Látkové vložky po porodu

248
19.1.21 10:22

Látkové vložky po porodu

Ahoj, jdu si pro rady a tipy těch, kteří mají již zkušenosti. Budu rodit a docela mne trápí téma „menstruace“ po porodu. Od své první MS do 15. let jsem se strašně trápila s vložkama, nenáviděla jsem je, vadily my, opruzovaly mne, shrnovaly se. Od 15. do 25. jsem byla nadmíru spokojená s tampóny, pak, z hlediska ekologie jsem přešla na kalíšek a až do otěhotnění jsem ho používala bez jakýchkoliv problémů a s první klasickou menstruací po porodu se k němu rozhodně vrátím. Jde mi však o dobu bezprostředně po porodu, vím, že se tělo čistí, objem krve a očistků bude větší a potřebuju tuhle věc nějak vyřešit. Už nyní mám hrůzu z představy klasických vložek. Napadlo mne, jakmile se krev trošku ustálí, používat látkové vložky. Nemám s nimi však vůbec žádné zkušenosti. Chci se zeptat, dělal to taky tak někdo? Jaké máte zkušenosti? Jaké látkové vložky jste používaly? Děkuju moc za jakoukoliv zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74969
19.1.21 10:31

@nikive Látkové vložky používám, ale používat je na očistky mi přijde jako totální pitomost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
19.1.21 10:32

@j.a.n.i1 Děkuji, nemám zkušenost, proto se ptám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74969
19.1.21 10:33

@nikive Koupila bych nějaké porodnické a když se budou shrnovat nebo posouvat, tak 2 sichrhajcky ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
19.1.21 10:40

@j.a.n.i1 Vyzkouším, děkuji za tip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19652
19.1.21 10:44

Na začátku bych volila ty porodnické. Nejsou parfémované atd.tak se to dá. Když si pořídíš ty síťované kalhotky s nohavičkou tak docela drží, a potom uvidíš podle síly očistků. Nestresovala bych předem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
19.1.21 10:55

I ty porodnicke se dělají s lepicim proužkem a v kombinaci s porodnima kalhotkama je shrnutí velmi málo pravděpodobné. Mně se hodně posouvaly ty klasické vložky, co byly erarni v porodnici, moje koupené s tím lepicim proužkem ne. S latkovyma vlozkama zkušenost nemám. Nešel by požít ten kalousek třeba pam až budeš doma? Že bys ho hodně často měnila. Vložky taly musíš měnit často, tak je asi jedno, co na tom záchodě měníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
19.1.21 10:57

@Midaku No kalíšek chci používat co nejdříve, spíše se obávám, že kvůli bolestivosti a podrážděnosti z porodu to asi hned tak nepůjde. A mohu se zeptat jaké porodnické vložky vám vyhovovaly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19652
19.1.21 11:00
@Midaku píše:
I ty porodnicke se dělají s lepicim proužkem a v kombinaci s porodnima kalhotkama je shrnutí velmi málo pravděpodobné. Mně se hodně posouvaly ty klasické vložky, co byly erarni v porodnici, moje koupené s tím lepicim proužkem ne. S latkovyma vlozkama zkušenost nemám. Nešel by požít ten kalousek třeba pam až budeš doma? Že bys ho hodně často měnila. Vložky taly musíš měnit často, tak je asi jedno, co na tom záchodě měníš.

No, kalíškuju taky, ale představa, že si na začátku budu něco zavádět dovnitř, to vůbec. :( Ale asi je to individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
19.1.21 11:01

@nikive ty jo, na značku už si bohužel nevzpomenu, ale byly normálně z drogerie, bílo růžovo fialový obal. Zkus na netu zadat porodnicke vložky a lepicim proužkem, nebo se poptat v lékárně. Doporučuji co nejdelší, ať nemusíš dávat dvě za sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14069

@nikive Batiste vložky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19652
@nikive píše:
@Midaku No kalíšek chci používat co nejdříve, spíše se obávám, že kvůli bolestivosti a podrážděnosti z porodu to asi hned tak nepůjde. A mohu se zeptat jaké porodnické vložky vám vyhovovaly?

Kupovala jsem batist s tulipánem. Seděly pěkně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62226
19.1.21 11:05

@nikive na očistky látkové fakt ne.. Jediné, co mi vždy sedělo, tak nejobycejnejsi porodnicke z lékárny :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.21 11:07

@nikive Já používám látkové vložky normálně na menstruaci, ale na očistky bych je asi nevolila… jde o to, že je potřeba se o ně správně starat - jednou za měsíc mi to nevadí, ale dělat to denně po delší dobu, to by mi asi nevyhovovalo. Ale někomu to třeba nevadí :) a ještě mě napadá, že na očistky budou potřeba zřejmě hrubší, větší vložky, které potom nevím, jestli najdou využití při menstruaci. Já ji třeba tak silnou nemám a nevyužila bych je. A taky to není levná záležitost, jedna z levnějších nočních vložek vyjde třeba na 250Kč a to je ta spodní hranice, bude jich potřeba koupit více, takže se to prodraží…
Jinak já používám jednak vložky od Meracus, mám ráda řadu line, jsou užší a tenké, zároveň dost pojmou. A pár mám od LaliPad, ty mi také vyhovují, koupila jsem je tři v sadě, jsou tenké a prodyšné.
Obecně látkovky moc doporučuju, mám 15 kousků a ty cyklím už cca rok, rozhodně to bylo super rozhodnutí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
903
19.1.21 11:09

Mám to jak ty, akorát teda já nesnášela tampony, z vložek jsem přešla rovnou na kalíšek. Teď jsem v šestinedělí a používám teda klasické vložky. První dva týdny jsem měla porodnické, nejprve veliké, pak malé, byly náhodou fajn a příjemné. Teď mám nejlevnější z drogerie, neparfemované, jde to. Často měním, sprchuji se, zatím to snáším dobře. :D Látkové si umím představit až teď, pět týdnů po porodu, ale zas ta investice, když to měním co dvě hodiny, se mi nevyplatí, když chci zas zpátky kalíšek. Dřív bych se neodvážila, přece jen v té děloze je veliká rána s velkou plochou, co neustále něco roní. Abys zajistila maximální hygienu, tak bys jich musela mít fakt milion, já zpočátku měnila i po půl hodině… A taky si myslím, že je to trochu zbytečná starost navíc v tom šestinedělí. I s látkovými plenami jsem začala až za dva týdny, do tý doby jsem měla co dělat sama se sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat