Latkování novorozence - velký ,,balík”

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lesanka22
Kecalka 115 příspěvků 14.07.19 14:27
Latkovani novorozence -velký ,,balík”

Ahojky maminy mám dotaz ohledně latkovani :) začala jsem latkovat novorozence (3tydny)..používám plenky pro novosky Nb klasické ctvercovky jen mi přijde ze je to velký,,balík” hlavně nozicky ma malej dost od sebe..zjevně mu to nevadí, ale pro jistotu se ptám. Možná mu to balim špatne ???????? a ještě se zeptám jak pleny skladujete je lepší na sucho či mokro? Doma Peru většinou po 2 dnech cca :) díky za rady ????

Reakce:
stinga
Echt Kelišová 8489 příspěvků 14.07.19 15:03

@Lesanka22 nožičky od sebe jsou dobře, je to dobré na kyčelní klouby

ugluk
Hvězda diskuse 47369 příspěvků 14.07.19 15:19

Nožičky od sebe jsou velké plus - kolikrát děti s jednorázovkama musí přes to dávat ještě látku pro udržení širokého balení. Důležité je, aby nebyl moc velký balík pod zadečkem, aby ho to nezdvihalo a neprohýbalo záda. A při pokládání na bříško je to nelepší úplně bez plenky.

P4ja
Extra třída :D 10663 příspěvků 14.07.19 15:22

@Lesanka22 Skladuju na sucho. Ale že začátku jsem spíš hodně prepirala a nechala uschnout preprane a potom prala jednou za 2- 3 dny. Ta vaječina je potřeba vyřešit hned.. jinak doporučuji separační pleny, pokud nedáváš.

A látkový čtverec je prostě větší. Já že začátku používala staré plinky, které nebyly tolik objemné jako nové.

Lesanka22
Kecalka 115 příspěvků 14.07.19 15:26

@P4ja ju separacky mám, ale někdy to proste ujede vedle a uz mám fleky jelikož jsem hne nepremachla :see_no_evil: nějaké figly na fleky?

ugluk
Hvězda diskuse 47369 příspěvků 14.07.19 15:27

Jinak jak psáno výše - skladování nasucho, na vaječinu jsou ideální separačky, popř. to přemáchnout nahrubo se žlučákem, praní po dvou dnech je OK.

větvička1
Stálice 53 příspěvků 14.07.19 15:29

Na fleky je nejlepší sluníčko :-) Lehce přeperu žlučovým mýdlem, hodím to na trávník a za chvíli mám bílou plenku.

Mandarines
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 2 inzeráty 14.07.19 15:32

@Lesanka22 s balíkem nepomohu, začala jsem latkovat až déle a používáme systém SIO nebo používám AIO :) skladuji plenecky na sucho, co jsem četla, tak je to lepší, že v mokru se více daří bakteriím :)

P4ja
Extra třída :D 10663 příspěvků 14.07.19 15:50
@Lesanka22 píše:
@P4ja ju separacky mám, ale někdy to proste ujede vedle a uz mám fleky jelikož jsem hne nepremachla :see_no_evil: nějaké figly na fleky?

Fleky jsem řešila žlučovým mýdlem. A když zůstaly, tak jsem z toho nedělala vědu. Jak je často pereš, tak se vyperou. A v létě je nejlepší sluníčko.

pet p
Kecalka 454 příspěvků 14.07.19 19:48

Kvůli tomu, že mi látkovky přišly na novorozenci jako veliký balík, jsem s látkováním začala až později. Přišlo mi, že má prostě velký balík na zadku, že ho ta plenka hodně zvedá. Když jsem to zkoušela po čase, tak mi zas přišlo, že mu to brání v přetočení. Takže nakonec jsem látkovala až od té doby, kdy se naučil přetáčet.

Váš příspěvek
Reklama