Látkové pleny na léto a noc..rady?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lesanka22
Stálice 76 příspěvků 03.05.19 17:09
Látkové pleny na léto a noc..rady?

Ahojky maminy, v červnu se mi narodí první děťátko a ja se rozhodla pro látkové pleny. Rada bych se zcela vyhnula jednorázovkam. Proto bych vás poprosila o vaše rady a zkušenosti. A to 1. Jak latkovat novosky? 2. Co je nejlepší na noc? 3. A jak latkovat v létě v těch vedrech aby se mi malý nezaparil a cítil se prijemne? Moc děkuji za každou radu :*

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ProfZav
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 03.05.19 17:28

Já měla normálně čtverce a k tomu PUL kalhotky. Syn byl teda na konci srpna, ale nevím, co je opruzenina. Látkové plenky vetraji mnohem víc, než papirovky. A na noc myslíš jako abys nemusela prebalovat? Takové látkový podle mě nejsou. Ale já stejně kojila 3× v noci, tak jsem normalne prebalila. Když byl syn starší, tak dostával na noc šetrné jednorazovky, aby ho Mirka plena zbytečně nebudila.

Lesanka22
Stálice 76 příspěvků 03.05.19 17:36

@ProfZav Nene je mi jasné ze takové pleny nejsou..ale koukala jsem te různé značky mají i noční pleny tak zda zainvestovat či dat proste více vrstev..jinak děkuji :)

Hoa Mai
Kelišová 6312 příspěvků 24 inzerátů 03.05.19 17:39

@Lesanka22 musis vyzkouset, co ti bude vyhovovat, ale obecne latkarky doporucuji na novoska ctverce. Ja jedu ve ctvercich celou dobu latkovani, takze bych ti je doporucila i ja. Co se tyka zaparovani, i v PUL kalhotkach se ti bude parit mene, nez v jednorazu, ale z hledisla prodysnosti jsou nejlepsi vlnaky, hlavne na spani a na noseni (doporucuju natahovaci, nikde netlaci zadne zapinano). Ja jsem se vlnaku ze zacatku bala, ale nakonec jsem v nich uz s prvnim ditetem jeli tak z 90procent a u dalsich dvou taky tak. Pulky mame taky, ale pouzivam je spis jako rezervu, flisaky nam nesedly.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 03.05.19 17:44

Taky mám na druhého nakoupené obyc čtverce, různé velikosti, do nich akorát separacku a přes to svrchní kalhotky. Takove ty drahé aio apod mi prijdou jako predrazena zbytečnost…

Hoa Mai
Kelišová 6312 příspěvků 24 inzerátů 03.05.19 17:45
@Lesanka22 píše:
@ProfZav Nene je mi jasné ze takové pleny nejsou..ale koukala jsem te různé značky mají i noční pleny tak zda zainvestovat či dat proste více vrstev..jinak děkuji :)

kup si jednu, dve bazarove a uvidis. Ale osobne si myslim, ze neni dobre novoska moc vycpavat, jak je malinky, tak ma pak na sobe moc velky balik. A suchou plenku zadne vycpavano nepredci, takze ja bych spis volila prebaleni v noci.

Extra třída :D 10172 příspěvků 03.05.19 17:54

@Hoa Mai tak ten větší balík je u novorozence zas lepší na kyčle. Spíš u většího je to pak nepraktické, když chce lézt tak to překáží…ale jinak souhlas, lepší prevlikat častěji než mít nějakej mega balík.

Aspera
Generální žvanilka 21966 příspěvků 03.05.19 17:56

@Lesanka22 na léto jsem používala čtverce a vlňáčky. Doma jsem měla běžně děti jen v bodýčku a plence s vlňáčkama a super. Já jsem teda zvládala i noc se čtverci a jak byly starší tak jsem přidávala vkládačku.

Hoa Mai
Kelišová 6312 příspěvků 24 inzerátů 03.05.19 18:11

@Kriss Tina no pockej, je balik a balik. Pokud mas moc latky vpredu na brise a vzadu na zadech, tak bude lezet zadkem do kopce nebo na brise s prohnutymi zady. To se ti tam pak ten benefit dobreho vlivu na kycle ztrati. Pokud bude mimco mit na kyclich normalni nalez, tak bych to vubec neresila, protoze i jeden maly ctverec na novosklad bez vkladacky roztahne nozicky znatelne vic nez jednoraz. A kdyz bych to chtela mit jo posichrovane, tak si poskladam ze ctverce sirsi pruh mezi nozicky, pripadne pridam vkladacku. Ale kdyz nekdy vidim ve skupine na FB fotky, co ti prckove maji na sobe za balik, tak mi to prijde az neskutecne.
A u lezouciho ditete ano, tam je potreba moznost volneho pohybu. Davam plinu co nejmensi, vetsinou jeden maly ctverec narovno nebo dve vkladacky a casto prebaluju

Extra třída :D 10172 příspěvků 03.05.19 18:19

@Hoa Mai to souhlasím, nic se nemá přehánět. Já budu dělat novosklad a když bude málo tak ještě jednu menší složenou jenom mezi nožky jako vkládacku. Žádné velké vrstvy. To už mám natrenovano na starším, akorát ten byl převážně na jednorazovkach, tenkrát sem byla linejsi a méně znalá :oops: :D

Hoa Mai
Kelišová 6312 příspěvků 24 inzerátů 03.05.19 18:33

@Kriss Tina na to mi prave ten novosklad prijde super, ze si tam muzes hodne pohrat s tim, jak siroke to chces mit mezi nozkama. Pak zkus jeste mrknout na yo fold, ten jsem objevila nedavno a uz se ho ucit nebudu, ale nevypada spatne, hlavne kdyz nechces mit siroky pruh latky pres kycle (novoskla je v takovrm pripade treba prilis neutahovat a dobre ohrnout).

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 03.05.19 18:41

Taky se chystám pořídit vlnacky. Mamka plete, tak ji zaukoluju. Jen se bojím, že to bude kousat. Všechny echt vlněný věci mě vždycky kousaly, tak si neumím představit, že to nacpu na to heboučký miminečko.

Tableta
Závislačka 4895 příspěvků 03.05.19 18:54

Já jsem používala jen čtverce a na to svrchní kalhotky od anavy - rostoucí. Zkoušela jsem i separačky, ale ty se mi neosvědčily. Na noc jsem teda dávala papírové plenky. V létě se mi dcera ani jednou nezapařila. Přebalovala jsem ji co hodinu. Přece ji nebudu nechávat v mokré pleně.

Fjodorka
Extra třída :D 11386 příspěvků 03.05.19 19:02

U obou novorozenců jsem začínala se čtverci i na noc. U dcery jsem na den měla čtverce 10 měsíců, u syna asi 2 měsíce, pak jsem přešla na plenky na snappi a vícevrstvé.
V noci jsem přebalovala na začátku, děti mi kadily u každého kojení, takže to byla potřeba, ale brzy to přešlo a přestala jsem v noci přebalovat, spánek mi byl přednější. Chce to víc vycpat a používat dobré materiály ;-)
U syna nejdřív bambusovou kalhotovku, nyní s krátkou vkládačkou, nebo boží chobotovku od katyv baby. Časem přidám dlouhou vkládačku a s tím vystačíme až do konce.
Dcera měla jednorázovou plenu naposledy třetí den života, v porodnici, syn neměl na sobě jednorázovou plenu nikdy, ani jednu. Není třeba ;-)

Makysu
Kecalka 395 příspěvků 03.05.19 19:16

Tak za mě pro novoše také čtverce, popř. vícevrstvé. Noční jsem používala až od několika měsíců, a to ještě jen u jednoho dítěte, druhé je vlastně nepotřebovalo. Svrchní pul či vlňáky, ty jsou super, ale třeba kámoška je nedává, říká, že je na ně pohodlná :D
V létě ve velkém horku jsem dávala triko a plenu bez svrchních (pod mimino nepromokavou podložku) - např. do kočáru či na dece, do nosítka či šátku nedoporučuji bez svrchních :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama