Látkové pleny na noc - novinky

382
11.1.11 11:50

Látkové pleny na noc- novinky

Přeju hezký den :-)
Prosím o radu zkušené látkařky :)
S kamarádkou se teď rozhodujeme, které pleny na noc. Dětem už je půl roku a v noci je nepřebalujeme, takže už dvě pleny a vkládačka skoro nestačí.
Našli jsme pleny, které by se nám zamlouvaly:
Baby Lucy Bamboo na suchý zip (8–15 kg, 238,–)
Baby Lucy Organic Velour ( rostoucí , 219,–)
Tots Bots Babmoozle stretch (rostoucí, 340,–) , nebo Tots Bots Bamboozle na suchý zip ( 8–16kg, 340,–)

Jsou ty dvě poslední komfortem stejné?
A co ty BL Organic?
Mám BL svrchní kalhotky a jsou výborné…..ale když koupím Tots Bots, půjdou mi přes ně svrchňáky BL ?
Jak pleny sajou, jak schnou, jestli nešrtí kolem nožiček apod.....
Používám klasické čtvercovky, takže s kalhotkovými plenami, ještě k tomu rostoucími, nemám zkušenost :roll:

Můj syn už má přes 70 cm a devět kilo, je stále kojený ( i přes noc :)), takže musíme vybírat pleny, které hodně sají a nikde ho nebudou škrtit.
Podobně jsou na tom i naše malé kamarádky :)
Prosím poraďte :oops:
Abysme nevyhodili zbytečně peníze
Díky, Paddy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

68360
11.1.11 12:03

Určitě ne tu BL organic, mám jednu, jsem s ní spokojená, ale na noc rozhodně není. BL bambo jsem občas zkoušela a vydržela, ale hodně jen tak tak a malý je teprve tříměsíční…
Já na noc používám tohle: http://www.latkovky.cz/…hotky-plena/ s tím, že se tam dají přidat ještě vkládačky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
11.1.11 12:13

Ahoj Paddy :mavam:
Mám BL bamboo - a vůbec nám nesedl střih :nevim: Pak mám BL organic (není to velur) - ta je celkem fajn, je trošku štíhlejší než třeba Popoliny - ale jako noční bych ji nepoužila.
Pak mám Tots Bots organic a bamboozle (není to Strech, ale pochopila jsem, že strech se liší v tom, že má odepínací vkládačku) - ty jsou fajn, ale používám je také jako denní - celou noc by určitě nepobraly.

Jako noční se mi nejvíc osvědčily zavazovací plenky - do půl roku hlavně Disana a později BI Hamp Hour Strap - a do nich vkládačky (ideální je bambusový prefold nebo vrstvím různé hlavně bambusové vkládačky). Výhodou je, že si je nacpu jak chci - malou kojím v noci i každou hodinu (má 9 měsíců), takže vycpu třeba i 2 prefoldy nebo 4 vkládačky. Zavazovačky se úžasně přizpůsobí, nikde netlačí, ale ne každému vyhovuje to zavazování.

Občas použiju i BI bamboo extra: http://www.4babies.cz/…zip-0-447236

• ty jsou taky fajn (víc mi vyhovujou na patentky), ale zavazovačky jsou u mě jistotou :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
11.1.11 12:18

Svrchňáčky používám jedině vlněné - nepropustí vlhkost a jsou prodyšné. Nejraději mám doma pletené (udrží mnohem víc než ty klasické).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
11.1.11 12:21

Já bych na noc nevolila ani jednu z výše jmenovaných variant.

Já konkrétně mám na noc Bamboo Extra od Babyidea.

Bamboozles i Baby Lucy máme taky, ale jen přes den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50997
11.1.11 13:41

Já bych taky nevolila ani jednu ze zmiňovaných.
Tak jak píše Cappy, používám také Bamboo extra a dovycpu prefoldem, či jinými babusovými vkládačkami.
Hodně jsem používali taky ty hemp hour strap zavazovací, vycpané prefoldy, či jinými vkládačkami a na to vlňáčky. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1961
11.1.11 14:34

Tots Bots Bamboozle toho moc nepoberou, spoléhala jsem na ně a i přes den mi občas protečou.

Já používám na noc Bamboo Extra od Babyidea + 1 bambusovou vkládačku k tomu(Tots Bots Bamboozle nebo od Babyidea).

Bamboo Extra plínku velikost L/XL používám cca od půl roka malé, dá se přizpůsobit, mám na patentky, mám je radši. Tu vkládačku k tomu jsem přidala docela nedávno (tak v 16 měsícíh malé).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55670
11.1.11 14:59

Já na noc nedám dopustit na BabyBeeHinds - jsou jednovelikostní, krásně sajou. Do nich prefold ) mám uchcánka).
Pak mám vázačku HemHOurStrap ( nebo tak nějak) a vycpávám prefoldem plus Kikkobambuska či jiná vkládačka. Ale váže se mi blbě. Nicméně je to asi nejlíp schnoucí a nejlevnější varianta.
Bambosku BabyLucy mám. Tu nemám ráda ani na den. blbě schne, je objemná a nic moc nenasaje.
Jako svrchňáky určitě vlňáky, nejlepší na noc Disana natahovací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2639
17.1.11 11:50
Paddy píše:
Přeju hezký den :-)
Prosím o radu zkušené látkařky :)
S kamarádkou se teď rozhodujeme, které pleny na noc. Dětem už je půl roku a v noci je nepřebalujeme, takže už dvě pleny a vkládačka skoro nestačí.
Našli jsme pleny, které by se nám zamlouvaly:
Baby Lucy Bamboo na suchý zip (8–15 kg, 238,–)
Baby Lucy Organic Velour ( rostoucí , 219,–)
Tots Bots Babmoozle stretch (rostoucí, 340,–) , nebo Tots Bots Bamboozle na suchý zip ( 8–16kg, 340,–)

Jsou ty dvě poslední komfortem stejné?
A co ty BL Organic?
Mám BL svrchní kalhotky a jsou výborné…..ale když koupím Tots Bots, půjdou mi přes ně svrchňáky BL ?
Jak pleny sajou, jak schnou, jestli nešrtí kolem nožiček apod.....
Používám klasické čtvercovky, takže s kalhotkovými plenami, ještě k tomu rostoucími, nemám zkušenost :roll:

Můj syn už má přes 70 cm a devět kilo, je stále kojený ( i přes noc :)), takže musíme vybírat pleny, které hodně sají a nikde ho nebudou škrtit.
Podobně jsou na tom i naše malé kamarádky :)
Prosím poraďte :oops:
Abysme nevyhodili zbytečně peníze
Díky, Paddy

Já teda ještě moc nových látkových plen nemám, taky s nimi začínám. Malá má 3 měsíce (6,2kg, 62cm) a na noc mi vydrží iti bitti s jednou bambus.vložkou.To od 7 večer do rána do 6hod. Nepromokne. Totos bots mám „peříčko“, prý není třeba svrchňáky :-D :-D :-D chá, byla mokrá i peřinka. A zadeček má jako kuličku, že musím dát polštářek, aby nebyla hlavou dolů.
Hodně lidí doporučuje vlňáčky naložené sem tam do lanolinu. Už je mám objednané, tak uvidím.
Baby Lucy bych zkoušela jen bamboo. Ten je nejsavější + konopí(dá se objednat levněji i s poštovným na plienka.sk). Ale nemám to vyzkoušené :-). Taky dávám většinou čtverce + svrchnáky. Ale snad se sbírka rozšíří. KLidně pak přidám další zkušenosti. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2835
13.2.11 13:55

plánujeme druhé miminko a chci jednoznačně látkovat. Nechci nic složitého nějaké extremní balení.. chci dítku dát pohodlí a nijak se nestresovat tím, že bude promočené…
Jsem ochotna koupit i plenky bazárkové.. ale nechci na miminko rvát 10vrstrev.. dobrou zkušenots mám se separačkama.. klidně budu používat vkládačky… s tím nemám problém..
ale nějaké vázání atd na to jsem antitalent.
Takže prosím o rady abych jich nekoupila zbytečně moc nebo málo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55670
13.2.11 14:02
mofiz píše:
plánujeme druhé miminko a chci jednoznačně látkovat. Nechci nic složitého nějaké extremní balení.. chci dítku dát pohodlí a nijak se nestresovat tím, že bude promočené…
Jsem ochotna koupit i plenky bazárkové.. ale nechci na miminko rvát 10vrstrev.. dobrou zkušenots mám se separačkama.. klidně budu používat vkládačky… s tím nemám problém..
ale nějaké vázání atd na to jsem antitalent.
Takže prosím o rady abych jich nekoupila zbytečně moc nebo málo

Ty zavazovačky jsi zkoušela nebo máš hrůzu předem? Já je do roka a čtvrt dítěte zavrhovala, teď jsem je na stará látkovací kolena koupila a jsem nadšená. takže na novoše je plánuji. S novorozencem a látkováním zatím zkušenosti nemám, začala jsem v necelých 5ti m. Ale co jsem pročítala, bude na novorozenci jakákoli kalhotková balík. Takže na začátek je opravdu nejštíhlejší balení bud vázačka s vkládačkou, čč. Nebo novorozencecký sklad s vkládačkou.
J8 mám nejradši kombinování různých plen. Doma čtverce- je to levné, rychle schnou, mohu přebalovat klidně po 45min, aby bylo dítě v suchu a přitom nemusím mít hodně drahých plen. Na ven v zimě dávám kalhotkové plenky (nejraději ze sijemdetem.cz) s vlněnými dlouhými kalhotkami (longies), které zároveň slouží jako kamaše. v létě na ven dávám kapsovky nebo IttiBitti SIO.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2835
13.2.11 14:08

no já jsem si už pro první dítko koupila takovou béžovou http://www.vbavlnce.cz/…obavlny.html a nepřišla jsem na to, jak se to s tím dělá, takže mi to nedrželo plena vypadla a Míša byla jak hnuj :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26991
13.2.11 14:08

To tu vypadá jak reklama na Babyidea, ale já se musím taky připojit. Na noc určitě nejlepší, co jsem kdy měla. A na patentky, sucháčový jsou moc tvrdý kolem bříška. V kombinaci s prefoldem od nich nepřekonatelný. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Stazie
13.2.11 15:29

Vázání zavazovací plenky Disana je vyfocené tady (cca uprostřed stránky)
http://www.mamaja.cz/…nek-a-sklady

• Nahlásit
  • Citovat
12658
13.2.11 15:58

tak u nas vedu na velku zataz tieto http://www.merinostar.cz/…bambus-pruhy
inak na noc davam len bambusovu stvorcovku a k tomu bambusovu vkladacku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama