Látkové plenky v případě hlídání apod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 12:43
látkové plenky v případě hlídání apod

Ahoj, chtěla bych se zeptat jak je to náročné v případě použivání látkových plen, když je dítě například na celý víkend u babičky na hlídání? jestli tomu dobře rozumím, je to tak, že když dítě vykoná potřebu, vyhodím to do záchoda a špinavou plenku schranuji u sebe, když jsem třeba na výletu nebo procházce, tak klidně celý den? to by mi ještě takový problém nedělalo, ale jak je to v případě tech babiček? asi bude potřeba, aby v případě celého víkendu, alespon jednou zapnuli pračku..meli jste s tim nějaké problémy, co se te organizace týká? děkuji za rady, bohužel nemám zatím zkušenost se starostí o dítě, natož s látkovou plenou, tak se možná ptám hloupě. děkuji za pochopení :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lucielorenc
Kecalka 410 příspěvků 8 inzerátů 28.12.18 12:45

Látkovky sice nepoužívám, ale moje kamarádka, která je používá, řeší celodenní výlety jednorazovkama ;)

Kriss Tina
Kelišová 7010 příspěvků 28.12.18 12:48

Tak můžeš na víkend dát jednorázovky. Já taky plánuju látkový ale když pudem někam dál ven (že budu muset venku přebalit), někam přes noc, dovolenou, babičky atd tak budu dávat jednorázové. Je to pohodlnější a zas takovou spotřebu nebo čáru přes rozpočet to neudělá, když netrajdáš někde denně máš to max balík na měsíc, ani ne…

annasmyc
Kecalka 479 příspěvků 28.12.18 12:49

a ty jsi budoucí víkendový hlídač nebo matka miminka? Já bych asi pro tento případ koupila jednorázovky (v DM mají i ekologičtější verzi).

ugluk
Hvězda diskuse 44148 příspěvků 28.12.18 12:51

Záleží na ochotě babiček. Já teda dítě na plenách na celý víkend na hlídání nedávala. Na párhodinové jsem měla pár kousků AIO, to i babička, co odmítala cokoliv mimo jednorázu, vzala v pohodě, neb se to používá stejně jako jednoráz. Jen to pak nevyhodila, ale šoupla mi do pytle, co jsem pak vyprala. Jinak prát stačí jednou za 2-3 dny, ale upřímně bych po nikom, kdo je ochoten mi hlídat batole plně na plenách, rozodně nechtěla, aby mi je ještě pral.
Taky se to dá řešit jednorázem, popř. jednorázovýma vkládacíma jádrama, co se po použití vyhodí, ono rozhodně neznamená, že když nědo látkuje, nutně se jednorázu musí vyhnout obloukem. Na delší dovolený jsem taky balík v drogérce koupila, nebudu někde na horách řešit praní.

Azallea
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 28.12.18 12:52

pokakané pleny musíš předeprat a namočit, počůrané jen odložit. Pokud by mimčo bylo na hlídání jen na jeden den, tak to hodíš všechno do pytle a večer doma pořešíš, i ten víkend by se dal. záleží, kolik plen máš doma v zásobě. ty, co dělá bamboolik taky hrozně dlouho schnou, takže to není tak, že odpoledne babička vypere a večer si vezmeš jen lehce vlhké pleny, to schne i den a půl. taky se hodí mít na pleny extra kýbl, protože to časem nasmrádne, to je taky taková akce s tím…

látkovky jsem zkoušela dva týdny na návštěvě u sestry, a pokud máš dítě, které kaká víckrát za den, je s tím takové práce, že půl dne neděláš nic jiného (moje zkušenost). jsem ráda, že jsem to zkusila, ale ráda jsem se vrátila k jednorázovkám.
v případě hlídání bych ti doporučila i ty jednorázovky, hlídání bude mít míň práce.

Sashie
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 28.12.18 12:53

Pokud by babička chtěla na výlet, tak jednorázovou plenu. My jedeme v látkovkách, při hlídání doma nebo co řešit, stejně tak i u babiček. Jinak, protože jezdíme pravidelně na noc k babičce, tak jsem zainvestovala a koupila ještě jednu sadu jenom k ní, abychom nemuseli pořád tahat balík plen sem a tam. Pak tam máme ještě pro jistotu jednorázové pleny. Babička si po odjezdu pleny vypere a má je zase na příště. Ale musí být ochotná pleny prát… My s tím nemáme problém.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15776 příspěvků 28.12.18 12:54
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat jak je to náročné v případě použivání látkových plen, když je dítě například na celý víkend u babičky na hlídání? jestli tomu dobře rozumím, je to tak, že když dítě vykoná potřebu, vyhodím to do záchoda a špinavou plenku schranuji u sebe, když jsem třeba na výletu nebo procházce, tak klidně celý den? to by mi ještě takový problém nedělalo, ale jak je to v případě tech babiček? asi bude potřeba, aby v případě celého víkendu, alespon jednou zapnuli pračku..meli jste s tim nějaké problémy, co se te organizace týká? děkuji za rady, bohužel nemám zatím zkušenost se starostí o dítě, natož s látkovou plenou, tak se možná ptám hloupě. děkuji za pochopení :-)

Tak jsou dvě možnosti:

1. AIO plenky, kdy pokud bude babička svolná, tak akorát z nich vyhodí hovínko a plenku vždy ručně trochu přepere a pak den dva bude skladovat v nějakém kyblíku a tak dokola a v neděli ty plenky vypere v pračce anebo ti je holt dá s kyblíkem špinavé a vypereš si je až ty doma,
  1. Jednorázovky - dobrá je ekologická verze z DM

S penkama + svrchňákama zvlášť bych babičku já osobně asi nezatěžovala..

ugluk
Hvězda diskuse 44148 příspěvků 28.12.18 12:56

Ale na běžný víkend nebo dlouhé procházky jsem látkovky normálně tahala a pak si prostě onesla pytel se špinavýma domů, no. Beztak když měla jednoráz, tak mi při pokakání kolikrát protekl na oblečení a místo plen jsem táhla pytel s pokaděným oblečením. A pokud jsem trajdala po lese, tak jsem tam ani ten použitý jednoráz nezahrabávala pod stromečky, ale normálně civilizovaně ho dovezla k nejbližšímu koši. Ale fakt to neznamená, že když budeš používat látkový plenky, vlak přes to nejede a budeš je muset používat 100 % času. Spousta lidí to kombinuje.

P4ja
Kelišová 7095 příspěvků 1 inzerát 28.12.18 12:56

Kalhotky, které se dobře oblíkají a schnou dobře jsou Elemental Joy, vycpeš čímkoli, co máš po ruce. A když je počůraná tak z kalhotek vytáhneš savá jádra a já kalhotky trochu přemáchnu. Jinak jsou za chvilku suché. A když vezmeš třeba vkládačky od Milovie, tak i ta savá jádra rychle schnou.
Jinak klidně i na celý den používám klasiku. Mám pytlík na vlhké plínky a do toho je dávám.

Aspera
Generální žvanilka 21450 příspěvků 28.12.18 12:57

Já jsem zvládla s látkovkama i více denní dovolenou. Vzala jsem vše co jsem měla doma a 4-5 dní to šlo v pohodě. Sebou jsem měla kýbl, do kterého jsem pleny házela. Jeden rok jsem dokonce počůrané pleny na hrubo přemáchla, usušila a skladovala suché. Doma jsem pak normálně vyprala. Na víkend u rodičů děti v té době nebývaly, ale když je hlídali na pár hodin tak látkovky v pohodě. Sžili se s nima líp než s papírovkama.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17626 příspěvků 17 inzerátů 28.12.18 13:51

Taj mu na to hlidani das papirovku. :nevim: Nam deti nikdo nehlidal, ale na dovolenou jsem s sebou latkovky fakt netahla.

Heivka
Závislačka 3477 příspěvků 28.12.18 14:06

Já jedu už druhé dítě v látkovkách a všichni co hlídali nikdy neměli s látkou problém, používám cvakací systém od bambooliku a mám hromadu svrchňáků, takže hlídač dostane dostatek plenek a hází je do pytle. Je to jako jednorázový já si to potom vyperu a usuším (v sušičce) a při správném použití separaček není problém ani dítě co kadí 5× denně (moje mladší v prvních dvou měsících kadila v podstatě non stop)

elibro
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 28.12.18 15:30

S láskou k našim babičkám dávám na hlídání dnes už vždycky jednorázovky. Dřív jsem byla k nim o něco tvrdší a vozila dítě někdy s látkovými - taky to zvládli, špinavé prostě házely do igelitky. Ale přestalo mě to bavit, když jsem nekde takhle po cestě ztratila tašku se třemi AIO -_-. Jinak snad není problém u duševně normálních babiček vyprat pleny?

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15787 příspěvků 28.12.18 16:29

Latkuji již druhé dítě a myslím, že je dobré z obou systémů vybrat to pro člověka výhodné a nelpet zbytecne jen na jednom. Na hlídání dávám dítě v jednorazu, je to pro hlídače jednodušší i v tom, že nemusí tak často prebalovat a nemusím dávat s dítětem i náhradní oblečení.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Janečkova kněžka lásky Lilia kojí v první třídě. Tyhlety „duchovní“ hry o lajky...

Ti si žijí! Matematik Karel Janeček (45) s duchovní ženou Lilií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >