Léčba Boreliosy - kde je pravda?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
CurryLeave
Povídálka 48 příspěvků 04.10.14 13:45
Léčba Boreliosy - kde je pravda?

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost s léčbou boreliozy (první stadium, Erythema migrans, i když nikdo mi nezaručí, že to třeba mám už dýl). Myslím osobní zkušenost. Po prostudování internetu vidím, že jsou hlavní dva směry. Jeden zastoupený sdružením borelioza.cz, který propaguje vysoké dávky ATB a tvrdí, že tak je možné se vyléčit. A pak je tady druhý směr, který se větší dávky ATB bojí a tvrdí, že akorát zničí imunitní systém.
Navíc jsem na počátku těhotenství (pozitivní testy 4tt, vynechaná menstruace).
Doktor mi nasadil 3× denně 500mg Duomox na 14 dní, prý když chci můžu dobrat, vydrží to na 20 dnů. Po diskusi s jiným doktorem jsem to zvýšila na 750mg 3× denně.
Nejspíš mi teď někdo odpoví, že je to málo. Ale existuje taky někdo, kdo se vyléčil po dávkách, které ordinují naši doktoři?
Nějak to celé nechápu - proč by se naši doktoři tolik bránili vysokým dávkám ATB, když by tvrzení německých doktorů (a lidí z borelioza.cz) byly pravdivé a po těch nízkých dávkách by se nikdy nikdo nevyléčil. Chápu finanční stránku a omezení pojišťoven, ale léčba chronicky nemocných přece vyjde mnohem dráž (a pojišťovny to přece musí vědět). Tak si říkám, že nějaký důvod musí být. I kamarád doktor, který tomu evidentně rozumí víc než třeba můj obvoďák mi víc než 750mg nedoporučuje.
No prostě mi to celé připadá fakt divné a nevím, čemu věřit, takže ocením jakoukoliv osobní zkušenost nebo vysvětlení.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Osmanka
Závislačka 4229 příspěvků 04.10.14 14:08

Ahoj, taťka užíval 3krát antb. než se ji zbavil a manželovi po klíštěti najednou natékala noha, bylo to pár dní po té, takže se nedalo z krve zjistit zda je či není, dostal taky antibiotika snad na 2-¨3týdny Opravdu na dost dlouho.

Nejsem lékař. Nevím jakou sílu užívali, ale určitě abnormálně dlouho. Ne jako při angíně apod.

No nevím, zda jsem ti pomohla, ale toť zkušenost u nás.

CurryLeave
Povídálka 48 příspěvků 04.10.14 14:18

Ahoj Osmanko,

dík za odpověď. A manžel je v pořádku? Jak je to dlouho?

vodolejka
Vesmírná mluvilka 30816 příspěvků 04.10.14 14:19

@Osmanka a dělali tatkovi pak po dobrani znovu testy?

BellinkaX
Kelišová 6799 příspěvků 04.10.14 14:24

http://www.infekce.cz/DoporLB11.htm
V rodině letos 2 osoby s EM, léčeny viz výše, ok.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 04.10.14 15:40

Já envím, měla jsem ji asi v 15, dostala jsem atb na 14 dní, dávku nevím, ale myslím že celkem normálně, a bylo to ok.

Alice.007
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 04.10.14 16:04

Moje dcera ve 2 letech flek (3měsíce po klíštěti) a atb na 21dní (už nevím dávky), za rok flek znova bez klíštěte(!!), dr tvrdíla že to nemůže být borelioza(podruhé to prý nejde) nýbrž alergie, dala jsem na intuicii a šla si to ověřit k primáři na kožním, ten potvrdil boreliozu, takže znovu atb na 21 dní, vše přeléčeno, dnes jí vycházejí hodnoty v normě, ovšem spíš na horní hranici

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 04.10.14 16:11

Nevím jak v těhotenství, to je tedy prekérka každopádně, ale dá se to řešit i dalšími cestami jako je plazmový generátor nebo homeopatie, kapky od Joalisu i od Energy, koloidním stříbrem, prostě detoxem. ale v těhotenství bych byla velice opatrná.

Alice.007
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 04.10.14 16:13

@Saroya šmarjá homeopatií na boreliozu?? :-O

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 04.10.14 16:24
@Alice.007 píše:
@Saroya šmarjá homeopatií na boreliozu?? :-O

přímo osobně s tím zkušenost nemám, ale předpokládám, že ano. moje příbuzná to řešila bylinnou léčbou. v podstatě pomoci tělu regenerovat a vypořádat se s virem, i když úplně ho zničit asi nejde.

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 04.10.14 16:25

Ještě bych k tomu dodala, že píšu další cesty a nebrojím proti ATB. i když třeba v případě, o kterém píšu, nebyly podány.

CurryLeave
Povídálka 48 příspěvků 04.10.14 16:46

@Saroya
Prave ze se tvrdi, ze znicit ho nejde.ale co kdyz jde a prosvihnu to kdyz nebudu lecit hned poradne? Ty atb co mam, jsou penicilin a v tehotenstvi pry ok. Ruzne detoxy ted radsi ne :). Snad jen zdrava strava a hodne vitaminu…
@Alice.007 - koukam dalsi neznala dr. o tom ctu poslednich par dni porad.tak preju, at je dcera ok.

vodolejka
Vesmírná mluvilka 30816 příspěvků 04.10.14 17:48

No tak dle doporučení viz odkaz výše mas léčbu o. k. a pokud se penicilin v prvním trimestru muže, tak je to o. k.

CurryLeave
Povídálka 48 příspěvků 04.10.14 18:38

Doufám, ale to jsou právě ty české standardy, které podle mnohých jsou nedostatečné.
Ale tak prostě doufám, že to bude ok. Díky!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.14 18:40

Borelioza je docela závažná nemoc a nelze radit univerzálně, protože existují různé formy a různě závažný průběh. Výhoda je že se ze začátku vyvýjí pomalu, takže pokud ti ji potvrdili a nasadili antibiotika je to to nejlepší, co lze dělat v první fázi, kdy je šance, že se ještě zlikviduje a nezanechá následky.
Bohužel já měla v tomhle kdysi smůlu a než mi ji potvrdili, tak bylo na antibiotickou léčbu pozdě. Navíc jsem měla těžkou formu - neurologickou s vysokými horečkami, po které mi zůstaly následky a lékaři mi nedokázali pomoct. Pomohli mi homeopati.
Výši dávky bych skutečně nechala na lékaři, ale pokusila bych se případně získat názor dalšího lékaře, který má s léčením této nemoci zkušenosti.
Příliš vysoké dávky antibiotik v těhotenství nemusí udělat dobře miminku. Moje matka prodělala velice silnou antibiotickou léčbu - ještě v počátku rozvoje penicilínu a nejenže pak na ni penicilinová antibiotika nefungovala, ale dokonce tuto rezistenci na penicilin předala i mně.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >