Látkové pleny proti opruzeninám ve 12 měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Liliana87
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 24.10.18 21:13
Látkové pleny proti opruzeninám ve 12 měsících?

Od narození jsem pro malou kupovala plenky pampers, které bez problémů snášela až do 8 měsíce. Udělala se jí z ničeho nic opruzenina na kterou nepomohl sudokrem ani imazol. Doktorka předepsala Imacort, který nakonec pomohl. Zároveň jsem začala kupovat pleny Eco by Naty. Vzhledem k jejich ceně jsem začala zkoušet jestli snese levnější šetrné pleny (dm eco, bela, bambo, kolorky, atd…). Nic bohužel:-/ jediné plenky ve kterých opruzeninu nemá jsou bohužel ty nejdražší.
Přemýšlím jestli nezkusit látkové plenky, ale netuším jak se na to bude v roce tvářit. Přeci jen jsou objemnější :think:. Máte někdo zkušenost s takhle urputnou a pozdě nastupující reakcí na jednorázové pleny? Případně s přechodem na látkové po prvním roce? Jen pro upřesnění ta opruzenina (vyrážka) se jí dělá spíš na pipce ne na zadečku.

Reakce:
králíkovna
Ukecaná baba ;) 2021 příspěvků 24.10.18 21:37

a čím ji myješ, otíráš, mažeš?

e008
Závislačka 3374 příspěvků 107 inzerátů 24.10.18 21:38

Mne se syn zacal opruzovat po jidle a bojovali jsme s tim dlouho. Od narozeni byl na latkovych. S dcerou jsem presla na latkove az v 15m a bylo ji to sumak. Spis jsem ji ale nechavala casto vetrat i za cenu pocurani obleceni, stejny bych musela tu latkovou prat. Ale je to velka pocatecni investice.

Liliana87
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 24.10.18 22:01

@králíkovna

Od narození bpanthen nekdy weleda a pouze perlan a voda. Mydlo Bioderma. Vypada to fakt na ty plenky :think: .

Liliana87
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 24.10.18 22:04

@e008

Já bych ji ty latkovy davala třeba na doma. Na ven a na noc bych davala ty Naty. Vyjdou měsíčne přes dva tisíce takže nějaká ta tisícovka za látkovky nás nezabije. Asi to zkusim když říkáš, že malá v 15 měsících s tím byla ok.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17618 příspěvků 18 inzerátů 25.10.18 06:47

@Liliana87 A jak casto ji tu plinu menis?

Zkusila bych ji zacit vysazovat na nocnik. Daji se tim usetrit pliny i na doma, pokud dite pochopi, ze pri posazeni ma zkusit neco vytvorit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 14:11

Tak to vyzkoušej a uvidíš, pořiď třeba jen sadu na vyzkoušení.
Syn měl látkovky cca od 7-8 měsíců a v pohodě.
Jinak ale proti opruzeninám je nejlepší větrat, větrat, větrat :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdrogovali je a svázali! Reportér tvrdí, že zná pravdu o záchraně thajských fotbalistů

Už půl roku uplynulo od záchranné akce, která měla za cíl dostat dvanáct... číst dále >

Šílenec s vysavačem z Výměny manželek: Léčit se nešel, ale vztah zachránil!

To bylo něco. Hlavní postavou včerejšího dílu divácky oblíbené Výměny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >