Léčba nevěry nevěrou - zkušenosti?

6
8.11.19 10:00

Léčba nevěry nevěrou - zkušenosti?

Když už se partneři po nevěře nějak společně rozhodnou, že zůstanou spolu, tak z diskusí zde probíraných je vidět, že slepování vztahu po nevěře má u většiny podobný průběh.

Nevěrník chce na vše rychle zapomenout a pokračovat dál. Druha strana, podváděný zapomenout nedokáže, důvěra je na 0, trápí se spoustou myšlenek, nervy na pochodu, špatně spí, je podrážděný…

Osobně svůj případ nevěry jsem řešil v samostatné diskusi. Většinou kdo si tím prošel, tak zde píše, že návrat do normálu pro podváděného není lehký a trvá 1-4 roky. To je příšerně dlouhá doba, když jste skoro na začátku. Zkusil to někdo z podváděných urychlit tím, že by naopak provedl sám nevěru (uzdravit nevěru nevěrou)? Vlastně, že by v tom vztahu byly následně oba ve stejné pozici - zda zmizí ty černé myšlenky, zda se nervy uklidni… Vím je to léčba ohněm, může se to lehce vymknout z ruky – podváděný se u své nevěry může zamilovat, nebo ten druhý (původně nevěrník) to v opačném gardu neustojí nebo to prostě nebude fungovat a člověk se bude dál trápit a navíc nově ho bude trápit ještě svědomí co to udělal… Má s tím někdo zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1727
8.11.19 10:07

Lecit neveru neverou je blbost. Nejhorsi je, ze podvadeny se musi sam se sebou vyrovnat, kdyz uz se rozhodne, ze sve vule s nevernikem zustat, nemuze mu to vecne davat tzv sezrat… vzdy zalezi na spouste okolnosti, ale pidle me jedina mozna cesta k „vyrovnani se“ vede skrz sebe, to znameba, zapracovat na svem sebevedomi, venovat se vic sobe a ve vztahu zacit odznova. Nova nevera nepomuze nikomu a pocit vitezstvi vam neda..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4292
8.11.19 10:11

Jako že by se k pocitu nedůvěry a zmaru partnerského vztahu přidal ještě pocit viny a znechucení nad sebou samou? Zajímavá myšlenka, to snad může napadnout jen toho, kdo sám nevěru až tak neodsuzuje, jen ho štve, že ho to nenapadlo jako prvního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
8.11.19 10:14

Můj názor je, že léčba nevěry nevěrou je pomsta a to do zdravého vztahu nepatří a beztak by to asi nedopadlo, když se teda podvedený přes to nepřenese jinak. Ona tam nepatří teda ani ta nevěra. Osobně bych nevěru neodpustila, takže je možné, že ti co ano by přemýšleli jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.19 10:16

Mam s tím zkušenost jen jako mladá po 3letem vztahu a vztah nakonec nevydržel, asi proto, že když jsem mu to oplatila, tak jsem na něm ztratila tu psychickou závislost a uvědomila si, že takový vztah nemá smysl, že si jen navzájem ublizujeme, ALE nebylo to 20 let manželství a děti v tom taky nebyli…

• Citovat
  • Nahlásit
122
8.11.19 10:17
@Čičorečka píše:
Jako že by se k pocitu nedůvěry a zmaru partnerského vztahu přidal ještě pocit viny a znechucení nad sebou samou? Zajímavá myšlenka, to snad může napadnout jen toho, kdo sám nevěru až tak neodsuzuje, jen ho štve, že ho to nenapadlo jako prvního.

Asi tak…
Pro zakladatele - budeš si pak sám sebe vážit víc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
8.11.19 10:19
@Lalelale píše:
Můj názor je, že léčba nevěry nevěrou je pomsta a to do zdravého vztahu nepatří a beztak by to asi nedopadlo, když se teda podvedený přes to nepřenese jinak. Ona tam nepatří teda ani ta nevěra. Osobně bych nevěru neodpustila, takže je možné, že ti co ano by přemýšleli jinak.

Pomsta do zdravého vztahu nepatří, ale když je jeden nevěrný, tak vztah už asi taky zdravý není?

Btw. Já bych nevěru taky neodpustila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
8.11.19 10:22

@Mirka009 Jojo však píšu, že tam nepatří ani to ani to.

• Citovat
  • Nahlásit
15404
8.11.19 10:27

A co je to vlastně ta nevěra? Čím škodí partnerovi? Je to jen pocit vzadu v hlavě, pocit, že mě někdo podvedl a zradil. A je třeba ten pocit nějak zabít, takže pokud k tomu pomůže vlastní nevěra, proč ne? Ale já dávám přednost prevenci, tudíž je lepší být nevěrný preventivně, počítat i s nevěrou partnera a pak tě nějaká jeho skutečná nevěra nepřekvapí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5644
8.11.19 10:31

Pomůže to jen lidem, co v sobě mají určitou dávku pomstychtivosti. Jakési oko za oko, zub za zub.
Co já znám z okolí, tak většinou si to ta podváděná užívá až do stáří. S pocitem, že on podvedl první a způsobil jí hroznou bolest, tak že na odplatu má plné právo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
8.11.19 10:32
@zoidberg píše:
A co je to vlastně ta nevěra? Čím škodí partnerovi? Je to jen pocit vzadu v hlavě, pocit, že mě někdo podvedl a zradil. A je třeba ten pocit nějak zabít, takže pokud k tomu pomůže vlastní nevěra, proč ne? Ale já dávám přednost prevenci, tudíž je lepší být nevěrný preventivně, počítat i s nevěrou partnera a pak tě nějaká jeho skutečná nevěra nepřekvapí.

:potlesk:
prevetnivní nevěra, ubohý, to není o „nepřekvapení“, ale o tom, že se člověk bojí, že bude podvedený, tak to udělá první. :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5644
8.11.19 10:34
@zoidberg píše:
:mrgreen: Prevence je totiž základ :lol:
Ale vážně…to ale pak ten vztah moc pevné základy nemá. :think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
8.11.19 10:43

Zakladatelko možná ti to pomůže se s tím vyrovnat dřív, ale já bych si pak připadala takova jako poskvrněna, vztah může fungovat dál i tak, ale já už dnes vím, že pokud v tom vztahu nejsou děti tak, že bych v takovém vztahu už nebyla, protoze, kdyz já nejsem pro něj ta top tak ať hledá štěstí jinde a když tak o tom přemýšlím tak ani dnes s dětmi bych nedala druhou šanci. Pokud předtím než podvede ti neřekne důvody co mu ve vztahu chybí a nedá ti šanci to napravit a probrat to spolu a co mu chybí hledá jinde, tak ať jde a pokud jenom neudrží ptáka v kalhotech tak ať jde taky.

Příspěvek upraven 08.11.19 v 10:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
8.11.19 10:43
@Mirka009 píše:
Asi tak…
Pro zakladatele - budeš si pak sám sebe vážit víc?

No to právě nevím :nevim:. Vůbec netuším co by to se mnou udělalo. Stejně jako jsem netušil co se mnou udělá nevěra manželky („úlet“) po 26 letech spokojeného manželství. Toto dokud člověk nezažije tak neví a ani neuvěří jiným když mu říkají co to je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15404
8.11.19 10:44
@Katy 7 píše: :mrgreen: Prevence je totiž základ :lol:
Ale vážně…to ale pak ten vztah moc pevné základy nemá. :think:

No tak pevné základy asi ne…
Je to spíše taková chatrč na kůlech.
Ale zase se dá jednoduše opravit :)

• Citovat
  • Zmínit