Reklama

Látkové pleny bamboolik ano nebo ne?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 07:17
Látkové pleny bamboolik ano nebo ne?

Krásné ráno přeji ???? Chodím na těhotensky kurz, téma bylo látkové pleny bamboolik, dokud jsem nedostala tento letáček tak jsem nad latkovymi pleny vůbec ani neuvažovala. Myslíte že se to opravdu vyplatí a tolik se ušetří? Když jsem to říkala doma, spíše jsem byla za tu, co si vymysli extra věci.. A ze je to zbytečnost.. Jsem prvorodicka a vůbec nemám zkušenosti. Tak jsem se chtěla zeptat vás :) :srdce: Docela mě to zaujalo, nelitat pořád do obchodu pro pleny, hlídat na ně akce, a spousty odpadu.. Jen nevýhoda musí být asi pořád to prani ne? Protože je někde schovávat než jich bude na vyprání víc tak to musí asi hrozně smrdet? :D Sušičku máme :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

terien
Echt Kelišová 7644 příspěvků 21.09.18 07:27

Já bych do látkových plen nešla. Vzhledem k pořizovací ceně, praní, sušení, práce kolem toho není ta úspora kdovíjak závratná, je to neskladné, nepraktické. Znám několik maminek které si v záchvatu koupily látkovou výbavu a použily ji párkrát protože prostě dávaly papírové, které jsou praktičtější. Jediné obrovské plus vidím v tom, že není tolik odpadu.

Anny2148
Kecalka 197 příspěvků 21.09.18 07:27

Látkové pleny jsou super. Látkuji už třetí dítě a nikdy bych neměnila. Zkus si na facebooku pohledat skupinu Poradna pro látkovacky a tam se dozvíš spoustu informací. Každopádně Baomboolik je dobrá značka, ale jsou i jiné kvalitní české značky. Pere se cca jednou za dva dny a pleny se skladuji na sucho v kyblíku s víkem. Občas je to cítit, ale nic hrozného.

Limi123
Závislačka 3288 příspěvků 21.09.18 07:35

Take bych do toho nesla, jsem lina. Usporu take nevidim nejak zavratnou. I kdyz pokud ty pleny pak zase prodas, tak asi ano…

Jako plus vidim hlavne ekologii, jednorazove pleny jsou strasne neekologicke a vyprodukujes strasne mnozstvi odpadu. Myslim, ze jednou budou jednorazove pleny v soucasne podobe zakazane.

tabusenka
Kecalka 252 příspěvků 1 inzerát 21.09.18 07:42

Taky jsem látkovala. Mě spíš vadilo vyhazovat furt peníze za jednorázovky. A taky je mi líto přírody. Nejvíc spokojená jsem byla s pop-inkama, klasické čtvercovky a něco málo vkládaček jsem si sama ušila. Není to časově vůbec náročné. Pap inky se nežehlí a jsou božííí :srdce: :srdce: :srdce: Taky doporučuju fb skupinu jsou tam moc fajn holky

lisma
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 21.09.18 07:44

Ja mám už druhé dieťa na jednoráze a látke tak 50:50 :) odporúčam popozerať aj iné značky a skúsiť toho viac, aby si zistila, ktorý systém ti vyhovuje. Mne napríklad SIO od Bambooliku príde super na batole, ale na mimčo s vaječinou mám rozhodne iných favoritov.

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 21.09.18 07:45

Já měla látkové pleny a výrazně jsem ušetřila. Ovšem byli to látkové čtverce, vše mi někdo z rodiny podaroval.
Praní se sušičkou není problém a skladování je krátké. Hodně jich je brzy. S žehlením jsem se neobtěžovala. Pokud máš něco jiného než čtverce, tak pravděpodobně neušetříš a je to pracnější než používat ty umělé jednorázové pleny, které opravdu nejsou jen z papíru.
Když si odečtu menší odpad, který je pro mě tím méně podstatným důvodem, tak to nejpodstatnější je, že tím zdravotně hodně prospěji svému dítěti a to jak teď, tak do budoucna.
Pokud je tvým jediným důvodem cena, tak dáš pravděpodobně přednost jednorázovým.

VeHE
Závislačka 4092 příspěvků 21.09.18 07:50

Já jsem jedna z těch co těhotná nakoupila a pak vzápětí prodala. Malý v tom řval neskutečně, sundala jsem látku, dala jednoráz a byl klid. :nevim: V době eshopů není tak extra nepohodlné koupit plenky v akci :mrgreen: To je jen jeden z argumentů těch co látkují, já si nedokážu představit, že teď v synových 16měsících co zaprasí oblečení se k tomu všemu ještě peru s plenkama. Mám teda lepší program než obsluhovat každý den pračku případně sušičku :)
Jinak Bamboolik má švagrová AIO a řikala, že malé sedly až v 8měsících, že byly tvrdé a „neforemné“ na ni.

terien
Echt Kelišová 7644 příspěvků 21.09.18 07:53

@Sany80s mužů se zeptat, jaké zdravotní problémy z jednorázových plen plynou?

Kaspinka
Extra třída :D 11860 příspěvků 3 inzeráty 21.09.18 07:53

S prvním jsme bydleli v bytě, to jsem nelátkovala. OD druhého máme dům. V bytě bych asi nelátkovala, protože pořád máš vytažený sušák a něco sušíš. Já jsem teda pohodlná matka, takže mám AIO, žádné vkládačky :D Prostě vzít přebalit a jít :pankac: Mám do nich papírové separačky, takže když je to pokaděné tak vyhodím. Jinak použité šoupnu na sušák a peru s normálním prádlem. Mám cca 30ks. Pořizovací cena je vyšší, ale jestli ještě máš dost času do porodu, tak si kupuj postupně každý měsíc něco. Já stejně pořád dokupuju, protože jsou nové vzory a jsou super :D

Makryk
Nováček 9 příspěvků 21.09.18 07:59

Ahoj, látkuju už druhé dítě a neměnila bych. První atopička, druhá náběh, v jednorázu obě do dvou dnů výsev ekzému. Ale počítej s tím, že v diskusi se toho moc nedozvíš. Kdo nelatkuje, tak Ti to nedoporučí, kdo latkuje, tak ano. Mám za týden o dvě pračky víc, suším v sušičce, nežehlím, takže podle mě to moc práce navíc není. A taky mi tu nic nesmrdí. Pokud s plenkami zacházíš tak, jak máš tak nic smrdět nebude. Mám je v kýblu s víkem a Peru jednou za dva dny. Pořizovací náklady záleží na Tvoji náročnosti. Ale vysoké být nemusí. Taky hned nemusíš kupovat celou výbavu, stačí svrchní kalhotky a pár čtverců a zkusit to. Jak radí holky, nejdřív si o tom něco přečíst a pak se rozhodnout. Vždy je to otázka priorit. I v jednorázu vyrostou šťastné děti :D . Je to asi takové téma, jako nosit či nenosit :mrgreen: :mrgreen:

elunaH
Kecalka 117 příspěvků 21.09.18 08:12

Ja u prvniho ditete latkovala. Mam taky bamboolik.Prijdou mi takovy normalni. Hlavne se nemusi zehlit :) Co se tyka investic, tak pry ty naklady u latkovych plen u prvniho ditete (porizovaci cena, naklady za prani, popr. suseni) vyjdou snad podobne, jako kdybys kupovala jednorazovky. Uroci se to az s dalsim ditetem, kdy ty pliny uz pouzivas defakto zadara :-) Doufam, ze chapes, jak to myslim :-) Ja je skladovala v kyblu s vikem a smrad zhruba stejnej, jako kdyz skladuju pokadeny jednorazovky v pytli na odpadky v koupelne. Nic dramatickyho proste.
Kdyz potom u druhyho ditete nebudes lina jak ja (priznam se, ze u druheho ditka pouzivam vic ty jednorazovky :zed: Ale to taky z toho duvodu, ze me za chvili ceka treti porod a ulehcuju si co muzu :) ), tak si myslim, ze se latkovy pliny financne vyplati velice. Kor v dnesni dobe pracek a susicek.
Kdyz si predstavim, ze nase mamky do toho mely jeste crcani s vyvarovanim a zehlenim u plen…to by me uz asi skrablo :-)

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 21.09.18 08:16

Já látkuju s klasickýma čtvercema a k tomu vícevrstvé pleny, jsou pohodlné a hlavně lacinější než ty kalhotkové. A k tomu mám pár vkládaček do klasických čtverců + svrchní PUL kalhotky. Peru 1×3 dny a pohoda. V mezičase plínky aspoň vymáchám v pračce. Do plínek dávám separační perlan, takže ani vaječina není problém. NEměnila bych, látkovky schnou rychle a vícevrstevné se dají prohnat sušičkou, takže pohoda.

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 21.09.18 08:18
@terien píše:
@Sany80s mužů se zeptat, jaké zdravotní problémy z jednorázových plen plynou?

Za mě, znám dost mamin, jejichž děti jsou z papírovek opruzené, protože je prostě nechají třeba 5 hodin v jedné plíně a pak je k tomu utřou ještě vlhčeným ubrouskem. A látkovky jsou určitě lepší na kyčle.

Ivčis
Závislačka 3741 příspěvků 21.09.18 08:29

Ano jsou dobré ale jsou rozhodně měkčí a hezčí plenky. Ja latkovala dve deti a třetí budu taky, nijak me to neomezuje a nehroutim se s toho ze dám na nějaký dlouhy výlet tu jednorázovou. Dělám to proto ze me baví jejich rozmanitost a mám radost ze jsou „zdravé“.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >