Lázeňská léčba s doprovodem/bez doprovodu,dítě kolem 5 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 27860 příspěvků 10.07.19 13:26
Lázeňská léčba s doprovodem/bez doprovodu,dítě kolem 5 let

Maminky, prosím vás nejlépe o osobní zkušenosti s lázeňskou léčbou nebo pobytem v dětské ozdravovně u dítěte kolem 5 let, stále se rozhodujeme, jestli s doprovodem, nebo bez doprovodu.
Bez doprovodu by jela do stejné ozdravovny jako její starší dcera, obě mají indikace z alergologie, imunologie, starší prokázaná porucha imunity, vysoká nemocnost, mladší astma od kojeneckého věku, obě mírnou formu atopického exému. Každá by ale asi byla v jiné skupině s vlastním programem, co jsem vyčetla na stránkách různých léčeben, skupinkují děti podle věku.

Sama jsem jako dítě byla v ozdravovně několikrát, vždy sama, i v předškolním věku, co to obnáší, si dovedu představit, i když věřím, že režim a program se dnes už změnil ve prospěch spokojenosti dítěte. Tenkrát nebyl doprovod běžný pro nikoho a děti různého věku byly v jedné skupině, setkala jsem se i se třemi sestrami, nejmenší bylo 5 let.

Dcera je společenská, do školky chodí od 4 let a ráda, neměla žádné adaptační potíže. Je zvyklá spát i u babiček(nikdy ale nebyla z domu 3 až 4 týdny). Je normálně kontaktní, snadno se seznamuje, nemá problémy bavit se s cizími lidmi. Můžu říct, s trochou nadsázky, že je to mé nejpohodovější dítě.

Na obou variantách si dovedu najít pro a proti, co se týče doprovodu, museli bychom se v rodině vystřídat, ale jsme schopni jí ho zajistit. Přesto si myslím, že sama s babičkou, tatínkem nebo se mnou by se nudila. V každé léčebně mají trochu jiné podmínky, vím, že ne všude je možné léčit dítě předškolního věku bez doprovodu, ale ve spoustě ano, ten věk pět let je hranice..Někde umožňují i dítěti, které u sebe má doprovod, chodit do lázeňské MŠ, někde ne.

Budeme vybírat ozdravovnu v Jeseníkách, nejraději bych Zlaté Hory, k vůli speleoterapii a tam je pobyt dítěte v předškolním věku bez doprovodu možný.

Moc prosím o zkušenosti, názory i rady ohledně pobytu s doprovodem/bez doprovodu u takto starého dítěte. Dále uvítám zkušenosti, ve které dětské ozdravovně jste byli spokojeni - děti 10 a 5 let a i vy, jako rodiče.
Dále jsem se chtěla zeptat, jestli je možné, když bych jela s ní jako doprovod (ne na celý pobyt, v případě této varianty se vystřídáme), vzít si mladší dítě kolem 2 let (samozřejmě s úhradou ubytování a stravy). Tato dcera je zdravá, nesplňuje podmínky lékařské indikace, má sice lehký atop, ale vzhledem k věku to zatím nestačí na indikaci, ale pobyt v horách by jí prospěl taky.Jsme z oblasti hodně smogu.
A ještě, pokud je tu někdo, kdo měl v ozdravovně sourozence různého věku, jestli by jim mohlo být umožněno být každý den chvilku spolu?

Díky za případné zkušenosti, názory. A hlavně prosím, klidný průběh diskuze :) Chtěla bych se dozvědět, jak podobnou situaci řešil někdo jiný.

Reakce:
Khalesi
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 10.07.19 13:35

Z pozice ditete…ja byla jako mala na 6 tydnu-respiracni onemocneni. Jasne ze se mi styskalo ale bylo to skvely. Nemam jediny negativni zazitek z te doby. Bylo mi necelych 5 let. Do ted na to vzpominam a porad vse kvituju pecka. Bylo o mas super postarano, nasla jsem si spousty svych kamaradu…byla jsem na slovensku, u madarskych hranic. Takze uplne mimo svet :D

Dvouletaka bych urcite nebrala a jako doprovod nycb nejela. Moc nevim cim by jsi tam byla prospesna. Jako utecha?? Kor pokud pojede se starsim sourozencem tak to myslim jako kus domova staci pro oba potomky. Nebudou mit pocit ze jsou na to sami.

mofiz
Závislačka 2761 příspěvků 10.07.19 13:37

Sama jsem byla s derou v ozdravovně v tomto věku a žádné dítě tam samo v tomto věku nebylo. Takže asi tak. A nepustila bych ji samotnou, přeci jen to je pořád malé dítě a na týden to rozhodně není a příjemné to většinou také úplně není

Nadpozemská drbna 27860 příspěvků 10.07.19 13:41

@Khalesi Díky, taky si myslím, že to zvládne na jedničku :palec: Navíc každý tyden budou návštěvy, takže si tam na víkendy můžeme zajistit pobyt a být s holkama. Já jsem byla vždy v ČR a tak to tam fungovalo. Já na to teda v 5 letech tak dobré vzpomínky nemám, ale pozdeji, asi třikrát za školní docházku, už to bylo super :mrgreen:

Dnes se ale preferuje, aby s ditetem do 5 let byl doprovod, ten i doprovází na procedury a zodpovídá za dítě. I lékaři mají tlačit na to, aby se do 5 let jelo s doprovodem.

Nadpozemská drbna 27860 příspěvků 10.07.19 13:42

@mofiz Díky, a co jste dělaly přes den mimo procedury?

smudlinky
Závislačka 2706 příspěvků 276 inzerátů 10.07.19 13:43

Záleží jak je dítko samostatné. Synův spolužák byl nedávno v ozdravovně s tatínkem, maminka s mladším sourozencem zůstala doma. Kamarádky dcera jezdila do ozdravovny několik let po sobě, byla tam sama. Rodiče přijeli na návštěvu o víkendu.
Na sourozence který by byl s doprovodem by bylo nutné zeptat se přímo ve vybrané ozdravovně.

Nadpozemská drbna 27860 příspěvků 10.07.19 13:45

V některých ozdravovnach děti do 6 let bez doprovodu vůbec neberou. Kdyby došlo na tuto variantu, idealni, kdyby mohla být se sestrou. Ale všude ctu, že děti oddělují podle věku. U nás jsme byli vsichni, ráno posbírali skolkare do skolky, ostatní škola, procedury ve skupinách. Ve volnu jsme si hrali všichni dohromady, i chodili ven. Po obědě už byla celá skupinka spolu.

Gortyna
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 10.07.19 13:59

Před 14 dny jsme se vrátili se synem (2,5 roku) z ozdravovny, kde byly i děti bez rodičů a nijak netrpěly. Sestry se o ně staraly, braly je do bazénu, rodiče za nimi jezdili o víkendech. Trochu bylo vidět, že jim dospělí chybí. Ptaly se mně, jak se jmenuje syn a jestli mi můžou říkat teto apod., vždycky mě zdravily.

sediza
Závislačka 2582 příspěvků 10.07.19 14:08

Jedna věc je, jestli se bude styskat diteti. Druhá vec mně, jako matce :lol: Já byla v lázních v 5. třídě. Bylo to super, ale petilete bych tam samotne nikdy nepustila. Muze tam byt nejaky šikanátor, v peti letech chci mit proste dítě pod dohledem. Vic potrebuje porad jeste mamu, nez kolektiv.

Petra Z
Hvězda diskuse 53140 příspěvků 10.07.19 14:22

Byla jsem se synem 4 roky…na 6 týdnů
Samotného bych ho nedala :D
Krom toho nás tam naučili cvičení, míčkování, tejpování, masáže při zahlenění…
Byly tam dětičky i samotné…a ty se námi vždycky večer, když byl třeba společný program chodily mazlit.

Vosma29
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 11.07.19 13:28

Když sem byla malá tak bylo normální, že se jezdilo bez doprovodu. Teď bych dítě bez doprovodu nepustila. Moje zkušenost je taková, že k těm dětem sou protivnejší. To co si někteří k těm dětem dovolili hnus.

Nadpozemská drbna 27860 příspěvků 11.07.19 13:47

@Vosma29 A ve kterých lázních, co konkrétně? Klidně SZ. Já povazuji za standart a očekávám přiměřenou péči jako ve školce. Samostatnost úměrně věku.
Pořád nejsme rozhodnutí, ale jedna z babicek má chuť s dcerou jet a stravit tam s ní veškerý čas, kdy nebudeme moct :srdce: Jen to bude nejdřív na podzim, bojí se, že nám něco slíbí a potom nebude moct treba k vůli zdraví. Už jsem si obepsala vytipovane ozdravovny, jak je to u nich s pobytem předškolních dětí bez doprovodu/s doprovodem, případně moznost být se sourozencem.

Váš příspěvek
Reklama