Léčba anorexie - kde máte zkušenosti prosím?

Anonymní
16.9.19 08:04

léčba anorexie kde máte zkušenosti prosím?

Prosím máte někdo zkušenosti s léčbou anorexie a kde? V republice jich není moc vím, jen o Praze a Brně. Léčí se i jinde?
Promiňte anonym

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2030
16.9.19 08:07

Zkus oslovit centrum Anabell. Pokud nepomůžou sami, tak tě nasměrují k někomu blíž k tvému bydlišti. Ale celkově těch míst mic není. Chválím tě za snahu něco s tím dělat :kytka: Drž se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1664
16.9.19 08:27

Sestra chodila jen k psychiatru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2030
16.9.19 08:39

@Safrik pokud tomu rozuměl a měl zkušenosti, proč ne. Ale z vlastní zkušenosti vím, že běžně o téhle diagnóze vědí méně než pacient.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9317
16.9.19 09:01

Léčí to libovolný psychoterapeut či psychoterapeutka, někteří se na to specializují, ale není to podstatné.

Nějaké kontakty mimo Prahu, Brno a Ostravu by mohli poradit pres email v Anabell.

http://www.anabell.cz/cz/lide

Pokud jde o nezletilého či nezleitlou, tak úplně nejlepší varianta je rodiná psychoterapie - totiž setkání všech, co žijí ve společné domácnosti, protože porucha příjmu potravy roste z ne úplně dobře nastaveného rodinného systému, kdy je dost podstatné aby se k lepšímu měnilo i sebepřijetí a přístup ke kontrole rodičů, ne jen označeného pacienta.

Adresář lidí, kteří na takovou práci s celou rodinou mají patřičný výcvik je zde

http://www.soft-zs.cz/…ce/terapeuti

Další základní výhodou rodinné terapie PPP je, že pacient/ka nemusí na začátku být nijak ochotná spolupracovat, prostě tam chodí s ostatními a do procesu se zapojí postupně.

Obecně lidé s poruchou příjmu potravy moc do terapie motivovaní nejsou, protože se jich drží ta mrcha PPP a lže jim, že se jí nesmí zbavovat, že o tom s nikám mluvit nesmí a nesmí hledat jiné cesty k sobě samému, než co jim diktuje nemoc. Proto odvést dítě, které nechce k psychologovi a čekat, že ho psycholog opraví nefunguje. A i proto má práce celé rodiny o tolik lepší dopad.

Bohužel klasické pobytové léčebné programy, jako třeba v Brně bohunicích a nebo v Praze na psychiatrické klinice pomáhají ve fázi, kdy je pacientka už ohrožená na životě - stejně jako hospitalizace v jiné psychiatrické léčebně, ale málokdy vedou k hlubší změně, k té si nemocný či nemocná musí dojít v procesu psychoterapie - no a v té rodinné to prostě funuje rychleji a ještě to pomůže všem ostatním ke snadnějšímu a lepší komunikaci a otevřenějšeím a pozitivnějším vztahům mezi sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.19 09:56
@Anonymní píše:
Prosím máte někdo zkušenosti s léčbou anorexie a kde? V republice jich není moc vím, jen o Praze a Brně. Léčí se i jinde?
Promiňte anonym

Já jsem si tím sama prošla a dle doktorů se to u mě podchytilo na poslední chvíli.
Pro mě byla klíčová rodinná psychoterapie, kde jsme si vyříkali moc důležité věci, našli k sobě cestu. Teprve tam jsem si uvědomila, že mám opravdu problém a jak moc jsem hazardovala se svým zdravím.
Pokud je to možné volila bych ambulantní léčbu, protože být doma, každý den cítit podporu, lásku a důvěru ve vás od nejbližších, že to zvládnete, :srdce: byl pro mě hnacím motorem se uzdravit. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
10627
16.9.19 10:40

Sveho casu pamatuju nejake pacinety s PPP v Kromerizi. Podle mne na to nejsou primo zamereni, ale v ramci lehcich, neurotickych poruch. Delaji nekolikatydenni pobyty na otevrenem oddeleni a zameruji se na prave hlubsi zmeny. Ale jestli to uz nezrusili, nevim, chce tam zavolat a zeptat se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama