Látkové plenky - stejný typ pro novorozené i pro starší mimčo?

71
26.3.21 19:37

Látkové plenky - stejný typ pro novorozené i pro starší mimčo?

Milé maminky.
Zjišťuji si postupně info o látkování - už se více méně myslím orientuji v různých typech plínek.
Co mě ale zajímá je rozdíl výbavičky pro čerstvé miminko a pak pro starší. Chápu, že je rozdíl ve velikosti - pochopila jsem to tak, že je potřeba koupit něco pro novorozence a pak přejít (po cca 3 měsících?) na větší, které už díky přizpůsobivé velikosti mohou vydržet až k odplenkování.
Co mě ale zajímá - změnily jste i typ plenek při té změně velikosti? Tzn. třeba pro novorozence vám vyhovovaly nejvíce čtverce + svrchňáky, ale pro staršího vám více vyhovovaly třeba kalhotkové plenky + svrchňáky? Nebo jakákoliv jiná kombinace…
Budu ráda za vaše zkušenosti s typem plínek u novorozenců i starších, případně i počet kusů, kolik jste čeho využívali v obou případech.

Můj dotaz pramení z toho, že na novorozenci si z počátku vyzkouším různé typy plínek a předpokládám, že něco mně i mimču bude vyhovovat nejvíce. Ale nevím, jestli pak tento systém bude stále nejlepší i u staršího miminka, nebo jestli se to může (výrazně) změnit, třeba z důvodu méně častého, ale objemnéjšího vylučování apod…:-)

Moc vám všem děkuji za sdílení vašich zkušeností!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
658
26.3.21 20:17

Látkovala jsem postupně tři děti a mě se nejvíc osvědčili kalhotkové plenky. Pro novoška jsem měla vždy novorozenecké a pak jsem přešla na klasické. Na začátek doporučuji koupit třeba i bazarové a pár kousků a vyzkoušet si co zrovna tobě bude nejvíc vyhovovat a pak dokoupit. Mě třeba vůbec nevyhovovaly klasické čtvercové plenky. A za mě teda, je lepší si připlatit za kvalitní české plenky (Anavy, Petit Lulu, Bamboolik) než koupit levné čínské plenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
26.3.21 20:40

Já zase odlátkovala 4 děti pouze na klasických čtvercích, dvě z nich plně, ale jsem jistě výjimka v dnešní době. Jediné co, tak na novorozence jsem měla raději maličké svrchňáčky než ty rostoucí, jak děti rostly, přizpůsobovala jsem tomu sklady, či způsob vkládání plen, ale i počet plen v balení. Na novorozence a na cestování, či látkování bez sušičky, či možnosti sálavého tepla jsou prostě čtvercovky nejlepší, i když savost musí člověk dohánět buď větším objemem balení, než který nabízí moderní látkovka nebo častějším přebalováním…Dá se ale jistě kombinovat a pořídit savější jádra, vícevrstvé plenky a plenku si prostě poskládat přesně podle aktuální potřeby, či možnosti sušení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
27.3.21 00:04

Ja pouzivala stejny typ na novorozence, jako pak na starsi. Akorat jinou velikost. Takove ty vse v jednom jsem nakoupila, vyzkousela a nepouzivala. Stejne tak draha nocni plena nee. Za me nejlepsi dovnitr takove, co se skladaji jen na tretiny(Bambino mio) a do toho vkladacku-podle potreby a svrchni kalhotky bamboolik rostouci. Obcas jsem dovnitr dala i klasiku ctverec a vkladacku, taky to slo. Skoro vse je nastesti kombinovatelny. Bamboolik vnitrek to chce susicku a je to zbytecne drahe na to, jak se to nici-to uz bych znovu nekupovala, ale svrchni kalhotky jsou od nich nejlepsi z toho, co jsem mela. Kazdemu vyhovuje neco jineho a hodne lidi chce latkovat a pak to vzda, coz mi prijde skoda. Zas tak velka veda to neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
155
27.3.21 00:40

Látkuju od narození do zatím 20. měsíce čtvercovkami a to hlavně z důvodu jejich superrychlého schnutí. Novorozenci stačil sklad jo fold jedna čtvercovka. Teď dávám jednu čtvercovou složenou jednoduše na pruh a do ní dávám vkládací plenu z bamusového froté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4239
27.3.21 01:22

Novorozence jsem latkovala novorozenecké kalhotkové a svrchni i když jsem vyzkoušela hodně typu. A na větší js většinove používala vše v jednom a částečně kalhotkové plus svrvni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1666
27.3.21 15:37

Látkuju třetí dítě all in one plenkami se cvočky, takové ty „rostoucí“. Za mě super, ale fakt je, že všechny děti byly jako novorozenci už poměrně velké, nejmenší mělo přes 3 a půl kila a další dva přes čtyři. Takže s plenkami od začátku nebyl problém - mít malé miminko, asi by to až ak nefungovalo :).

Jediný problém teda mám s tím, že jim už intenzivní onošeností klesá savost a já teď dumám, jestli se mi na rok vyplatí obstarat čás novějších nebo jestli jsem skrblík a je lepší občas přehodit bodýčko :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat