LCMV přenos z hlodavců na těhotnou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.16 23:43
LCMV přenos z hlodavců na těhotnou

Ahoj holky, jdu si pro radu. Den před vánoci jsem pořídila synovi mláďátko křečka, strašně dlouho si ho přeje a tak jsem si řekla, že je už dost velký, aby se o něj mohl starat. Když jsem ho přinesla ze zverimex domu, zjistila jsem, že má kolem sebe takové malinké broučky. Jela jsem tedy hned pro nějaký sprej na vyhubení těch potvor. No a protože jsem v 8. tt, vzala jsem si na ruce igelitové pytlíky a křečka pomazala. Pak mi křeček vyskočil a já ho musela vzít rychle holou rukou (na ní jsem měla několik oděrek z toho jak jsem před tím porcovala kapra). Pak jsem sedla k internetu a hledala co jsou ty brouci a náhodou narazila na informaci, že těhotné nemají být v kontaktu s hlodavci mladšími 5 měsíců, že přenášejí LCMV a může to ohrozit miminko (potrat nebo mozková retardace). Úplně jsem si zkazila vánoce. Prosím, kdo o tom viru něco ví, třeba jaká je pravděpodobnost, že bych se nakazila, napište. Nebo jestli jde nechat křečka otestovat, jestli je zdravý.

Reakce:

Lucie66
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 35 inzerátů 27.12.16 06:32

Nejhorsi smrt je z vydeseni.Mam doma okolo 20 zvirat vetsina hlodavci.Mela jsem j tehotna staram se o ne pouze ja.Je jasne ze je potreba si umyt ruce po praci s nima, ale jinak klid.

Ruza611
Povídálka 18 příspěvků 23.03.17 19:08

Ahoj anonymko. Zrovna dnes řeším taky podobný problém s křečkem.. :( mohu se zeptat jestli je vše s vámi i s prckem v pořádku?

garda
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 23.03.17 20:04

Nevim kde to zakladatelka vycetla, ale u nas se nevyskytuje, je to velmi vzacne onemocneni, snad kdyby jela do Egypta a honila tam mysi. :jazyk:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.17 23:11

@Ruza611 ahoj, nám křeček umřel do týdne. Vezla jsem ho na veterinu a nechala si udělat test na tuto nemoc. Výsledky jsou naštěstí negativní. Jsem teprve ve 20. Tt, podle utz vypadá vše v pořádku. Zkopírovala jsem mou otázku na doktorku a její odpověď, snad ti to pomůže.
Váš dotaz

Dobrý den paní doktorko, Moc bych Vás chtěla poprosit o radu. Jsem v 9. týdnu těhotenství. Koupila jsem synovi ve zverimexu mládě křečka( věk 6 týdnů) a měla jsem na rukou nějaké oděrky (asi 4 hodiny staré ranky od kapřích kostí-zprvu krvácely), na křečka jsem sahala a potom jsem se dozvěděla, že to nebylo moc moudré (nákaza lcmv). Zajímalo by mě, jaká je pravděpodobnost, že by se případná nákaza dostala k miminku. Dále by mě zajímalo, zda si mohu nechat udělat nějaké testy, abych mohla vyloučit nákazu. Případně zda lze nechat udělat test křečkovi, jestli má nějakou z nemocí, které by představovaly v těhotenství problém. Samozřejmě již na křečka v těhotenství raději sahat nebudu, ale jsem teď úplně zoufalá. Jak mám postupovat? Velice Vám děkuji
Odpoveď lékaře

Dobrý den, ano testy na zoonózy v graviditě např. Toxoplazmóza se děla běžně, na listerie a jiné specifické zoonózy si lze v indikovaných případech požádat. Vy jste si vyčetla diagnozu, která by vyděsila, zvláště v tak nízkém týdnu gravidity. Ale organizmus má své ochranné bariéry, takže se hned tak nemusíte bát. Mozek člověka je chráněn hematocencepha­lickou bariérou, pod v děloze je chráněn barierou hematoplacentární. Není vhodné v době začínajícího těhotenství si pořizovat jakékoliv nové zvíře. Svěřte se svému porodníkovi a jistě vše dopadne dobře. S pozdravem MUDr. Škraňková

Ruza611
Povídálka 18 příspěvků 24.03.17 19:06

Super :palec: moc děkuji, uklidnilo mě to aspon příště budu vědět :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >