Látkové vložky, co na fleky?

Anonymní
20.3.20 16:47

Látkové vložky, co na fleky?

Zdravím, vy, které používáte látkové vložky, co používáte na odstranění skvrn? Já už zkusila snad vše, jelena, žlučové mýdlo, různé jiné eko přípravky na odstranění skvrn a dokonce i vanish a prostě vždycky tam zůstaly fleky :roll: vždycky předpírám v ruce, zatím v jelenovi, a pak dám na 90 do pračky, ale prostě stejně ty skvrny zůstanou :roll: :roll: už nevím, co s tím, protože to vypadá fakt děsně :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3195
20.3.20 17:08

Zkusit vyvařit v hrnci a dát ven na sluníčko. S latkovyma plinkama mě to vždycky pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2464
20.3.20 17:15

Kup v DM přípravek Denkmit Oxi power (takový zelený kyblíček). Je to prášek, který rozděláš s vodou a do toho to namočíš. U bílého mi vypral opravdu vše. U barevného opatrně, některé oblečení to může zničit. Postupuj podle návodu.
Nebo ještě zkusit Savo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6039
20.3.20 17:27

Já to dělám takhle. Skladuju na sucho, pak nechám na pár hodin rozmočit ve vodě, důkladně propláchnu!!, každou vložku potřu žlučovým mýdlem a nechám je tak hodinu stát. Vyperu je na 90% v Arielu Mountain Springs s asi 150ml octa. Dvojitý máchání nedávám. Pak je suším v sušičce, ale v létě jsem je sušila normálně na šňůře, aby na ně svítilo slunko. Já mám bílý vložky, teď teda už bílý nejsou :mrgreen: Jsou takový jemně zašedlý, ale s tím se počítá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
20.3.20 17:32

Před praním namočit do studené vody a ještě tedy namydlím obyč. tuhým mýdlem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
20.3.20 17:34

Už moje babička, a ta snad uměla vše, namáčela vše od krve do kýble s hrstí soli. Hlavně do studené vody! V době totáče, když se nosily vložky a la kus z buničiny a neměly ještě žádná křidélka a ani lepicí pásky, ale připínaly se zapínacím špendlíkem na kalhotky; často se při chůzi pohnuly a kalhotky byly kolem velmi znečištěné. A hned kalhotky do studené vody s hrstí soli. Vždy se vypraly a byly jako nové. Zkuste to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lynx.lynx
20.3.20 18:27

Já vždycky hned co sundám, tak je vyperu pod vlažnou vodou žlučovým mýdlem jen tak lehce aby z toho pustilo co nejvíc krve. Pak to namydlím, promnu a dám do lavoru s vodou a prekarbonátem sodným (ale už se stalo že jsem ho neměla a v klidu) a druhý den vždy peru. Vložky mám krásné, suším je teď přes zimu doma.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.3.20 18:32

Já po použití přeperu ve studené vodě, kápnu na to tekuté mýdlo na ruce a dám do prádla. Pak peru. Většinou se to vypere, pokud ne, neřeším, jsou to vložky, ne tričko do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
3298
20.3.20 18:39

Používám žlučové mýdlo, kterým předepírám. Před praním namáčím např. přes noc, a co je naprosto zásadní - ve STUDENÉ vodě - horkou vodou se krev srazí a už ji z toho nikdo nedostane. Takže mám namočené ve studené vodě s trochou toho žlučového mýdla, pak ještě jednou před praním důkladněji vezmu tím žlučovým mýdlem a peru na 60°C, někdy přidám trochu perkarbonátu sodného, který funguje na skvrny též skvěle. Ale nepoužívám ho pokaždé a fleky tam nejsou. Ale trochu se bojím, že jestli už se ti tam zažraly, tak půjdou pryč blbě, jen pomalu a postupně s dalšími praními. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lynx.lynx
20.3.20 18:56
@klamonožka píše:
Používám žlučové mýdlo, kterým předepírám. Před praním namáčím např. přes noc, a co je naprosto zásadní - ve STUDENÉ vodě - horkou vodou se krev srazí a už ji z toho nikdo nedostane. Takže mám namočené ve studené vodě s trochou toho žlučového mýdla, pak ještě jednou před praním důkladněji vezmu tím žlučovým mýdlem a peru na 60°C, někdy přidám trochu perkarbonátu sodného, který funguje na skvrny též skvěle. Ale nepoužívám ho pokaždé a fleky tam nejsou. Ale trochu se bojím, že jestli už se ti tam zažraly, tak půjdou pryč blbě, jen pomalu a postupně s dalšími praními. :think:

Na zažraný skvrny bych vyvěsila vložky na Sluníčko po vyprání. Slunko mi vyžere i zapraný fleky od jídla na bílých svrškách naší malé.

• Nahlásit
  • Citovat
3219
20.3.20 18:59

Absolutně největší chybu, kterou děláš, je, že ty vložky pereš na 90. Stačí vyprat krvavou skvrnou jednou na 90 a už tam zůstane - krev se vysokou teplotou sráží a zakonzervuje a už se jich nezbavíš.

Takže s fleky na těch vložkách, co už je mají, se smiř. Nikdo je nevidí a ničemu nevadí. Maximálně zkus ještě posypat fleky jedlou sodou. A u všech dalších vložek postupuj třeba takhle:

• po vybalení promnout v ruce pod kohoutkem se studenou vodou, většina krve se takhle „vypere“
  • na zbytek žlučové mýdlo (ale kvalitní, třeba od Tierra Verde, Jelen je na prd): přetřít dotykovou vrstvu, promnout pod vodou, vymačkat
  • přetřít žlučovým mýdlem, hodit do kyblíku nebo kde je skladuješ
  • hodit do pračky, prát maximálně na 60
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3298
20.3.20 19:05

@SlečnaDahlia Jo, dobrý point - Jelen totiž není žlučové mýdlo, to je jádrové mýdlo a to je něco dost jiného, lidi to často zaměňují…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
21.3.20 06:33

@SlečnaDahlia Jednu dobu jsem chodila na brigádu do prádelny a prádlo s krvanými skvrnami jsme prali i na 90. Ale muselo se nejprve namočit ve studené vodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3219
21.3.20 09:01
@Evkad píše:
@SlečnaDahlia Jednu dobu jsem chodila na brigádu do prádelny a prádlo s krvanými skvrnami jsme prali i na 90. Ale muselo se nejprve namočit ve studené vodě.

Však jo - studená voda sama o sobě i zaschlé fleky od krve téměř spolehlivě rozpustí. Ale když se strčí hned vyprat na 90 a jen se přetře Jelenem, který je na skvrny nefunkční, tak se ten flek zapere velmi spolehlivě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama