Láska z dětství vs. aktuální vztah

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 21:43
Láska z dětství vs. aktuální vztah

Ahoj všichni, chci se jak se píše to píše „vyzpovídat“, možná najít někoho, kdo zažil něco podobného a jak se s tím vypořádáváte? Abych napsala svůj „problém“, tím problémem je můj spolužák už ze základky. Chodil o ročník výš a byl to první kluk do kterého jsem se zakoukala. :srdce: Na základní škole, jsme spolu nemluvili(byla jsem tehdy moc nesmělá, abych začala konverzaci), obrat nastal až na střední škole, kdy jsme se pravidelně potkávali na zastávce povídali jsme si spolu, psali jsme si, ale ani jeden jsme nezvládli udělat pořádný krok vpřed. Pokaždé když jsem ho viděla, rozbušilo se mi srdce závodní rychlostí a nemohla jsem se přestat usmívat, šíleně se mi líbil a měla jsem pocit, že já jsem se mu líbila také, :oops: ale oba jsme byli moc nesmělí na to udělat krok, vlastně jsme spolu nikde ani sami nebyli vždy jen akce s dalšími lidmi. Po té kontakt vyšuměl, dostala jsem ho z hlavy a jelo se dál. O pár let později jsme se potkali, nebyli jsme si jistí oba jestli se poznáváme, každopádně jsme se zadrhli uprostřed chůze, začali jsme kecat a byla to téměř hodina, kdy jsme stály na chodníku a povídali. Co mě šokovalo nejvíc byla reakce mě, člověk by řekl, že po X letech to vyšumí, ale moje tělo reagovalo úplně stejně jako před lety. Srdce na závodní rychlost, přiblblý úsměv, motýlci v břiše…Teď o dalších pár let později mám přítele, kterého miluji, výše zmíněného chlapce jsem si dokonce před nějákým rokem smazala ze sociální sítě a přes to, když mi kamarádka ukázala nedávno jeho novou fotku neubránila jsem se reakci, že mu to sluší čím dál tím víc, opět se dostavili motýlci a touha ho potkat, mluvit s ním. Říkám si, že je strašná škoda, že jsme to tehdy nedotáhli, třeba bych už tehdy zjistila, že ve vztahu je to s ním na prd a měla bych klid. :D Připadám si jak posedlá :zed:, že toho kluka nemůžu už tolik let dostat z mého srdce, ačkoli na něj nějákou dobu nemyslím, tak tam prostě někde musí být ukrytý, když se pokaždé dostaví takový „stav“. Ačkoli jsem s přítelem, kterého konečně mohu označit za toho pravého za kterého bych se chtěla vdát, mít děti, domek, zahradu sdílet s ním dobré i zlé… Tak co, ženy? Máte také nějáký svůj případ pořekadla „Stará láska nerezaví“?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Azeretereza
Závislačka 2952 příspěvků 21.07.19 21:51

Je to tím, že jsi ho nedostala, proto se tě to stale drží. Že to máš v sobě neukončený. Nemysli na něj, smaž ho kde můžeš a nevyhledávej ho.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1472 příspěvků 21.07.19 21:55

Ano mám. Až na to, že já ho ulovila… Potkala jsem ho když mi bylo dvanáct a jsem s ním doteď i když chodit jsme spolu začali až o pár let později. Je to super chlap, ale rozhodně jsem tehdy nepřemýšlela tak jak přemýšlím teď, neuvedomovala jsem si co chci od může, jak by se měl chovat a jaký by měl být. Také jsme spolu dospěli, takže všechno chtělo svůj čas. Myslím, že máš v sobě ten pocit nenaplneni, neznáma, nevíš jaké by to bylo, kdyby jste spolu nakonec byli. Pravdou je, že pokud bych s manželem nezacala chodit tak by mi asi ani teď nebyl lhostejný kdybych o něm slyšela. První láska je prostě silná, neopakovatelná…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 22:03
@Azeretereza píše:
Je to tím, že jsi ho nedostala, proto se tě to stale drží. Že to máš v sobě neukončený. Nemysli na něj, smaž ho kde můžeš a nevyhledávej ho.

Snažím se, proto jsem si ho také smazala ze sociální sítě, aby na mě nevykukovali jeho fotky, statusy atd.. Jen mě fascinuje (štve), že i tak když na něj po 3 letech narazím, tak se dostaví taková reakce. :zed: :)

azaleila
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 43 inzerátů 21.07.19 22:56

Nebo naopak… co takhle si to mrazení užít? Z toho, co píšeš bych řekla, že máte oba svůj život… nevyhledávej ho aktivně, to, žes ho smazala z facebooku je jen dobře, ale když se Ti náhodou objeví v cestě, užij si ten krásný pocit, vzpomínky, snění… a nech ho zase odejít… nemáš to v sobě vyřešené, kruh se neuzavřel, pořád si říkáš „co kdyby“… proto to nemůžeš pustit, ale tím, že to v sobě násilně lámeš to asi nevyřešíš…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 09:03
@azaleila píše:
Nebo naopak… co takhle si to mrazení užít? Z toho, co píšeš bych řekla, že máte oba svůj život… nevyhledávej ho aktivně, to, žes ho smazala z facebooku je jen dobře, ale když se Ti náhodou objeví v cestě, užij si ten krásný pocit, vzpomínky, snění… a nech ho zase odejít… nemáš to v sobě vyřešené, kruh se neuzavřel, pořád si říkáš „co kdyby“… proto to nemůžeš pustit, ale tím, že to v sobě násilně lámeš to asi nevyřešíš…

Já si to i užívala, dokud jsem byla nezadaná, teď spíš sama sebe děsím… :) S žádným jiným, ať už bývalým přítelem nebo prostě, že se mi ten kluk jen hodně líbil jsem nic takového nezažila, prostě to přešlo a když jsem ho viděla po nějáké době už jsem byla nad věcí.

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 9638 příspěvků 22.07.19 09:08

To určitě není stará láska nerezaví, ale proč jsem si nevzala Pištu Hufnágla.

Potřeba vedle reálně nudného vztahu mít platonické snění.

azaleila
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 43 inzerátů 22.07.19 09:09
@Anonymní píše:
Já si to i užívala, dokud jsem byla nezadaná, teď spíš sama sebe děsím… :) S žádným jiným, ať už bývalým přítelem nebo prostě, že se mi ten kluk jen hodně líbil jsem nic takového nezažila, prostě to přešlo a když jsem ho viděla po nějáké době už jsem byla nad věcí.

No… tak tady nad věcí nejsi :* neřeš co a jak a proč… prostě to tak je… tak jsi zadaná, vždy't je to jen krásná vzpomínka, myšlenky, žádná nevěra nebo tak… myslím, že si zbytečně ubližuješ tím, že to sama v sobě moc probíráš… nechoď tomu aktivně naproti, ale užívej si to…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 09:13
@pohledzdruhestrany píše:
To určitě není stará láska nerezaví, ale proč jsem si nevzala Pištu Hufnágla.Potřeba vedle reálně nudného vztahu mít platonické snění.

To nevím, není to něco co by se objevilo, po tom co by byla třeba krize ve vztahu nebo nuda. :) S přítelem jsme aktivní, výlety, rande, v sexu taky super. :hug: Prostě jsem si, chtěla asi počíst příběhy dalších lidí, co mají v životě takového člověka a jaksi s tím poradili a tak. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 09:19
@azaleila píše:
No… tak tady nad věcí nejsi :* neřeš co a jak a proč… prostě to tak je… tak jsi zadaná, vždy't je to jen krásná vzpomínka, myšlenky, žádná nevěra nebo tak… myslím, že si zbytečně ubližuješ tím, že to sama v sobě moc probíráš… nechoď tomu aktivně naproti, ale užívej si to…

Asi máš pravdu. :)

azaleila
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 43 inzerátů 22.07.19 09:42
@Anonymní píše:
Asi máš pravdu. :)

myslím si, že jo… znám to, sice ne v takové míře a síle, jakou popisuješ Ty, ale se svými ex jsem v kontaktu, velmi nárazově, protože mám také životní etapy, kdy mi to „nedělá dobře“, ale taky to tolik neprožívám… s dávnou láskou jsem dokonce byla na kafi, když jsem měla půlroční dítě, ona ani nevěděl, že jsem byla těhotná, vzala jsem ji s sebou ve vajíčku, on koukal, ale na chvíli to šlo vypnout a zavzpomínat, jaké to bylo, když mi bylo dvacet… fakt na tom není nic špatného…

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 9638 příspěvků 22.07.19 09:46
@Anonymní píše:
To nevím, není to něco co by se objevilo, po tom co by byla třeba krize ve vztahu nebo nuda. :) S přítelem jsme aktivní, výlety, rande, v sexu taky super. :hug: Prostě jsem si, chtěla asi počíst příběhy dalších lidí, co mají v životě takového člověka a jaksi s tím poradili a tak. :)

To nerozporu, jen k zivotu potřebuješ svojí dávku milostného snění, které nejde pokazit realitou.

V době, kdy nebyl FC a instáč, psali takové ženy milostnou korespondenci na dopisy milovanému, které nikdy neodeslaly.

Lorry1
Kecalka 106 příspěvků 22.07.19 10:00

Tohle je podle me docela prusvih, mit jakekoli nedoresene vztahy. Presne takhle pak vznikaji nevery v manzelstvi apod. :nevim: Idealne kdyby se ti ten clovek nejak omrzel, zevsednel, nebo kdyby ses dozvedela, ze je povahove horsi, nez si predstavujes… Ale to bez kontaktu nejde. A kontaktem bys svuj soucasny vztah mozna odsoudila k zaniku. Takze tady je kazda rada draha, no. :think:

azaleila
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 43 inzerátů 22.07.19 10:02
@Lorry1 píše:
Tohle je podle me docela prusvih, mit jakekoli nedoresene vztahy. Presne takhle pak vznikaji nevery v manzelstvi apod. :nevim: Idealne kdyby se ti ten clovek nejak omrzel, zevsednel, nebo kdyby ses dozvedela, ze je povahove horsi, nez si predstavujes… Ale to bez kontaktu nejde. A kontaktem bys svuj soucasny vztah mozna odsoudila k zaniku. Takze tady je kazda rada draha, no. :think:

myslíš, že to platí i v případě výše popsané „dětské“ lásky… jako, že ten, kdo v sobě nemá vztahy dořešené má k nevěře jakoby větší sklony? K tomu „omrzel, zevšedněl“ by stejně dobré bylo překrýt to celé někým/něčím jiným…

Lorry1
Kecalka 106 příspěvků 22.07.19 10:40

@azaleila Vis co, pokud ma nekdo pocit, ze pan X je ten pravy, nejlepsi, spriznena duse, ale osud jim nepral a najednou se pan X nekde objevi, je okouzlujici, pocit souzneni… Pak se hned stavajici vztah se vsemi beznymi problemy stava v ocich toho „platonicky zamilovaneho“ o to horsi, zacne mit pochyby. Slovo da slovo a na vztahovou pohromu je zadelano. :nevim: Osobni zkusenost nastesti nemam, mam rada vse doresene.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama