Látkové, pratelné vložky MS a kojicí

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 48 Další »

Reklama

celestad
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 26.05.11 14:31

neprokomavá versus promokavá vrstva:
to mě zajímá, můžete někdo napsat zkušenosti? já mám zatím na zkoušku obě možnosti, tak jsem zvědava. Uvažuji o tom tak, že to dobře dýchá, ale co propouštění? kolik toho tak udrží? na noc jsem neriskovala a nakoupila samé noční s nepromokavou vrstvou:)
Bubulina: máš pěknou sovu na obrázku:), já se pro látkovky rozhodla po tom, co jsem si načetla na netu, co se dalo, najednou se ve mně cosi přehouplo a zcela jsem změnila názory, jo racionálně to mohu zdůvodnit jako ekologický přístup, ekonomický vlastně taky, protože se určitě ušetří a intuitivně to cítím jako větší přiblížení k „ženství“, změna názoru na menstruaci, přijetí sebe i s krví apod. Látkovky na kojení mám od Imse Vimse a Haipa Daipa. Mají i jiné značky. Záleží jaký chceš materiál: bavlna, biobavlna, hedvábí, bambus, vlna apod. Mají je všude na internetu, kde prodávaj buď látkový pleny nebo ekologický online shopy (např. www.ekozena.cz, www.tulenik.cz, www.branakdetem.cz…)

asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 26.05.11 14:32
Gladys píše:
celestad, ve studené nikdy :mrgreen: . Já ani plíny neperu na míň jak na 60. Žlučák rozpouští taky líp v teplé.
Maximálně je to takové to obecné poučení, že čerstvá krev se má proprat ve studené - vysráží se a líp se dostane z látky, horkou se berou zaschlé skvrny. Ale na vložce určitě bude i krev zaschlá, i když ji má člověk třeba jen 2-3h nebo i míň, díky tomu luftování to bude alespoň po okrajích zasychat :nevim:

A fleky nemas? Horkou vodou se srazi bilkovina v krvi a pak zustanou fleky, takze krev zasadne ve studeny. Nebo mit cerveny a tmavy vlozky …po jinych se teda ani nekoukam.

Ted si chci nejaky nasit, sijete tu nekdo? Kolik vrstev flisu, kdyz nahore bude aksamit a vespod PUL?

suvik
Nadpozemská drbna 25539 příspěvků 26.05.11 14:32

No u puberťačky bych to asi viděla na vložky jen na doma…nevím no, aby se jí někdo nesmál, že nosí špinavý vložky v pytlíku, kdyby to někdo viděl.

Jinak ke značkám a zkušenostem:

Používám jen vložky, stálo mě to majlant, ale nelituju absolutně. Protože nedávno jsem si vzala papírový a hrůza hrůz, už jsem si hodně odvykla, pro mě se to nedá srovnat v komfortu, teď už v papírovách nemůžu vydržet.

Mám slipovky Bundles (bambusový) - mají blbý křidýlka (kdyby měly patentky blíž sebe, aby tolik pak nevisely na kalhotkách, udělali by v Bundles lépe) a olemování (visí z toho po čase nitě), jinak jsou ale zas z moc příjemnýho materiálu.

Slipovky Imse Vimse, dřív mi přišly blbý, teď naopak, líp sedí na kalhotkách, i jsou trochu větší jak Bundles, mám je hodně ráda. Díky bohu za ně, slipovek nosím hodně a dlouho, mám celkem slabou MS, jsou prodyšné, prostě super!

Látkovky na silnější MS mám MaM, jsou s PUL vrstvou, takže se nemusím bát, že by protekly, těch jsem nakoupila hodně, protože jsou luxusní. I jejich noční vložka je paráda, neproteče, je sice obrovská, ale pokryje ty „nejslabší“ místa na kalhotkách, když člověk spí, nikdy jsem s nimi neměla nehodu.

Pak mám Popolini bavlněné, ty mají vkládačky (dvě, takže se dá dát i jen jedna). Ty mám na doma, jsou jen bavlněné, příjemné, ale silnější, takže s tou variantou obou vkládaček to už není nic moc.

Koupila jsem si i MaM kabelku na vložky, je krásná a využívám ji hodně.

Eliška
Extra třída :D 11703 příspěvků 26.05.11 14:33
Gladys píše:
Eliška píše:
Jo a velmi uvítám praktické rady ohledně látkových MS vložek pro puberťačku (jaký, plně/kombinace s jednorázem, jak ve škole atd atd). Jestli má někdo zkušenosti, nebo odkaz na diskusi klidně někde vedle.
Mi to přijde prašť jak uhoď jestli dospělá ženská či puboška :nevim: Akorát nevím, zda se jí bude chtít nosit pytlíček na použité do školy, taky když jsem měnila venku, tak jsem u umyvadla propláchla tou horkou a namydlila, to by se jí ve veřejných umývárkách možná též nechtělo :nevim:
Ona je chce? Jestli jo, tak klobouk dolu, to by mě v tomhle věku ani nenapadlo…

No mě zajímá, jestli právě vůbec jsou nějaký látkařky v tomhle věku, ono je pro ně důležitý zapadnout do davu :-? Jinak zatím uvažujem obě kombinace doma látka, ve škole jednoráz. Pak jsem chtěla taky tip, jestli je nějaká látkovka pro puberťačky přitažlivější (tenkostí, barevně apod). Někde jsem četla jedinou reakci teenagerky, na kterou jsem narazila, a chválila tam myslím Haipa Daipa, že jsou tenčí. Jestli je chce - no zatím má info ode mě, co existuje a co používám já, na kalíšek to zatím není :lol: , tampony nechce ani ona, ani já. Je jí 10,5, zatím nic, ale je třeba být připravená :palec:

bubli
Kelišová 5545 příspěvků 26.05.11 14:34

S latkovkejma vlozkama na ms zkusenosti nema zatim o nich jen uvazuju ale asi v kombinaci s kaliskem.
Pouzivala jsem ale latkove prsni vlozky od Haipy a nejsem si jista jestli muzu doporucit. Kdyz bylo mlika dost a odtikalo tak byly behem chvilky promaceny, co mi ale vadilo vic, ze jsou celkem neforemny takze byly pod podprdou dost videt. Nosila jsem je teda spis doma nebo kdyz zaclo byt mlika min a uz to tolik neteklo.
Prala jsem je normalne s plinama.

celestad
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 26.05.11 14:34
studená či teplá?

Já ti nevím Gladys, já četla, že se musí ve studené (krev, mléko, stolice) kvůli nějakému chemickému procesu, když se užívá žlučové mýdlo či jiné na skvrny. Mám na mysli předpírání nebo první praní. Pak samozřejmě vše jde do pračky a pere se v teplé.

effa
Kecalka 290 příspěvků 26.05.11 14:35
bubulina píše:
Osobní zkučenost nemám, jen bych se chtěla zeptat těch, co látkové MS vložky nosí, v čem jsou lepší a z jakého důvodu se pro ně rozhodly? z ekolog. důvodů nebo jsou příjemnější? Uvažuju spíš o těch látkových na kojení, poradíte, kde se dají za dobrou cenu sehnat a které jsou kvalitní? Když tak díky za odpověď. :-)

Já se rozhodla, protože jsou mi jednorázový nepříjemný a na první 2 dny MS spotřebuju min jeden balík nočních…

A je tady teda někdo, kdo používá látkový vložky na celou MS? Já to mám v plánu, tak by mě zajímalo, jak s tím praním a jaký množství. Kalich u mě nelze, takže budu muset takhle.
Nechala jsem si pár ušít v šijemdětem a mám pár Anavy tak se uvidí.
Máte někdo zkušenost s těmihle: http://www.branakdetem.cz/…it,-sada.htm ? Podle těch komentářů jsou dobrý.

Eliška
Extra třída :D 11703 příspěvků 26.05.11 14:39

Přepírám v ruce ve vlažné nebo studené, pak skladuju jen natřené žlučákem a posypané perkarbonátem (teda světlé), peru na 90 (kromě černých bambusek). Skvrny nula.

Reklama

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 26.05.11 14:40
asha píše:
A fleky nemas? Horkou vodou se srazi bilkovina v krvi a pak zustanou fleky, takze krev zasadne ve studeny. Nebo mit cerveny a tmavy vlozky …po jinych se teda ani nekoukam.
:think: Nemám, teda já mám černý bundles, pak slipovky červený a zelený a bílý bundles, na těch možná nějaký náznak flíčku bude, ale nejsem si toho vědoma (už jsem je taky pěkných pár měsíců nevytáhla :lol: )
Ale je fakt, že já nějaký sem tam flek neřeším, takže fakt nevím, na plínách mám též sem tam flíček, ale ono se to opere, že…

bubulina
Ukecaná baba ;) 1676 příspěvků 26.05.11 14:42

(Celestad, díky. Máš tam zas pěknýho mourka.) A ty látkové kojící vložky se taky musí prát ve žlučovém mýdle?

asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 26.05.11 14:49
Gladys píše:
asha píše:
:think: Nemám, teda já mám černý bundles, pak slipovky červený a zelený a bílý bundles, na těch možná nějaký náznak flíčku bude, ale nejsem si toho vědoma (už jsem je taky pěkných pár měsíců nevytáhla :lol: )
Ale je fakt, že já nějaký sem tam flek neřeším, takže fakt nevím, na plínách mám též sem tam flíček, ale ono se to opere, že…

Opere no..ja to mam zafixovany z detsvi, kdyz jsem vyprala pujceny kapesnik (tekla mi z nosu cervena) pekne poctive v horky vode :lol: Uz jsem to nezachranila.

celestad
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 26.05.11 14:50

Bubulina: jo MaM Ecofit mám vlastně taky (já magor koupila snad vše, co je k mání), zatím jsem je jen prala bez užití, po vyprání vypadají stejně, schly rychleji než sijemdetem.cz a Anavy, ale nejsou tak jemňounké, i když jsou jemnější než HP. Četla jsem na jiných diskuzích, že jsou kvalitní, ženy s nimi byly spokojené, akorát jedna psala, že jí pustily barvu po použití a dlouhém působení mýdla na skrvny či co.
Effa: kolik ks? to záleží jak budeš realizovat praní a dle tvé menstruace
Eliška: no praní na 90 bych neriskovala s aksamitem, ale s biobavlnou (Imse Vimse) tam to i píšou. Záleží dle mého na matroši, který to snese. Samozřejmě je to nejhygieničtější. I když si myslím, že 60 stupňů zničí většinu bakterií, tedy opět vyčteno na netu, nejsem chemik a nevím, který chcípaj při jakejch stupních:)). Taky je budu raději před praním v pračce nakládat do tea tree a levandulového roztoku (dá se i šalvěj a grep, taky antibakteriální). Jinak se chystám po užití předeprat v ruce, i když mnoho žen psalo, že to nedělaj a skladujou na sucho, na to asi nemám:(..
Gladys: Bundles se mi líbí, ty ještě nemám:(. Akorát mě zaráží, že je nemaj vůbec na svých stránkách. To se stydí za svůj výrobek? Psala jsem jim i email, ale nikdo mi neodpověděl. Prodávaj se vždy v nějakém shopu, ale na vlastních stránkách nic..hm…Bambus mi přijde nejlepší matroš na tyhle věci, jak vypadaj po mnoha vypráních?

effa
Kecalka 290 příspěvků 26.05.11 14:53

Celestad, někde jsem četla, že se v bundles teď stěhujou, tak nereagujou…

suvik
Nadpozemská drbna 25539 příspěvků 26.05.11 14:55

Já jsem psala, že mám Ecofity (mám jich asi 10 a jednu noční) a jsem s nima bezvýhradně spokojená. Kupovala jsem testovací balení a pak postupně přikupovala. nemám ale srovnání, krom těch Popolin s jinýma, protže nepotřebuju experimentovat, když jsem s nimi spokojená samo.

Kolik ks bych brala podle toho, kolik vložek tak spotřebuješ normálně a jak budeš prát. Já během MS jednou vyperu a pak po MS doperu co zůstalo.

Přepírám po každém použití nejdřív studenou se žlučákem, pak v teplé a nechám usušit. Usušené skladuju v síťce a na konci MS je všechny vyperu na 60 st.

Eliška
Extra třída :D 11703 příspěvků 26.05.11 14:55

Mám Bundles černou bambusku, tu peru na 60 spolu s bavlněnou taky černou Haipa Daipa, jinak mám Ultralight bavlna fleece (má se prát na 60, ale 90 vydrží a je krásná) a Imse Vimse bioflanel bílý, ty peru obojí spolu na 90 a ok.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 48 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Články z Ona Dnes

Získejte každý den dárek, stačí otevřít Adventní kalendář OnaDnes.cz

Již tradičně jsme si pro věrné čtenářky a čtenáře OnaDnes.cz připravili... číst dále >

Tři děti má v naší branži málokdo, říká Magdalena Kožená

Na podzim vystoupila v Rudolfinu s tanečníkem flamenka, čeká ji série... číst dále >

Reklama