Laxní přístup manžela ke všemu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.10.21 18:41

Laxní přístup manžela ke všemu

Zdravim vsechny,
jsem vdana 3 roky, celkove jsem s muzem spolu 6 let. Na zacatku vztahu se manzel moc snazil, byl pozorny, pomahal se vsem, cestovali jsme, chodili za kulturou atd. Pak jsme se vzali, problem byl s jeho rodinou, neprijala me od zacatku, hlavne tchyne a svagrova, navadely muze proti mne, mely na me porad nevhodne poznamky atd. Muz se me na zacatku vztahu zastal asi 3×. Pak kdyz jsem otehotnela a resili jsme otazku vetsiho bydleni, tak otocil a spise drzel se svou rodinou, ktera defacto o nej nikdy nejevila zajem, porad o nem mluvili jako o troubovi atd. Narodili se nam dvojcata, myslela jsem, ze tchyne se zmeni a bude to fajn, ale bylo to jen horsi a horsi:( Manzel chybu vidi na me strane a nikdy nic spatneho o sve rodine nerekne. Tim to ale nekonci. Koupili jsme si dum, musela jsem prodat svuj byt abychom si mohli dovolit vetsi bydleni (muz mel slibeno od segry, ze ho vyplati z bytu po strejdovi), ale pak otocila a nic se nekonalo, takze jen tahala za nos. I tohle je a bylo u muze ok. O dum se temer nestara, musim vse rict min. 3× aby to udelal, s dvojcaty si nehraje, po praci si jde lehnout a vyleze cca kolem osme a kouka na tv. Vcera tady byl pan z reklamacniho, mame kuchyni starou rok a nachazime ruzne zavady. Nastesti v dobe kdy pan prijel byla u nas mama, ja mela lekare. Pan byl na mamu neprijemny, mama mu argumentovala ze kuchyn je rok stara a staram se o ni uplne normalne, on tam jen stal, nic nerikal…nechal svou tvhyni at resi reklamaci za nej. Pak kdyz jsem mu to vycetla, tak byl jeste drzy co se do neho navazim, ze jsem si to mela resit ja. On na cizi ke zticha, drzy umi mit jen na me, deti a moje rodice. Nedokaze normalne vyhodnotit situaci a adekvatne reagovat..U nich v rodine se taky stara o vse jeho matka, tatovi je vse jedno, ten se synovi ani neozve nikdy. Ja bych se rozvedla hned, ale mame dvoulete deti, o ktere se tata proste neumi postarat, jeho rodinu deti ani neznaji…Jinak je manzel pracovity v ramci sve prace, penize mi da, nevycita mi nic, ale je to proste trouba. A ne, nevedela jsem to na zacatku, protoze se staral a snazil se. Co byste delali vy? Mame barak na hypo, 2 leta dvojcata, je mi 34, jemu 40.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1099
15.10.21 18:53

Parova terapie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2506
15.10.21 19:11

Je to těžké. Jak jsem to tak četla, vypadá to na takový ten toxický vztah v jeho rodině, objevuje se to často u narcisů. Tzn. že požadavky mají jen na někoho (obvykle na partnerky), svoji rodinu bezvýhradně tolerují, přestože je v mládí třeba i rodiče (nebo jeden z nich) odmítali. Odpovídalo by tomu i to počáteční přehnané starání se - což není vhodné zaměňovat s klasickým vyšším zájmem o druhého v těch začátcích vztahů „nenarušených“ lidí.
Ty poruchy osobnosti, to je něco, co opravdu nezměníš. Pokud je to jen nějaké jeho období, kdy chlap je jen s prominutím z pohledu ženské klasicky línej, tak to chce čas, protože oni si prostě s malými dětmi fakt nepohrají.
Zkus si to všecko ještě přebrat, zase existují chlapi, kteří by s nějakým pánem z reklamačního doslova vyběhli, což mnohdy z právního hlediska pak taky není nic moc.-), takže někdy je lepší, když chlap zachovává když ne klid, tak aspoň nezájem :-).
Případně někdy ve vhodné klidné chvíli řekni, že Tě jeho jednání a vztah prostě zlobí, a od věci není ani ta manželská poradna. vykecáš se odborníkovi, on Ti dá pár otázek, díky nimž Ty si něco uvědomíš - mohlo by se Ti ledacos objasnit. Důvody jeho chování a vyhlídky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36800
15.10.21 19:48
@Anonymní píše:
Zdravim vsechny,
jsem vdana 3 roky, celkove jsem s muzem spolu 6 let. Na zacatku vztahu se manzel moc snazil, byl pozorny, pomahal se vsem, cestovali jsme, chodili za kulturou atd. Pak jsme se vzali, problem byl s jeho rodinou, neprijala me od zacatku, hlavne tchyne a svagrova, navadely muze proti mne, mely na me porad nevhodne poznamky atd. Muz se me na zacatku vztahu zastal asi 3×. Pak kdyz jsem otehotnela a resili jsme otazku vetsiho bydleni, tak otocil a spise drzel se svou rodinou, ktera defacto o nej nikdy nejevila zajem, porad o nem mluvili jako o troubovi atd. Narodili se nam dvojcata, myslela jsem, ze tchyne se zmeni a bude to fajn, ale bylo to jen horsi a horsi:( Manzel chybu vidi na me strane a nikdy nic spatneho o sve rodine nerekne. Tim to ale nekonci. Koupili jsme si dum, musela jsem prodat svuj byt abychom si mohli dovolit vetsi bydleni (muz mel slibeno od segry, ze ho vyplati z bytu po strejdovi), ale pak otocila a nic se nekonalo, takze jen tahala za nos. I tohle je a bylo u muze ok. O dum se temer nestara, musim vse rict min. 3× aby to udelal, s dvojcaty si nehraje, po praci si jde lehnout a vyleze cca kolem osme a kouka na tv. Vcera tady byl pan z reklamacniho, mame kuchyni starou rok a nachazime ruzne zavady. Nastesti v dobe kdy pan prijel byla u nas mama, ja mela lekare. Pan byl na mamu neprijemny, mama mu argumentovala ze kuchyn je rok stara a staram se o ni uplne normalne, on tam jen stal, nic nerikal…nechal svou tvhyni at resi reklamaci za nej. Pak kdyz jsem mu to vycetla, tak byl jeste drzy co se do neho navazim, ze jsem si to mela resit ja. On na cizi ke zticha, drzy umi mit jen na me, deti a moje rodice. Nedokaze normalne vyhodnotit situaci a adekvatne reagovat..U nich v rodine se taky stara o vse jeho matka, tatovi je vse jedno, ten se synovi ani neozve nikdy. Ja bych se rozvedla hned, ale mame dvoulete deti, o ktere se tata proste neumi postarat, jeho rodinu deti ani neznaji…Jinak je manzel pracovity v ramci sve prace, penize mi da, nevycita mi nic, ale je to proste trouba. A ne, nevedela jsem to na zacatku, protoze se staral a snazil se. Co byste delali vy? Mame barak na hypo, 2 leta dvojcata, je mi 34, jemu 40.

Trouba byl asi vždy, věděl to o sobě a jen se snažil, když ptáčka lapali. Nutila bych se ho zapojit do péče o děti. Se zvyšujícím se věkem by to pro něj mohlo být lehčí, tím ho neomlouvám, starat se měl už dávno. Ještě bych se nerozváděla, ale drzost bych si líbit nenechala. A chtěla bych, aby byl slušný na mé rodiče, pokud se k němu chovají slušně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
15.10.21 20:38

Nepobírám větu: rozvedla bych se hned, otec se neumí postarat o dvojčata. Tak se rozveď a budeš mít klid. A řeči typu: nevěděla jsem, že takový je, tomu nevěřím, po roce zamilovanost opadá a člověk se vybarvuje, spíš sis to nechtěla přiznat, ale to je vedlejší. Zkuste to probrat, možná nějaká párovka? Ale pamatuj, starého kozla, novým kouskům nenaučíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4961
15.10.21 22:07
@Lelanda99 píše:
Nepobírám větu: rozvedla bych se hned, otec se neumí postarat o dvojčata. Tak se rozveď a budeš mít klid. A řeči typu: nevěděla jsem, že takový je, tomu nevěřím, po roce zamilovanost opadá a člověk se vybarvuje, spíš sis to nechtěla přiznat, ale to je vedlejší. Zkuste to probrat, možná nějaká párovka? Ale pamatuj, starého kozla, novým kouskům nenaučíš.

Tak rozvedla by se, ale měla by strach, až by byly děti s otcem, jak to zvládne.

Já bych vydržela, až budou děti chodit do školky - budou soběstačnější a ty nebudeš mít o ně takový strach. I finančně budeš na tom líp a pokud se otec do té doby nevzpamatuje, budeš mít větší prostor to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat