkem osaměly, změnily jste názor k lepšímu? Vesměs se setkávám s opačnou reakcí. Dále bych se vás ráda zeptala, jak nahlížíte na vztah učitel x studentka.
A teď k věci, omlouvám se, že se dotazuji anonymně, ale nikdy nevíte, kdy zde narazíte na nějakého známeho.. **Edit: po napsání jsem zjistila, že anonymita je až od určitého levelu, tak mi to kapku nevyšlo :D **
Ty dvě otázky v začátku byly z určitého důvodu. Stala se mi totiž taková věc, že ani nevím, jak jí nazvat. Jsem studentkou nejmenované univerzity a letos státnicuji. Od prvního ročníku jsme měli na cizí jazyk mladého magistra, který mi přišel takový nijaký. Prostě a jednoduše řečeno, nebyl mi příjemný a tak nějak jsem jej přežívala, i když asi nebyl nikterak špatný, jak si jej mé já představovalo. Tímto se dostáváme k první otázce. Minulý pátek jsem s ním měla ústní zkoušku, samozřejmě já nedochvilná přišla zase pozdě a tak jsem šla na řadu poslední a sama. Tím že jsem člověk zásadový, jsem šla na zkoušku s nechutí, už jen kvůli tomu, že mě bude zkoušet někdo, kdo mi fakt nesedí. No a problém je v tom, že veškeré zásady šly do kopru, protože jsem během 30ti sekund na něj změnila názor. Zkoušku začal tím, že se mě teda ptal proč jsem na individuálu a vyklubal se z něj příjemný člověk, až jsem se styděla, že jsem k němu byla zprvu tak přísná a někdy v hodinách i hubatá. Není to problém k řešení, jen mě zajímá, jestli se vám také někdy stalo, že jste se svou skálopevnou jistotou přestřelily. Ať naváži na druhou otázku, opravdu jsme si dobře a kvalitně popovídali, ikdyž jsme občas konverzovali mimo můj obor. Dával mi k nahlédnutí mé zápočtové testy a když mi je podával, dotknula se jeho ruka mé. V životě jsem nezažila kopanec elektřinou, ale tohle k tomu sedí asi nejvíc. Nechápu, nevím a nechci si to vykládat tak, že to je prostě nějaký můj osud, ale opravdu to bylo něco zvláštního. Na svou otázku jsem se vás neptala proto, že bych byla zamilovaná do svého vyučujícího, nebo si v duchu vymýšlela love story, ale spíš proto, že spíš řeším etický problém. Nehledejte v tom postranní úmysly, že si potřebuju vyrazit z kopýtka, protože se mi „zapalujou lejtka“, jen bych jej ráda poznala jako člověka, který se z mého „black listu“ dostal do opozice, ba co víc, jakožto muž měl ohromné sociální citění a jako člověk takový na mě udělal neskutečný dojem. Jde tedy o to, že bych jej ráda někam pozvala, na kávu, čaj, pivo, ničemu se nebráním a ráda si s ním popovídala a vyposlechla jeho zážitky z cestování. Ale vraťme se k tomu etickému problému, jelikož jsem z učitelské rodiny, vím, že vztah ať už takový, nebo přátelský, mezi studentkou a učitelem, není to co by bylo v pohodě. Byla jsem k tomu tak vedená, xkrát to doma mamka řešila, že se jim ve škole zas dal někdo dokupy etc., ale také vím, že tohle není základní škola, ani střední, kde by to mohlo mít až takový dopad. Proč to píši zrovna sem? Ráda bych se vás zeptala, jak na tuto problematiku nahlížíte vy, nezaujatí tím, že doma nemáte paní řídící. A jestli je vhodné, abych mu napsala a pozvala jej někam. Já se s tím teda sama hodně peru a nemohu se rozhodnout, proto potřebuji radu někoho, kdo je v tomto opravdu nevázaný kodexem učitele. Jen pro upřesnění dodávám, že už jej mít na nic nebudu, tudíž by to ani nikdo nemohl brát jako protekci, kdyby si náááhodou někdo myslel, že mi jde o známky.
Předem vám všem, co jste dočetly až do konce děkuji a prosím, ať se pozdržíte nejapných komentářů, že jsem nevyzrála, že mi chybí doma táta a jiné libůstky, co už jsem tak v různých příspěvcích četla.
Jen tak pro doplnění, zkoušku jsem úspěšně a sama za sebe zvládla, ale schody, co vedly ke dveřím ne. Tak jsem se mu tam natáhla jak žába. Stejným nemehlům jako já „Zdar!“
PS: Asi ten text bude dost neuspořádaný a budu kličkovat jak zajíc, jsem prostě chaotik od narození :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 28.01.18 22:39

@Kleryen Já s tím problém nemám, na vysoké jsou oba dva dospělí lidé, ale zvát ho hned na čaj/kávu mi přijde unáhlené, buď bych počkala do státnic (pokud máš v sobě nějakou vnitřní překážku) nebo k němu zašla na konzultaci či se ho zeptat na něco z jeho oboru, co tě zajímá (toto jsem dělala často, naši vyučující si rádi popovídali se studenty o různých problematikách).

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16044 příspěvků 28.01.18 22:44
@Wani píše:
@Kleryen Já s tím problém nemám, na vysoké jsou oba dva dospělí lidé, ale zvát ho hned na čaj/kávu mi přijde unáhlené, buď bych počkala do státnic (pokud máš v sobě nějakou vnitřní překážku) nebo k němu zašla na konzultaci či se ho zeptat na něco z jeho oboru, co tě zajímá (toto jsem dělala často, naši vyučující si rádi popovídali se studenty o různých problematikách).

souhlasím.

Russet
Extra třída :D 11066 příspěvků 28.01.18 23:01

@Kleryen
Docela se mi líbí, jak to ze sebe chrlíš :lol: No, určitě se mi někdy stalo, že jsem po bližším poznání někoho pozměnila svůj názor k lepšímu, ale většinou je to tak, že mi někdo padne do oka a už tam zůstane, nebo mi je pořád nesympatický. Jelikož končíš, váš vztah by asi nebyl už dlouho problém, ale asi bych se moc o tom nešířila. Znáš lidi. Kdo ví, co cítí on. Jak moc by ranilo tvoje city, kdyby byl zájem jen na tvojí straně?

Kleryen
Povídálka 15 příspěvků 28.01.18 23:10

@Wani
Moc děkuji za odpověď. Neberu to jako překážku, ale spíš jako možný problém. Ráda bych to udělala formou konzultací, ale bohužel se do školy dostanu jen na zkoušky, protože mám schváleno studium bez výuky. Proto mě tedy napadlo napsat mu a zeptat se přímo ????

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 28.01.18 23:13
@Kleryen píše:
@Wani
Moc děkuji za odpověď. Neberu to jako překážku, ale spíš jako možný problém. Ráda bych to udělala formou konzultací, ale bohužel se do školy dostanu jen na zkoušky, protože mám schváleno studium bez výuky. Proto mě tedy napadlo napsat mu a zeptat se přímo ????

Aha, no já nevím, myslím si, že by ho to celkem vyděsilo, přece jen jste se spolu předtím ani nijak nebavili. Mě by to teda určitě vyděsilo :mrgreen:

Kleryen
Povídálka 15 příspěvků 28.01.18 23:15

@Russet
Děkuji za zpětnou vazbu. Ono tady o vztah nejde a já ani s určitostí nevím, jestli bych s někým takovým do vztahu šla, protože se neznáme. Šlo mi jen o to jej poznat blíže, jelikož na mě působí velmi mile a to se u moc lidí nestává. Jsem takový asociál ale zároveň extrovert, co strhne dav. Asi by mě nijak nezasáhlo, kdyby mi řekl, že mě teď nechce, žádné citové vazby k němu nemám. Tam šlo opravdu jen o tu podstatu bližšího poznání, případného přátelství. Co by se dělo, nebo nedělo je asi na osudu.

Kleryen
Povídálka 15 příspěvků 28.01.18 23:17

@Wani
Zo je ten důvod, proč stále otálím. A hlavně je to chlap, taky si to může vyložit úplně jinak :roll: :lol:

Russet
Extra třída :D 11066 příspěvků 28.01.18 23:20
@Kleryen píše:
@Russet
Děkuji za zpětnou vazbu. Ono tady o vztah nejde a já ani s určitostí nevím, jestli bych s někým takovým do vztahu šla, protože se neznáme. Šlo mi jen o to jej poznat blíže, jelikož na mě působí velmi mile a to se u moc lidí nestává. Jsem takový asociál ale zároveň extrovert, co strhne dav. Asi by mě nijak nezasáhlo, kdyby mi řekl, že mě teď nechce, žádné citové vazby k němu nemám. Tam šlo opravdu jen o tu podstatu bližšího poznání, případného přátelství. Co by se dělo, nebo nedělo je asi na osudu.

A myslíš, že by na to přistoupil? Nemyslíš, že by si to stejně překládal do vztahu nebo k sexu, když bys mu napsala, že ho chceš blíž poznat?

Kleryen
Povídálka 15 příspěvků 28.01.18 23:26

@Russet
To já právě nevím. Ale jak tak znám sebe a vím že ve stresu mám problém s vyjadřování, tak aby bylo srozumitelné i pro ostatní, věřím tomu, že by to mohlo vyznít všelijak. Kor když teda píše studentka učiteli.

Russet
Extra třída :D 11066 příspěvků 28.01.18 23:31
@Kleryen píše:
@Russet
To já právě nevím. Ale jak tak znám sebe a vím že ve stresu mám problém s vyjadřování, tak aby bylo srozumitelné i pro ostatní, věřím tomu, že by to mohlo vyznít všelijak. Kor když teda píše studentka učiteli.

Mnohem přirozeněji by to šlo během studia. Kdybyste se potkávali. Třeba by i sám navrhnul mimoškolní program. Já ti asi neporadím. Já bych rozhodně blekotala. A dopis bych mu byla schopná dát možná pod dveře :mrgreen:

Kleryen
Povídálka 15 příspěvků 28.01.18 23:38

@Russet
Já jakože problém s mluvením obvykle nemám a už vůbec ne u chlapů, mám snad jen samé kamarády mužského pohlaví, ale pro mě je nepředstavitelný stres to, že mám navázat kontakt první. Jinak jsem tlučhuba. Jen mě zajímal názor jiných, svým způsobem ostřílenějších a ve skrytu duše jsem doufala, že i s podobnou zkušeností :D

sucuba
Kecalka 168 příspěvků 29.01.18 00:33

@Kleryen Někteří učitele jsou před plnou třídou úplně jiní, než ve skutecnoati a v normálním životě jsou… A potom kdyz se s nim clovek bavi o samotě tak válí oči jaka to je přetvářka… Studentka a ucitel na vš bez problému, mam na vs ucitele ktery se se studentkou po case vzali (a to ji pry xkrat vyhodil od zkousky :D) :lol: :lol:..byt tebou tak si ale nejprve pozjistuju, jestli se tak o samote nebavi normálně s každým :) (alespon by se predeslo pripadnemu nedorozumeni) a taky bych zkusila pozjiszovat, jestli někoho nemá

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 29.01.18 00:41

@sucuba Znám několik případů, kdy měl vyučující vztah se studentkou (VŠ), ve dvou to mělo špatný dopad na atmosféru na oboru. Jednomu spolužákovi z SŠ se dokonce mstil u státnic (začal si s jejich spolužačkou a on měl jednou na něj nějakou vtipnou poznámku a ta spolužačka to neunesla a mstila se mu :roll: ), druhý vedl k tomu, že se na té katedře (poměrně malý obor) rozmohli velmi špatné vztahy mezi studenty vyučujícími a studenti jim odcházeli pryč.

sucuba
Kecalka 168 příspěvků 29.01.18 00:49

@Wani ja myslim ze soukromý život by se mezi lidi tahat neměl.. A kdyz uz, tak at to je jen mezi 2..Taky co je ostatnim do toho, ze :think:…atmosféra na oboru? U nas je asi 150 lidi na oboru, v jednom ročníku, takže záleží na velikosti…a to ze by studenti odchazeli kvuli tomu ze si ucitel nekoho nasel… To mi peipada k smichu :))… Kazdy vztah ma sve hranice, studium je studium a prace je prace, to jsou 3 odlišné dimenze, které by se nemely míchat a prolinat:)…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >