Používá někdo na přebalování klasické bavlněné čtvercové plínky?

12.10.10 14:07

Látkové pleny - pouze klasické čtverce

Ahoj, pročítala jsem zde několik diskuzí o plenkách a nedá mi to a musím se zeptat, zda je tu někdo, kdo látkuje a používá pouze klasické bavlněné čtvercové plínky.
Vím, že v dnešní době existuje veliká nabídka nejrůznějších plínek a určitě se mezi nimi dá najít mnoho lepších plen než klasické čtverce.
Nicméně nechce se mi více investovat a říkám si, že když to zvládly naše maminky s klasickými čtverci, že bych to zkusila i já.
Je zde nějaká spřízněná duše? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13126
12.10.10 14:09

Ja chtela ctvercovat, ale jeden se hned oprudil a druhy cural po kapickach a jakmile si plinu oznackoval, tak rval. takze jsme na papirovkach, latkovat s dvojkama proste asi nejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28756
12.10.10 14:11

Já-teprv budu,už mám nakoupeno. Ale nejen klasické čtverce,prokombinovala jsem s bambusama. Ale to jsou vlastně taky čtverce :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2417
12.10.10 14:16

Určitě to jde, já jsem první dceru odlátkovala taky na obyč klasických čtvercích. :wink:
U syna už jsem si trošku dopřála :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.10 14:18

Berry, tak to mi pak dej vědět, jestli ty bambusky jsou opravdu takový zázrak ;-)
A jak to máš vymyšlené, že je budeš „zapínat“? Máš nějaké kalhotky? ..já jsem si pořídila snappi sponku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
12.10.10 14:18

Vim, ze existuje nekolik maminek u sousedu, ktere latkuji jen se ctvercemi, jsou to hlavne ty, ktere latkuji vice deti najednou, protoze ctverce jsou univerzal.

dokazu si predstavit latkovat jen se ctverci, ale urcite ne tak, jak to delali nase maminky, tj ctverec na rovno, pres to igelitove gate :roll:
Takze bych rekla, ze dejme tomu viskozove separacky, moderni pul kalhotky nebo jeste lepe vlnene svrchnaky, snapi sponka jsou veci, ktere nestoji tolik a pritom hodne ulehci zivot.
Taky zalezi na ucuranosti ditete, protoze prebalovat ucuranka co pul hodinu, to je sice fajn, kdyz ma na to clovek naladu, ale apriori muset, protoze plina nepojme vic, to je pak vopruz.

Myslim, ze nejlepsi je zacit s malem a postupne latkovaci vybavu rozsirovat o to, co je zrovna potreba.
Jinak z klasickych bavlnenych ctvercu u nas vedou ikea ctverce 8-) dobre sajou, i po mnoha vyranich si zachovavaji svuj ctvercovy tvar a celkove jsou takove „nerozbitne“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.10 14:20

Pastelko - jak jsi látkovala v noci?…se přiznám, že na noc používám zatím papírovky, ale ráda bych přešla taky na bavlnu..jen nevím jak nelépe to udělat.. Přijde mi, že když malou nepřebalím každé 3 hodiny, tak se začíná opruzovat…
A jak si dopřáváš teď u synka? ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.10 14:22

Gladys - díky za názor a info :palec: ..kde to je u těch „sousedů“? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
12.10.10 14:24

Kikko bambusove ctverce jsou naprosto perfektni. :srdce: Jsou to moji oblibenci, jen maji bohuzel tendence se srazet. Coz ma bambus vseobecne. Takze sice jako udrzba je napsano, ze se muzou prat na 60, ale pri teto teplote bohuzelpomalu ale jiste nabiraji tvar obdelniku. Takze pak uz z toho clovek sklad fakt neumota. Nicmene kdyz se slozi na rovno, tak poslouzi i tak, pro ridce kakajici mimino je dobre je pridrzet vazaci plenkou (treba disana).Ale to uz nejsou ctverce :mrgreen: A vlastne by sli vlozit i do klasika bavlneneho ctverce na draka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
12.10.10 14:25

baby-cafe.cz :mrgreen:
mrkni do diskuzi, je tam dole cely oddil o latkovkach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
12.10.10 14:26

Maleho som do 2 mesiacov mala len v stvorcovych, vo dne, v noci, na prechadzke. Na pripravenu popoliny vybavu mi prisiel maly. Od vtedy je doma v stvorcovych a viacvrstvych a na von a na noc ma popoliny. Na noc ma frotacky popoliny s 2 vkladackami a vydrzi to v pohode.
Male mimi stejne cca 3 hod kojis, takze prebalis a aj tie stvorcovky ti vystacia. No az sa zacne viac hybat, pretacat a bude spat celu noc, lepsie su kalhotovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28756
12.10.10 14:32

Gladys,no nevim,já se taky řadím ještě mezi ty komunistky :mrgreen: ,mám odlátkované obě dcerky na klasických čtvercích,ale nikdy to nebylo o vložení dvou plín na igelit. kalhotky a konečná :think:
My jsme dávali něco podobného,jako je dnes novosklad, 2 plíny poskládané na úzko(nevim,jak to popsat,teprv kalhotky. Takže dítko nikde nemělo kontakt s tou umělotinou.
Kims. budu používat čtverce na novosklad,na ně hodím jednu bambusku,přijde mi,že vydá za dvě klasické plíny,separačku,sepnu snapkou a zapnu pul.kalhotky.Už si pletu i vlnáčky,doma to vyjde na pakatel,v obchodě by z člověka sedřeli peněženku. Počítala jsem,že mně ty plíny vyšly na něco málo přes 2 000 a zvládnu v nich až do nočníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
12.10.10 14:41

Čtvercovky jsou v pohodě, jen bych být tebou pořídila bambusové, ne bavlněné. My už půl roku používáme jenom bambusové čtvercovky od firm Kikko, občas spolu s bambusovými vkládačkami Babyidea a nemůžu si stěžovat. Svrchní kalhotky máme Imse Vimse Soft a jsou super, nikdy neprotečou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
12.10.10 14:42

Berry, nemeli pri dvou plinach na rovno a jeste novoskladu moc objemny zadek? Treba na novorozenci si to nejak nedokazu predstavit a pritom cural jak divej, pil cca po 1,5-2h maximalne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9110
12.10.10 14:43

Taky se řadím k čtvercovým maminkám :lol: . Doteď skládám jednu plinku na novosklad (a to mám už roční dítě :-) ) a na to jeden čtverec narovno. Přebaluju většinou tak po 1,5 až 2 hodinách. Markétka naštěstí moc nečurá :wink: . Používám samozřejmě separačky. Navrch PULky nebo mám doma pletený vlňáčky.
Ale v noci používám jednorázovky. Nějak si neumím představit, jak by pojmuly bavlněný nebo i bambusový čtverce to, co ráno najdu v plíně. Markétka už spí celou noc, nebudu ji přece budit kvůli přebalování :nevim: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama