Látkové plenky ve třech měsících

23
9.3.17 11:46

Látkové plenky ve třech měsících

Ahoooj holky :mavam: chci se zeptat jesli používáte látkové pleny a jak? Malá ma tři měsíce a chci to zkusit, myslíte ze není pozdě? Zkusila jsem jo to dát a vypadala zpokojene, že by ji nevadili. Máme koupené ji ty kalhotky, jen si nejsem úplně jistá jak to dávat, z různých videi to moc nechápu a většinou tam mají takové ty jakoby kramliky na to :think: Děkuji za každou reakciii :* :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

287
9.3.17 12:01

.

Já používala od 6 týdnů pop-in plínky, v kombinaci s klasickýma čtvercovkama, novorozenecký sklad. Jiné jsem ani nezkoušela takže nemůžu úplně moc srovnávat. My byli ale z pop-inkama nadmíru spokojení. Máme 18 měsíců a máme skoro odplenkováno. Jen na noc dávám látkovku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
9.3.17 12:03
@tabusenka píše:
Já používala od 6 týdnů pop-in plínky, v kombinaci s klasickýma čtvercovkama, novorozenecký sklad. Jiné jsem ani nezkoušela takže nemůžu úplně moc srovnávat. My byli ale z pop-inkama nadmíru spokojení. Máme 18 měsíců a máme skoro odplenkováno. Jen na noc dávám látkovku :-)

Vlastně kecám ještě máme ELLA´S HOUSE, ty jsem moc nepoužívala, protíkali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.17 12:23

Někde je tady látkující skupina, tam ti poradí, že ti půjde hlava kolem :D
Já látkovala naopak jen do tří měsíců (syn měl operaci kýly, u které kvůli jizvě bylo látkování kontraproduktivní, a pak už sem se k tomu z lenosti nevrátila, nicméně u druhého to mám dobudoucna zase v plánu.)
Co a jak používat a kolik do toho vrazit je čistě na tobě, dají se sehnat plíny i v pěkném stavu z druhé ruky.
Nejlevněji tě vyjdou klasické čtvercové pleny (ideálně sehnat někoho, kdo ti dá či prodá takové ty třicet let starý - nejlíp sajou :D ), já měla čtvercovky a pak jsem z druhé ruky sehnala sadu (a teď nevim, jak se jmenuje, ale v nových nabídkách je nikde nevidím po netu), dokoupila si pár ImseVimse a nové BabyLucy, slovenská firma. Bylo to fajn, ale u větších dětí je jeden základní problém - sehnat dostatečně velké (široké) oblečení, aby se do toho děti s pořádným naducaným zadečkem vešly :zed: Všechno se dnes šije na chcípáčky a papírovou plenou… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
9.3.17 12:23

Já začala látkovat od čtyř měsíců, máme vázačky Disana a vlňáčky. Já jsem spokojená a malej taky. Myslím, že není pozdě začít ve třech měsících :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
9.3.17 13:17

Tak moc děkuji holky jdu na to mrknout a snažit se. :lol: jo a s těma obleckama máte pravdu my máme pořádnou holčičku a když ji nějaký takový oblečen dám tak se krásně obrázek roztahne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
9.3.17 13:27

Já v podstatě začla u dvojčat taky až skoro ve 3m. V porodnici mě to nikdo neučil, doma žádné rady nepřišly, z videi a druhů jsem byla paf, kolik toho je, ale nakonec v pohodě.
My máme čtvercovky+někdy s vložkou(asi bambus či co to je)

Několik čtvercovek jsem koupila, potom jsem dostala hrubé flanelové obdelníkové(Pepco) a hodně jsem si jich ušila z látek co jsem nakoupila různě po sekáčích. V různé gramáži, flanel, hrubá bavlna, tenká umělotina i froté mám pár kusů(do těch jsme i utírali)… Vždycky jak se mi líbil matroš a zdál se mi savý, brala jsem to a doma našila čtverce 90×90cm.
Nějaké vložky, takové ty cca30×15cm, asi bambus :nevim: jsme dostali.
Každý dvoje kalhotky ty „rostoucí“co mají hodně drukrů…a to vše.

Skládám je na „draka“podle youtube. Podle věku uzpůsobuju, které zrovna vytáhnu. Jesli stačí jen hrubá+vložka nebo dvě tenší na sebe apod. teď v 18muž dávám hrubou+tenkou a i vložku.
Separačky jsme koupili až v roce,(nejlepší nám přišly z Tesca BambinoMio)protože jak byli malincí kakali mimo plenu. Poznali jsme kdy se jim chce.Od roku, co začli chodit, nepoznáme nic a neřeknou nic :?
Takže náklady minimální-pleny cca 500kč+kalhotky(1ks)400kč a jde to. :mavam:
P. S.:jinak obdelníkové byly supr, jak byli menší. Skládala jsem je „podélně“takže nebyly dlouhé a netrčely jim do půlky zad a jak povyrostli skládám obdelník zase „na šířku“,protže už mají veští zadky a měli by to krátké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7426
9.3.17 14:12

@HaniceR Z dotazu nechápu úplně přesně s čím chceš poradit, jestli máš klasické čtvercovky a nevíš jak poskládat nebo v čem je problém..a taky nevím, co myslíš těmi „kramlíky“, jestli snappi sponky?

Pokud máš čtverce tak na malé mimčo můžeš používat novorozenecký sklad, na to je spousta videí na youtube nebo i obrázkové návody. Třeba tady je to pěkně na obrázcích: http://latkovepleny.cz/…y-sklad.html Do takhle poskládané plenky můžeš vložit separační plenu, která odvádí vlhkost a zachytí většinu stolice. Existují jednorázové, které spláchneš do záchodu nebo vyhodíš do koše a existují i pratelné, někdo se ale obejde bez nich. Aby ta plenka pak něčím držela, používá se většinou snappi sponka. Na plenky se pak dají ještě svrchní kalhotky, aby neprovlhlo oblečení.

Tady je video s celým postupem: https://www.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
9.3.17 15:52

Moc děkuji za tipy. Právě ze na těch videi jsem to moc nechápala spíš se mi to vždycky nepovedlo. Takhle po lopatě je to lepší. Tak jste jednou díky pustím se do toho snad to bude ok :P :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
9.3.17 17:43

@Lendeš přesně podle tohodle videa jsem se taky učila :lol: jen nedávám ty „spony“,kalhotky plenu drží v poho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
9.3.17 17:46

@tabusenka jejda vy jste dobří, skoro odplenkováno? můžu se zeptat jestli jste trénovali nějaké slovo nebo jste seděli na nočníku…?já vůbec netuším jak na to.Do roka jsem byla plná optimismu, šlo to, ale potom už nic, máme taky 18m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
15.3.17 08:14
@axlpol píše:
@tabusenka jejda vy jste dobří, skoro odplenkováno? můžu se zeptat jestli jste trénovali nějaké slovo nebo jste seděli na nočníku…?já vůbec netuším jak na to.Do roka jsem byla plná optimismu, šlo to, ale potom už nic, máme taky 18m.

Malýmu vadí počůraná plínka tak to bylo celkem jednoduchý, nechtěl se vyčůrat do plínky, hned si ju sundával, hned jak jsem to zpozorovala šupla jsem ho na nočník a teď si k němu už dojde sám a začne na mě kčičet :-D Takže úpmně radu nemám no, je to hodně o dítěti jak se na to cítí. Starčí dcera měla plínky až do, roku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama