Léčba anorexie v Č. Budějovicích

Anonymní
3.4.21 14:36

Léčba anorexie v Č. Budějovicích

Ahoj, ptám se pro kamarádku. Její dcera (16) má diagnostikovanou anorexii a má nastoupit do léčebny v Č. Budějovicích. Máte prosím někdo zkušenost jak to tam chodí a jestli někomu pobyt tam pomohl. A jaká je průměrná doba pobytu… Děkuju moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.4.21 14:53

Případně i s jinýma léčebnama, jaký je režim a jaká je úspěšnost…

• Citovat
  • Nahlásit
3.4.21 20:07

V Českých Budějovicích je dětská psychiatrie? Nebo dcera kamarádky bude mezi dospělými? S léčbou mentální anorexie mají dobré zkušenosti na dětské psychiatrické klinice v Praze-Motole. Dále je možné využít léčbu v pražských Bohnicích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3744
3.4.21 20:26
@Jana Martinková píše:
V Českých Budějovicích je dětská psychiatrie? Nebo dcera kamarádky bude mezi dospělými? S léčbou mentální anorexie mají dobré zkušenosti na dětské psychiatrické klinice v Praze-Motole. Dále je možné využít léčbu v pražských Bohnicích.

Bohnice silně nedoporučuji, tam mi narvali sondu a přikurtovali ruce. Do Motola jsem měla taky jít, ale to jsem odmítla. Ještě je specializované pracoviště pro PPP ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, ale tam nevím, od kolika let berou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1185
3.4.21 21:08
@Jana Martinková píše:

Může být nezletilá mezi dospělými…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 21:10
@Jana Martinková píše:

Myslela jsem že je. Diagnostikovali ji v Motole.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 21:11
@Lollitka píše:
Bohnice silně nedoporučuji, tam mi narvali sondu a přikurtovali ruce. Do Motola jsem měla taky jít, ale to jsem odmítla. Ještě je specializované pracoviště pro PPP ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, ale tam nevím, od kolika let berou.

A pomohli ti tam?

• Citovat
  • Nahlásit
3744
3.4.21 21:22
@Anonymní píše:
A pomohli ti tam?

No pomohli mi k tomu, že když jsem trochu přibrala a pustili mě, že jsem se začala přejídat a zvracet. Teď už tedy nezvracím, je to pár let, ale rozhodně bych tuhle léčbu, jaká byla tam, nechtěla znovu. Ségra byla s PPP v té VFN a tam alespoň měli psychoterapii, ergoterapii… v tom Motole je snad také nějaký program. Kdybych byla dítě a měla si vybrat kam v Praze s PPP, tak asi ten Motol, nebo VFN. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3744
3.4.21 21:25
@Anonymní píše:
A pomohli ti tam?

Jinak kde si myslím, že pomáhají, je sdružení Anabell (www.anabell.cz) ale bohužel nesídlí v Českých Budějovicích, jen Praha, Brno, Ostrava, ale možná mají formu nějakých on-line konzultací, to nevím. Až dceru kamarádky pustí, tak ať na to mrknou. A i pak by byla vhodná nějaká dlouhodobější psychoterapeutická péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.4.21 23:38

Myslím, že v Českých Budějovicích dětská lůžková psychiatrie není. Léčebna je v jižních Čechách v Opařanech. Když ji diagnostikovali v Motole, divím se, že nebyla hospitalizovaná tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 19:24
@Jana Martinková píše:
Myslím, že v Českých Budějovicích dětská lůžková psychiatrie není. Léčebna je v jižních Čechách v Opařanech. Když ji diagnostikovali v Motole, divím se, že nebyla hospitalizovaná tam.

Tak už prý nastoupila. Má tam být cca 3 měsíce… Asi je tam to oddělení nově, prý přímo pro mladistvé, přímo v nemocnici. Ty Opařany taky nemají moc dobrou pověst. Ale ono je to možná těžký posoudit…

• Citovat
  • Nahlásit
5.4.21 00:07

Tak snad bude v léčebně spokojená a léčba jí pomůže. Kdyby to nepomohlo, tak pak jedině zkusit psychiatrickou kliniku v Motole. Bohnice a Opařany asi ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat