Láska na druhý pokus,nějak nevychází :-((

Iva V.
21.12.09 13:08

Láska na druhý pokus,nějak nevychází :-((

Ahoj,nevím jak začít,ale začmu asi takto,už to bude rok,co jsme se s manželem rozešly,zdálo se nám,že už si jaksi nemáme co říct a tak,takže jsme vrátily městu byt,ve ktérém jsme byly v pronájmu,on šel k rodičům,já se synem též k rodičům,no netrvalo to dlouho,a zjistily jsme že jsme udělaly chybu,a od té doby jsme spolu,jenže já bydlím pořád s rodiči a on také pořád s rodiči,vycházíme spolu dobře,vídáme se pomalu každý den,ale není to ono,moc bych chtěla abychom byly zase rodina,ale nějak tomu přestávám věřit.Ani nemá odvahu aby svým rodičům řekl ,že jsme opět spolu,oni mu totiž před časem řekli,že když se ke mě vrátí tak ho vydědí a zapomenou na něj a on se jich bojí,moc mi to vadí.Dness ráno jsme se spolu pohádaly zase kuli jeho rodičům,on si chce syna 25.12.půjčit a vzít syna k jeho rodičům,víte já z toho nejsem moc nadšená,já jeho rodinu také nemám v lásce,velice mi ublížili,nechci se tady rozepisovat čím,ale je to tak.Budete mě mít za mrchu,ale vždy se snžím na něco vymluvit ,když si chce půjčit syna,ale já si nemůžu pomoct.Za celou dobu jsem mu ho půjčila domů 3 x na 2-3 hodky.Víte mě jde hlavně o to,že oni si hrají na babičku a dědečka a přitom,když měl malej svátek nebo první narozeniny,tak ani neměli odvahu k nám přijet a dát mu nějaký dáreček.To samé řeším ted,budou vánoce a oni když mu chtějí dát dárek , tak si mají přijet k nám a ne aby chudák v tomhle mrazu a počasí jel 60 km k nim a pak zas sem,nehledě na to,že se o něj bojím.Jsem z toho všeho smutná,s manželem se máme rádi,ale kuli tomuhle se vždycky pohádáme.Vůbec nevím jestli vůbec má takvý vztah cenu,zase se bojím , že kdybych mu řekla bud já nebo rodiče,že by si byral rodiče :cry: Jsem z toho moc smutná,za pár dní jsou vánoce a já se cítím tak špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16291
21.12.09 13:17

Ivo, v tomhle počasí bych jim ho taky nepůjčila, však může manžel strávit vánoce u vás, ne? Nebo za to by ho taky vydědili? Musím říct že to chápu, naše tchyně nepřijela ani na svatbu (ani kdyby jsme si pro ni dojeli, protože to je daleko), ale po manželovi by chtěla aby tam jezdil každý měsíc… Co vaši rodiče? Musím říct že já zrovna jsem sebevražedný typ co by to dědictví oželel, pokud bych si byla jistá že chci být s tím druhým a že to vydrží. Ale jsi si jistá že vám to opravdu vydrží když jste v podstatě v režimu chodíme spolu? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
21.12.09 13:37

Ivo já jsem taky černá ovce manželovo rodiny, vyděděním teda nevyhrožují ale jinak je to podobné jak u vás. Až na to, že můj manžel jasno má a náš vztah je v pohodě. Pokud se teda nebavíme o jeho rodičích pak se většinou pohádáme. Ale chápu ho, jsou to jeho rodiče, není to pro něj snadný se s tím vyrovnat.
Takže buď tam jeďte spolu všicni tři a oznamte jim že jste opět rodina, aspoň to rozetnete a bude jasno kdo to ustojí a kdo ne, nebo buďte s manželem u vás. Ale samotného syna bych tam prostě s manželem neposlala.
Chápu, že je to těžké, myslím že si dovedu představit jak se cítíš, ale jen zčásti, protože já se o chlapa opřít můžu. Ty to budeš muset zkusit. Držím palce.

• Citovat
  • Upravit
16822
21.12.09 13:54

Ja nevim, ale asi bych si nedovedla vazit chlapa, ktery da prednost rodicum pred tebou a vlastni rodinou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
21.12.09 15:35

Nevim, jak bych se zachovala… Urcite by me taky bolelo, ze dava prednost rodicum pred vlastnim ditetem…
Ale hlavne chci dodat, ze tim vydedenim mohou opravdu jen vyhrozovat (teda jestli jim Tvuj manzel neprovedl neco trestuhodneho). No, abys rozumnela, jsou nejake zakonne podminky - a jsou to opravdu velmi vazne veci, ktere mohou vest k tomu, aby rodice mohli vydedit sve dite a to, ze se vrati k manzelce a svemu diteti to rozhodne neni!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
21.12.09 15:56

Myslím,že jste jednali velice ukvapeně,pokud jste udělali tlustou čáru-vrátili byt,oba odešli k rodičům…Tím,že píšeš že velice brzy jste se zase dali dohromady,tak bych to brala jako neuvážený krok.Protože ať nyní budete jednat jakkoli,pořád rodiče budou ti,keří do toho budou mluvit,budou vás brát jako nevyzrálou dvojici.Měli jste zlusit chvíli bydlet odděleně-třeba ty s dětma odejít k rodičům /nepíšeš že oni by byli proti abyste se opět dali dohromady/,tchánovcům neříkat nic a nyní byste byli spolu,v bytě a byl by klid.
Také by se mě nechtělo malého půjčovat,ale bohužel kdo by to jednou odnášel nejvíc je právě on.To co můžeme dětem nejvíc dát po rozchodu rodičů,to je nebránit v kontaktu s druhou polovinou jeho rodiny.Jaké by to bylo jednou tobě,kdyby si nesměla vidět svoje vnouče?Chápu,že tě moc mrzí,že oni mu nedali nic k narozeninám-ale v každé rodině je to jiné.My jsme třeba zvyklý slavit veškeré svátky a narozeniny se sourozenci,rodičema,babičkou,dědou-je to moc prima a rádi na takové akce vzpomínáme.A tchyně nic neslaví,nějak nejsou naučený.Přitom mají plno známých,jsou oblíbený,pořád je u nich někdo na kafču…Také jsem to zpočátku nechápala,ale už to neřeším a beru to tak.
A není vše-myšlenka na návrat-způsobeno sentimentem blížících se vánoc?Nebo myšlenkou,co když nikoho jiného nepotkám,tak radši člověka který je mě blízký,než být sama?Cítíš to opravdu tak,že je to chlap,se kterým se máte moc rádi a jeden bez druhého nemůžete být?Abyste neuváženým návratem neudělali víc chyb než doposud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
21.12.09 18:18

A ty si myslíš , že tě ( vás) má rád, když by dal při výběru přednost rodičům??? :?: :?: :?:
A on se neuživí a nepracuje, že se bojí vydědění??? :?: :?:
Nějak to nechápu. Já žádný majetek od rodičů nečekám, vůbec na něj nemyslím a beru to, že jestli něco bude tak za hodně dlouho a kdo ví co se za tu dobu stane, takže…
U mě by s tím nikdo operovat nemohl, člověk by se měl spoléhat na sebe a né čekat co mu spadne ( už v dospělosti) do klína :evil: :evil:
Myslím, že mu vyhovuje, že jste jakoby zase spolu a řešení problémů se z jeho strany nekoná, takže to má bez práce a také bohužel bez zodpovědnosti a budoucnosti..
Měla bys mu dát nůž na krk, takový se nemusí rozhoupat nikdy :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29087
21.12.09 18:41

Tak to bylo hodně neuvážené rozhodnutí.Vůbec nechápu,jak jste mohli vrátit městu pronajatý byt!!Já vím,že u nás ve městě poptávka silně převyšuje nabídku a znám spoustu lidí,co by za to dali..To jen tak na okraj.Podle toho,co čtu,jednáte oba velmi neuváženě a nezrale.Rozejít se,to byl první krok když se objevil první problém?Proč pořád bydlíte každý u svých rodičů?Vyhovuje vám to?Je to pro vás pohodlnější než vzít odpovědnost za sebe a své dítě do vlastních rukou?Chodí manžel do práce?Proč si nenajdete nájem?Tak se nikdy neosamostatníte.

Co se týče půjčování/nepůjčování syna.Můj názor,dítě není věc,která se půjčuje,ale bytost,která má právo být s oběma rodiči.Pokud budete takto jednat dál,nejvíc to odnese syn a jednou se vám to vrátí i s úroky.Mám zářný příklad ze života - dcera mého přítele,maminka bránila styku.Jak to dopadlo dnes,když je dospělá,popisovat nebudu.Ale jako rodiče byste z toho neměli radost ani jeden,i kdybyste se k sobě už nevrátili.

Každá rodina má své zvyky a tradice.Já s rodinou přítele vycházím,jsou ale způsoby chování,které se v naší rodině nepraktikovaly.To ale není důvod omezovat styk.Ať dítě pozná,myslím,že ho to jen obohatí.

Na druhou stranu Tě ale chápu.Osobně si myslím,že nechceš malého chlapečka pustit,protože jsi na něj fixovaná a bylo by Ti smutno.To je pravý důvod.Ne manželovi rodiče.

Pro mě by bylo z této situace řešení vrátit se k manželovi,najít podnájem,žít zase jako rodina.S tím,že vy jste manželova rodina,ne jeho rodiče.Nebo se rozvést,ale nebránit styku s dítětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Iva V.
21.12.09 21:40

Samozřejmě , že nám to nevyhovuje bydlet každý zvlášť,je to zničující,avšak je pravda,že mému manžovi to zřejmě vyhovuje.Dala bych mu nůž na krk,ale bojím se toho co se bude dít,bojím se, že hned vyčte že jsem pořád stejná,když mu dám na výběr mezi jeho rodiči a námi,on to nechápe,ještě se zlobí,ale já ho miluji a nechci ho ztratit,ale …

• Nahlásit
  • Citovat
29087
21.12.09 22:43

Mám z toho pocit,že Tobě to nevyhovuje,jemu ano..Dala bych mu obrazně řečeno nůž na krk!!Buď a nebo..Taky si musíš uvědomit a sama v sobě srovnat,co k němu vlastně cítíš,jestli si ho můžeš ještě vážit..Jestli ten vztah nechceš dát dohromady jen k vůli tomu,abys nemusela „půjčovat“ dítě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
qwe
22.12.09 00:07

ja koukam, ze hodne z vas ma pramalou schopnost podivat se na vec jinak, nez z vlastniho omezeneho pohledu… Pro Ivu V. a vsechny, co tu pisete o davani noze na krk a bud a nebo - jak se budes citit, az tvuj syn, ktereho ted chces jen pro sebe, jednou vyroste a najde si pritelkyni a ta mu da taky takhle „nuz na krk“? Aby si vybral mezi ni a tebou? Vsadim se, ze najednou to bude uplne naopak a tvuj synacek by mel dat prednost tobe, mamince ktera mu prece dala zivot, pred nejakou privandrovalou fuchtli…

• Nahlásit
  • Citovat
Iva V.
22.12.09 08:28

qwe a co je na tom špatného , že chráním svého syna?
Já ho před tatínkem nechráním…
A co mi tedy navrhuješ?když nemám dávt nůž na krk dle tebe,tak mám udělat co?Mám dál ztrácet čas čekáním na tatínka?nebo máme takto žít podle tebe celý život,jn proto abych neublížila jeho mamince?Holky mají pravdu,můj manžel je dospělý a měl by si srovnat svoje priority,pokud se já nesnáším s jeho rodiči a oni se mnou tak to bohužel jinak nejde…

• Nahlásit
  • Citovat
qwe
22.12.09 09:43

ja nenavrhuju nic, neznam vas a proto nemuzu soudit kdo ma pravdu. Ja jen aby ses na to zkusila podivat z pohledu maminky, az si TVUJ syn privede domu pritelkyni, ktera se s tebou nebude snaset a ona mu da nuz na krk, budto ona anebo ty… A az bude mit TVUJ syn dite (tveho vnoucka) a jeho manzelka mu zakaze se s tebou stykat. Kdyz se nad tim takto zamyslis, mozna pochopis postoj manzelovych rodicu. Prijde mi celkem smutne jak se to snazite postavit do role „budto tvoji rodice, anebo ja“, ale tohle vsechno se vam jednou vrati pres vase deti…

• Nahlásit
  • Citovat
12980
22.12.09 09:47

kdybych měla dospělého syna a on opustil ženu a dítě, tak bych jistě na něj nebyla hrdá..To že by se rozhodl pro svou rodinu by mi nezbývalo než respektovat - a možná bych si položila otázku proč to bylo nutné, proč se všichni nedokážeme sžít.. :hug:
To že je to jeho maminka, ještě neznamená že je svatá.. :cert:
ps. a to poznamenám že mám hodnou mamku i tchýni a nejsem zaujatá, ale někdo holt nezvládne odchod dětí a jejich samostatný život..bohužel a nedělá to dobrotu. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
22.12.09 10:17

qwe nezlob se,nedá mi to ale já musím reagovat,já jsem také ocitla v podobné situaci jako zakladatelka.
Nikdy jsem své tchýni nic neudělala,snad jen asi to,že jsem začala chodit s jejím synem,začala s ním žít a založila s ním rodinu…Chci tím říct,že jsou prostě „nepřející“maminky , které udělají pro návrat svého synáčka domů všchno,prostě všechno,nechci se rozepisovat co se u nás odehrávalo,ale bylo to dost tvrdý ,jenště dnes mě to bolí u srdíčka :-(
Ty asi nejspíš patříš mezi ty šťastné co mají milující maminku,milující tchýni a tak nemůžeš souditněco co neznáš.Já to soudit můžu,setkala jsem se stím a chápu vše co cítí zakladatelka,ona se ani tak nesnaží zabranovat styku s babkou a dědkem a, ale spíš se snaží své dítě jen uchránit,je to základní mateřský pud ,jí bylo ublíženo ze strany manželovo rodičů,ztratila k nim důvěru , tak se bojí aby nebylo ubliženo i synovi je to tak nepochopitelné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama