Látka na výbavičku pro miminko

13
4.5.20 05:42

Látka na výbavičku pro miminko

Ahoj holky,
Plánuji si nechat ušít hnízdečko pro miminko, a zároveň bych si k tomu chtěla sama ušít další věci (povlečení, zavinovačku atd.. :), problém je, že jsem si u paní vybrala k ušití hnízdečka takovou látku, kterou jsem ovšem pak nikde k zakoupení nenašla, ráda bych měla všechno sladěné, neporadíte mi, kde bych tuto látku (viz obrázek) sehnala? Nenarazila některá z vás někde na ní, ať už na netu nebo v nějakém obchůdku? :) moc děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3878
4.5.20 06:55

Zeptej se té paní, co ti to bude šít. Buď přímo, kde. latku koupila, nebo aspoň, jak se jmenuje. Podle toho to pak najdeš. Takhle moc nemáš šanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
776
4.5.20 07:39

Hodně švadlen objednává látky ze zahraničí, takže je možné, že je vůbec v ČR neseženeš. Jedině se opravdu zeptat té švadleny, jestli ti řekne, odkud látku má. Můžeš to třeba zaonačit tak, že chceš znát výrobce látky, aby sis ověřila, jestli má všechny nutné atesty. Pro děti do 3 let je totiž potřeba šít jen z látek, které na to mají atest, na což bohužel řada „švadlen“ zvysoka kašle :? @Emma1624

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3878
4.5.20 10:55

@Froseth to je přesně důvod, proč si nikdy nic takového neobjednam. Nehodlám je podporovat v podvodu. Ale zas nejsem taková svině, abych je nahlasovala. To bych asi nedělala nic jinýho. Jen mě to prostě štve. Já jsem měla vymyšlenej takovej projekt, způsob, jak šít tyto mimi věci velmi levně, tak aby si je mohla dovolit opravdu každý maminka. Jenže to by potom ty věci nesplňovaly atesty. No smůla. Šiju něco jiného, na co atesty nepotřebuju. A pak pro sebe, rodinu a kamarády, kterým to vždy daruju, takže taky žádné atesty nejsou potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
776
4.5.20 12:57

@chaela Tak on to asi nemusí být nutně podvod, spíš neznalost. Dneska šije různé věci pro mimina skoro každá a myslí si, že na tom zbohatne. Takže nakoupí levné látky a hurá dělat byznys. Ale o nějakých atestech bohužel nemá většina ani páru. Chtěla jsem nechat ušít kdysi něco pro malého a když jsem je obepisovala, tak většina odpovědí zněla „nevím“. Taky nehodlám nikoho nahlašovat, je to spíš smutné.

Jinak ten projekt na levné věci je moc hezký. V okolí mám pár ženských, které to mají v životě těžké a určitě by to uvítaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3878
4.5.20 13:17

@Froseth Taky o pár takových vím. Ale to bych musela šít a ještě to dotovat ze svého. Ty atesty jsou šíleně drahý. To se vyplatí jen někomu, kdo v tom už jede ve velkým. Nebo někomu, kdo to pak bude prodávat za ty premrsteny ceny. Treba jeste na neco prijdu, nechci to vzdávat, ale určitě nechci cíleně podvádět, byť s dobrým úmyslem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama