Láznĕ pro děti a jak to chodí

228
9.6.15 11:40

láznĕ pro deti a jak to chodi..

Maminky tak trosku se pidim ohledne informaci o laznich…malemu zjistili astma…ma 3 roky…a uvazuju o laznich…jenze jsem se nikde nedocetla jak je to kdybych jela s nim…to nam proplati obema? prece ho nemuzu nechat jet samotneho…a jak treba v praci? pise se to jako paragraf nebo neplacene info?:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12272
9.6.15 11:51

V práci nevím, ale jinak loni platilo, že doprovod je možný do 6 let dítěte. Měla jsem to placené pojišťovnou. Mám ale špatné zkušenosti s Kynžvartem, kde bylo hodně dětí s opakujícími infekty a byl to tam jeden velký lazaret. Nemocní dospělí i děti. Já jsem si odvezla zánět dutin, který jsem měla poprvé v životě. Chtělo by to nějaké lázně, kam nejezdí tolik potenciálně infekčních dětí. Předtím jsme byly v Lipové, tam jezdili lidé hlavně s lupénkou a exémem a problém tam nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17412
9.6.15 11:55

@tiffany taky jsem byla v kynzvartu kdyz mi bylo 8 a bylo to tehdy jedno velky utrpeni :-D od lazni me to odradilo nadobrou uz bych nikam nejela ani ted :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
9.6.15 12:12
@Kriss Tina píše:
@tiffany taky jsem byla v kynzvartu kdyz mi bylo 8 a bylo to tehdy jedno velky utrpeni :-D od lazni me to odradilo nadobrou uz bych nikam nejela ani ted :-D

Jo mě to taky loni odradilo a bylo toho tam víc, ale nebudu se tu raději rozepisovat. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3420
9.6.15 12:22

@Lenk-am dostaneš neschopenku, lázně pro děti do 6 let schvaluje pojištovna i s doprovodem. takže to neplatíš. letos už ale stejně lázně pravděpodobně nestihneš. My byli letos v Luhačovicích a taky jsme onemocněli a dostáváme se z toho doted. Jsme měsíc doma. Jinak v sezoně se v Luhačovicích platí poplatky jak já říkám za pěkné počasí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
9.6.15 12:54

Aha…jaktoze nestihnu:-(?…takze musim tedy k detske mudr pro neschopenku nebo ke svemu?:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
9.6.15 12:56

A ty lazne si vybirate sami nebo vam je urci mudr?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3420
9.6.15 12:59

@Lenk-am protože termíny jsou prostě obsazené, vím, že v Luhačovicích minimálně do října. Nejprve musíš za pediatrou a ideálně ještě odborným lékařem, napíše se žádost, ta se odevzdá na zdr. pojišťovnu a pak se čeká, zda to schválí. Pokud to schváli, tak pak poukaz platí půl roku a do té doby se musí lázně nastoupit. Můžeš do té žádosti napsat dvoje lázně, které preferuješ. V den nástupu do lázní, pak vystaví tam neschopenku pro tebe..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
9.6.15 13:03

@Vermun diky moc za vysvetleni…konecne to chapu:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3420
9.6.15 13:04

@Lenk-am není zač, klidně se ještě ptej. Já doporučuji jet někdy na jaře/v létě. Kdy už je teplo a můžete být venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
9.6.15 13:42

@Vermun takze nejlepe uz resit na podzim…at mame volno na to leto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
9.6.15 13:43

@Kriss Tina - tento pocit mám z Kynžvartu také v sobě, jezdila jsem tam jako dítě každý rok, šikana obrovská. Dodnes si živě pamatuji jak to tam vypadalo, jaké byly pokoje, jak probíhalo vydávání prádla, některé procedury, škola. Vím že se za těch 30 let hodně určitě změnilo, ale když jsem vybírala lázně pro děti, tak jsem věděla, že do Kynžvartu s nimi nepojedu, protože já sama bych to tam těžko nesla. Na druhou stranu - slyšela jsem na ně hodně dobrého, můžou to být skvělé lázně, jen já mám z nich komplex.

Jezdila jsem s dětmi do Janských lázní, Olivovy dětské léčebny a ozdravovny Svatý Petr. Tak když by jsi něco chtěla vědět z těchto míst, můžu napsat.

Nám doktorka doporučila jezdit v době, kdy třeba tady kvetou stromy (dcera má velkou alergii na pyl a na těch horách ještě nekvete nic, v době kdy to kvete tam, tak tady už je po pylové sezoně, tak se tomu jde trošku tímto vyhnout), jezdili jsme i v zimě, užili jsme si alespoň spoustu sněhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
9.6.15 13:48

@Vermun takze nejlepe uz resit na podzim…at mame volno na to leto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
9.6.15 13:50

Mě se líbilo v těch Jeseníkách. Je tam nádherná příroda, spousta zajímavých míst k navštívení. Na to, že byly lázně měsíc jsme to tam ani nestihly všechno prohlédnout. Jenže Lipová je zavřená a v Jeseníkách nevím, jak to chodí. Já měla od odborného dr. doporučené lázně, tam jsem si zavolala, pozeptala se na termíny, nějaký vybrala a pak do žádosti na pojišťovnu jsem rovnou psala, jaký termín mám zamluvený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56090
9.6.15 16:57

@Lenk-am s astmatem jsem byla s malým ne v lázníchale v dětské léčebně ve Cvikově…
pobyt 6 týdnů…já měla neschopenku…
jinak my teda pobyt ještě platili–regulační poplatky…dneska už nejsou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama