Látkové menstruační vložky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »

Reklama

Aspera
Neúnavná pisatelka 18530 příspěvků 23.05.10 22:06

Měla bych na Vás dotaz, Vy co používáte látkové vložky jaké Vám nejvíc vyhovují? Začínám vážně uvažovat o kalíšku a nerada bych si jako pojistku dávala klasickou vložku.
Koukala jsem na ten odkaz co sem dala Cappy i Heduš a nevím které jsou lepší. Máte některá zkušenost s oběma druhy? Děkuju za odpovědi.

Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 23.05.10 22:09

Aspero, obávám se, že v tomhle ti asi nkdo neporadí, budeš si to muset zkusit sama.
Koukni se na netu po nějakých vložkách a po jednom kusu objednej ty, co ti padnou do oka, vyzkoušej a když se ti nějaké zalíbí i v praxi, pak dokup další ;-)

Aspera
Neúnavná pisatelka 18530 příspěvků 23.05.10 22:14

Koukala jsem, že na stránkách píšou, že stačí 3-5 ks vložek mě to přijde celkem málo nebo to se stíhá je prát i během MS? Nebo to je u těch skládacích, že se počítá se zašpiněním jen té malé a velká se používá dýl? Asi se ptám taky pěkně hloupě, ale tohle mě hlava nebere.

Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 23.05.10 22:21

Aspero, chceš používat jen slipové vložky jako pojistku pod kalíšek?
Jako ten počet se mi zdá taky nereálný, tedy alespoň v mém případě.
Slipovek mám zatím 12, ale přikupovat budu další.
Když ji mám jako sichr pod kalíšek, tak mám minimálně 3 na den, prostě při sebemenším drobunkém zašpinění měním.
POužívám je i mimo MS.
Je potřeba počítat s rezervou - na sušení.

Pak jsou ještě klasické vložky.
Existují prostě vložky „hotové“ a pak takové, které se „vycpávají“ vkládací vložkou - ty se mění komplet, jak vkládačka, tak „základna“.

Co se praní týče, to ať si každá z nás rozhodne sama, peru cca jednou za 2-3dny (sice hodně poloprázdnou pračku).
Použitou vložku přeperu v ruce a pak skladuji namokro v kýblu s trochou šetrného pracího prostředku.

Někomu se může zdát praní vložek nechutné - to je věc názoru, za mě říkám, že mnohem horší je likvidovat pokaděnou látkovou plenu mého broučka :huban:

Aspera
Neúnavná pisatelka 18530 příspěvků 23.05.10 22:41

Tak to tu studuju přes celý hokej a asi budu objednávat a snad se trefím do něčeho co mi bude sedět.

Achdarek
Echt Kelišová 9728 příspěvků 23.05.10 22:42

Aspero - dle mé zkušenosti je dobré si vložky ošahat. Je to vše o pocitu. Mně třeba Haipa daipa nebo Baby Lucy vůbec nejsou příjemné. Mám popoliny (5ks) (objemné, ale příjemné, na doma), na noc Imse Vimse (jsou fakt dlouhé, 3ks) a přes den na ven Fuzzi bunz (12ks) . Ale já používám jen vložky, ne kalíšek.

MarciM
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 23.05.10 22:54

Aspero,
pod kalíšek používám i obyč.vložky.Občas mi to ujede a slipovka by to nepobrala.A hlavně ta je bez PUL vrstvy.Používám ImseVimse.Jinak moje oblíbené jsou BabyLucy.Ani nejsou tak drahé.Používám je i bez kalíšku.Nejlíp mi vyhovují organiky.Objed­návala jsem je ze Slovenska a ušili mi je jako jeden kus.Samotná křidýlka a vkládačky mi nesedí.
Ale určitě to chce vyzkoušet různé značky,jak píše Cappy,abys našla tu svou.
Skladuju na mokro.Nejdřív přeperu ve žluč.mýdle a pak nechám 24hod v kyblíku s vodou.Do vody přidávám perkarbonát nebo sůl na skvrny z DM.Peru tak za 2-3 dny.

Aspera
Neúnavná pisatelka 18530 příspěvků 25.05.10 18:06

Mám ještě jeden dotaz, v jakých typech obchodů by mohli mít látkové vložky? Mě napadají jen s dětským oblečením nebo lékárny. Ráda bych si je osahala, proto nechci objednávat přes net.

Reklama

Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 27.05.10 12:01

Aspero a odkud jsi?
Bych se ti na nějaký obchůdek v tvém okolí podívala.
Jinak zkus zalovit v paměti, jestli jsi někde nenarazila na obchod s látkovými plenami, šátky, nosítky nebo s eko produkty

katka 79
Kecalka 292 příspěvků 27.05.10 12:54

ahoj, ja mam baby lucy. impuls bol, ze synovi davam latkovky. baby lucy nie su drahe, mam flanelove. kupila som pocet, ako odporucaju na strankach a staci to. periem s latkovkami na 60 stupnov, teda kazdy druhy den. neprepieram v ruke, davam rovno do vedra so studenou vodou a potom do pracky. je pravda, ze nejaky ten flek na nich ostane, ale neukazujem ich nikomu, takze mi to nevadi. pouzivam mydlovy sliz.

katka 79
Kecalka 292 příspěvků 27.05.10 12:55

pripajam odkaz na stranku. zasielaju v pohode do cr.
 http://www.plienka.sk/index.php?…

Aspera
Neúnavná pisatelka 18530 příspěvků 27.05.10 14:17

Cappy jsem z kousek o Jindřichova Hradce, ale pokusím se podívat do obchodu s dětským zbožím, třeba je budou mít.

Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 27.05.10 14:29
Aspera píše:
Cappy jsem z kousek o Jindřichova Hradce, ale pokusím se podívat do obchodu s dětským zbožím, třeba je budou mít.

Tak tam o žádném takovém obchůdku nevím :think: :nevim:
Ani na netu jsem nic moc nenašla.
V dětském obchldku - to máš na mysli obchod s kočárky, autosedačkami, hračkami? Tam to bude opravdu jen těžko.
Ono je to k mání fakt jen v eko obchůdcích :-?

MarciM
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 27.05.10 15:00
Aspera píše:
Mám ještě jeden dotaz, v jakých typech obchodů by mohli mít látkové vložky? Mě napadají jen s dětským oblečením nebo lékárny. Ráda bych si je osahala, proto nechci objednávat přes net.

Našla jsem si na MMB paní,která bydlí nedaleko a plenky a vložky prodává.Po domluvě mi je ukázala u ní doma.
Cíleně bych hledala obchody,kde se prodávají látkové pleny.Většinou mívají i vložky.

Aspera
Neúnavná pisatelka 18530 příspěvků 27.05.10 18:23

Tak jsem dneska proběhla obchody, kde prodávají látkové pleny a koukali na mě divně. Takže asi vyhraje internet. Ještě jsem zkoušela lékárnu, ale tam mi zavřeli moc brzo.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Články z Ona Dnes

Příběh Blanky: S manželem jsme dítě nechtěli, teď ho má s kolegyní

Až donedávna jsem si myslela, že se s manželem na všem shodneme a že budeme... číst dále >

Sexuoložka: MeToo je štvanice na muže, která se obrátí proti ženám

Když byla před pár dny americkým magazínem Time vyhlášena Osobností roku 2017... číst dále >

Reklama