Reklama

Látkové pleny na běžné použití

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sirim
Nováček 6 příspěvků 18.09.18 17:05
Látkové pleny na běžné použití

Ahoj maminky, jaké byste, prosím, doporučily látkové pleny na běžné použití - utírání pusinky, na rameno, do kočárku atd.. Poslední dobou, co narážím na plenky, tak jsou z hrozného materiálu, takové nepříjemné na dotek a šizené. Dají se vůbec ještě sehnat takové kvalitnější jako byly před cca 20-30 lety? Zároveň, aby nestály příliš, vzhledem k tomu, že jsem někde četla, že se doporučuje pro miminko pořídit alespoň 30ks i více..

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 42627 příspěvků 18.09.18 17:09

Libštát extra kvalita (ne ty obyčené).

Ivuska23
Kelišová 5079 příspěvků 6 inzerátů 18.09.18 17:13

@Sirim taky doporučuji libštat.. ale pokud je nebudeš používat i na prebalovani, tak jich určitě nepotrebujes 30. :palec:

Helileli
Závislačka 2850 příspěvků 18.09.18 17:16

Doporučuju nešetřit a koupit pořádné pleny, které sice do začátku vyjdou třeba na tisícovku, ale nejdřív jima budeš utírat blinkanicko, slintanicko, postupně při odplenkovavani loužičky, rozlitá pití a x let je ještě budeš využívat v domácnosti. Takové ty hrůzy, co jsou jak struhadlo, to fakt nemá význam.
Libstatske pleny extra kvalita a máš vystaráno. Oni sice před prvním vypráním vypadají divně, ale prozenes to prackou na vyvářku a jsou zlatý.

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 18.09.18 17:17

Libštát je fajn ale já dávám přednost kikko lux a nebo kikko staré časy, protože mají nejvyšší gramáž u nás .. .hlavně v porovnání je to úplně někde jinde..a pak jsou fajn tetra pleny a nebo ty bambusové třeba i barevné

http://www.latkovky.cz/…0x70-cm-bile

http://www.latkovky.cz/…re-casy-bile

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 18.09.18 17:22

@Helileli No libstatske maji jen 120gr/ m2 a kikko 170pr/m2, tak opravdu zase tak kvalita nejsou obvzlášť když pak obě značky vypereš a porovnáš. Pokud tedy doporučuješ obvzlášť kvalitní. A cenově vychází dost podobně.

_0812_
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 18.09.18 17:23

@Sirim já jsem je kupovala v Tescu, ty F&F. Mám je už 4 roky, stále používám, prané nesčetněkrát a pořád jsou v pohodě.

Sirim
Nováček 6 příspěvků 18.09.18 17:25

U Libštát jsem právě na nějakém eshopu četla takové rozporuplné recenze, takže jsou v pohodě? Četla jsem, že se někomu brzy rozpadly, někomu se snad sepraly..

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 18.09.18 17:30
@Sirim píše:
U Libštát jsem právě na nějakém eshopu četla takové rozporuplné recenze, takže jsou v pohodě? Četla jsem, že se někomu brzy rozpadly, někomu se snad sepraly..

Mně je právě doporučovali, tak jsem je s velkou slávou koupila a pak jsem dostala ti Kikko a je to úplně o něčem jiném. Takže za mě Libštát ne. Asi to je nějaká nostalgie, ale fakt ne. :(

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 18.09.18 17:41

ja kupovala pleny od Matějovského a drží perfektně.

Lendeš
Kelišová 5268 příspěvků 18.09.18 17:41

@Sirim Používáme T-Tomi nebělené, mají gramáž 155/m2 a nejsou tak drahé. Používáme i na přebalování a jsme spokojení. A teda pokud je nechceš používat i na přebalování, tak 30 ks je zbytečně moc.

Sympathy
Nováček 2 příspěvky 18.09.18 17:55
@P4ja píše:
Mně je právě doporučovali, tak jsem je s velkou slávou koupila a pak jsem dostala ti Kikko a je to úplně o něčem jiném. Takže za mě Libštát ne. Asi to je nějaká nostalgie, ale fakt ne. :(

Latkuji, takže jsem výběr plen opravdu dlouho řešila. Podle zkušeností maminek na internetu patří k nejlepším Libštát a Kikko. Pořídila jsem obojí a musím říct, že je jednoznačně lepší Kikko-lepší na dotek, lepší savost, Libštátske byly po vyprání hrozně tvrdé. Pořídila jsem si asi 40-50 kusů a bohate stacily. A to jsem je měnila třeba každou pulhodinu a prala jednou za dva dny. Pokud nebudeš lakovat, je 30 kusů zbytečně moc ;)

Sirim
Nováček 6 příspěvků 18.09.18 21:12

Všem moc děkuji za rady :)

hospodki
Zasloužilá kecalka 823 příspěvků 18.09.18 21:34

Za me kikko, ty jsou krásné pevné. A pak mám pár ttomi bambusových vyloženě jen na obličej. Jsou hodně jemné

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >