Léčení proti její vůli? Jsem už zoufalá.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 14:27
Léčení proti její vůli? Jsem už zoufalá.

Anonym, je to velmi citlivé. Nevím, co mám dělat. Moje maminka je na tom velmi psychicky špatně, nechce brát antidepresiva, odmítá jakoukoli pomoc. Trvá to už roky, ale teď už je to na hraně. Zrovna mi napsala dopis na rozloučenou, asi si nic neudělá, jen pořád a pořád dokola chce slyšet, že ji mám ráda a že celý svět stojí za h.vno a všichni jsou špatní, že chyba není na její straně. Je to strašně těžké, uplně se třepu, neustále mi jen nadává, nenechá žít můj vlastní život, manžela už to nebaví pořád a dokola jen řešit mojí maminku, já to chápu, taky by mě to nebavilo, ale už nějaký ten rok neděláme nic jiného. Maminka mi do dopisu napsala strašně ošklivé věci, snažím se to chápat, že je to nemocný člověk, ale strašně to bolí a nejhorší je, že to lepší nebude, její psychický stav se horší a horší. Všude ji bereme sebou, do obchodu, na výlety, na dovolenou, všude. Jen si stěžuje a stěžuje a my si tím pádem nemůžeme užít nic. Jednou jsem jí řekla, že už bych si taky chtěla užívat radosti z dětí, ne jen řešit její život, že jí pomůžu, ale musí chtít, řekla mi, že jsem neuvěřitelný sobec, který vidí jen sebe, trvá to už moc dlouho, nemám sílu. Chtěla jsem s ní jít k psychiatrovi, nedostanu ji tam. Dá se proti její vůli někam zavolat, aby dojel sem? Já už nevím, srdce mi praskne.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

sediza
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 02.08.18 14:34

Nikdy bych si nenechala zničit rodinu, pokud bych to mohla ovlivnit, a to ani nikdým z rodiny. Až vám odejde manžel za nějakou, se kterou bude moci dýchat, věřím, že na tom psychicky taky nebudete nejlíp. Ja bych matce naposledy navrhla léčbu s tím, že pokud se léčit nebude, utnete veškerý kontakt. Nikdo nemá právo ničit Váš život. Ani Vaše rodiče ne!!!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 14:35

Zasla bych do psychiatricke lecebny a popsala jim situaci a myslim, ze na zaklade nejakeho dopisu na rozloucenou, ktery vam napsala, jak rikate, by ji zavrit mohli. (Na leceni) Muj stryc sel dobrovolne sam. A uz ho nepustili. Byl tam asi dva mesice. Sel si tam jen popovidat s doktorem o svych problemech a doktor vyhodnotil, ze by se mohl pokusit zabit. Nam uz jen volali, co mu mame privezt. Takze myslim si, ze to resit pujde.. Je to silene, ja se strycem nebydlela, ale pri pobytu na baraku o prazdinach (bydlel s babickou) ze me uplne vysal svym zivotnim negativizmem energii, takze vas naprosto chapu!

-Evka-
Závislačka 3689 příspěvků 02.08.18 14:36

Nejsem znalá, ale pokud vyhrožuje sebevraždou, tak už se nebere ohled na to jestli se chce léčit nebo ne. Asi bych se informovala třeba i na 155, zejména pokud jsi dostala ten dopis.

Krychle
Stálice 55 příspěvků 02.08.18 14:36

vy bydlíte společně?

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1980 příspěvků 02.08.18 14:38

S matkou bych po ošklivém dopisu skončila. Je skoro lepší, když takový člověk nebude vůbec, anebo alespoň oddělen od Tvé rodiny. Ona nechce léčbu = nechce svůj život.
Ale taky to znamená, že nebude huntovat život jiným lidem.
Srdce ti urve, až Tě opustí manžel a zůstaneš sama na všechno.
Zodpovědnost za zdraví i kvalitu svého života má každý sám. Ať to s ní řeší Tvůj otec.

meduzza
Echt Kelišová 8725 příspěvků 02.08.18 14:42
@Anonymní píše:
Anonym, je to velmi citlivé. Nevím, co mám dělat. Moje maminka je na tom velmi psychicky špatně, nechce brát antidepresiva, odmítá jakoukoli pomoc. Trvá to už roky, ale teď už je to na hraně. Zrovna mi napsala dopis na rozloučenou, asi si nic neudělá, jen pořád a pořád dokola chce slyšet, že ji mám ráda a že celý svět stojí za h.vno a všichni jsou špatní, že chyba není na její straně. Je to strašně těžké, uplně se třepu, neustále mi jen nadává, nenechá žít můj vlastní život, manžela už to nebaví pořád a dokola jen řešit mojí maminku, já to chápu, taky by mě to nebavilo, ale už nějaký ten rok neděláme nic jiného. Maminka mi do dopisu napsala strašně ošklivé věci, snažím se to chápat, že je to nemocný člověk, ale strašně to bolí a nejhorší je, že to lepší nebude, její psychický stav se horší a horší. Všude ji bereme sebou, do obchodu, na výlety, na dovolenou, všude. Jen si stěžuje a stěžuje a my si tím pádem nemůžeme užít nic. Jednou jsem jí řekla, že už bych si taky chtěla užívat radosti z dětí, ne jen řešit její život, že jí pomůžu, ale musí chtít, řekla mi, že jsem neuvěřitelný sobec, který vidí jen sebe, trvá to už moc dlouho, nemám sílu. Chtěla jsem s ní jít k psychiatrovi, nedostanu ji tam. Dá se proti její vůli někam zavolat, aby dojel sem? Já už nevím, srdce mi praskne.

Můžeš zavolat na policii či záchranku, že máš dopis na rozloučenou a chce se zabít. Zavřou jí na čas proti její vůli.

rokris
Kelišová 6244 příspěvků 02.08.18 14:42
@LaPaloma píše:
S matkou bych po ošklivém dopisu skončila. Je skoro lepší, když takový člověk nebude vůbec, anebo alespoň oddělen od Tvé rodiny. Ona nechce léčbu = nechce svůj život.
Ale taky to znamená, že nebude huntovat život jiným lidem.
Srdce ti urve, až Tě opustí manžel a zůstaneš sama na všechno.
Zodpovědnost za zdraví i kvalitu svého života má každý sám. Ať to s ní řeší Tvůj otec.

8o Nepřijde mi divné, že zakladatelka nechce nechat vlastní matku svému osudu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 14:43

jednou jsem obdržela telefonat od otce alkoholika, že se loučí a páchá sebevraždu .. volali jsme i policii, která dorazila na místo. A absolutně nikdo (policie, lékař, instituce…)neměl nejmenší vůli nám nějak situaci ulehčit , zvládnout nebo snad řešit :poblion:

Paradoxně to pro mě po probrání se z šoku byla poslední kapka a už se neangažuju. Jak píše paní výše, nenechám si ničit rodinu! Kdo nechce problém přiznat a řešit, těžko můžou dělat něco blízcí :pocitac:

meduzza
Echt Kelišová 8725 příspěvků 02.08.18 14:50
@Anonymní píše:
jednou jsem obdržela telefonat od otce alkoholika, že se loučí a páchá sebevraždu .. volali jsme i policii, která dorazila na místo. A absolutně nikdo (policie, lékař, instituce…)neměl nejmenší vůli nám nějak situaci ulehčit , zvládnout nebo snad řešit :poblion:Paradoxně to pro mě po probrání se z šoku byla poslední kapka a už se neangažuju. Jak píše paní výše, nenechám si ničit rodinu! Kdo nechce problém přiznat a řešit, těžko můžou dělat něco blízcí :pocitac:

No ten dopis zakladatelce v tomhle ale situaci ulehčuje. Mají „důkaz“.

Michal1986
Kecalka 238 příspěvků 02.08.18 14:50
@Anonymní píše:
jednou jsem obdržela telefonat od otce alkoholika, že se loučí a páchá sebevraždu .. volali jsme i policii, která dorazila na místo. A absolutně nikdo (policie, lékař, instituce…)neměl nejmenší vůli nám nějak situaci ulehčit , zvládnout nebo snad řešit :poblion:Paradoxně to pro mě po probrání se z šoku byla poslední kapka a už se neangažuju. Jak píše paní výše, nenechám si ničit rodinu! Kdo nechce problém přiznat a řešit, těžko můžou dělat něco blízcí :pocitac:

A v čem by vám měla policie, lékař nebo jakési instituce konkrétně pomoci? Pokud se někdo chce dobrovolně upít k smrti, je to jen a jen jeho volba. Je to daň za svobodu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 14:50
@Anonymní píše:

Paneboze,jak ja ti rozumim :hug: :hug: je tomu sest let co maminka taky onemocnela vážnější nemoci psychickou.Kvuli nasemu tatovi.Tyral nas atd.Nebyly spolu 12let a na ni to vsechno dolehlo.Zacala rikat veci,ze ji nikdo nema rad,ze nemuze do prace,ze ji vsichni pomlouvaji,ze smrdi,ze ma vsude modriny(nikde je nemela) vsechno bylo vsugerovane.Nechte­la se lecit.Prosila jsem ji.Jednoho dne sem za ni prisla a ona nebyla doma.Volala sem ji,a rekla ze se sla hospitalizovat-sama!!! Ze vyhledala pomoc.Udelala mi hroznou radost.Nicmene je tam asi pet let.Ma invaliditu tretiho stupne.Nepujde uz normalne do prace.Je v Bohnicích.Jednou za 14dni ma vychazky na vikend.Nic moc.Moje mala ji drzi tak nejak pri smyslu v zivote.Je to šílené.Drzim pesti

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 14:51

Jeste dodam,ze minuly tyden jsme meli soud.Prisla o svepravnost,a jsem za ni zodpovedna co se vypisovani a podpisu tyce.
Zpráva výš je též ode mě.
Anonym r.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 14:53

ty jo, mam mamku v podobny situaci, ted uz je to lepsi, ale porad to bylo tak 10% tvy mamky… kolikrat jsem uz ji taky prosila, ze ji chci pomahat, ale ze taky potrebuji zit svuj zivot, abych byla silna pro ni… nabizela jsem ji i ze zajdeme k psychologovi spolecne (popravde jsem ho snad uz z ni i potrebovala taky). Nastesti je to uz o hodne lepsi, cas leci. Ale u psychologa nikdy nebyla. O tom, ze si sahne na zivot mluvila nejednou, ale nikdy nevydirala dopisem atd., to uz je pres caru.
Jak je to dlouho s tvoji mamkou? V ramci zachovani vaseho zdravu bych pr ipristi atace volala Bohnice (prip. popros manzela, at uplne tou zlou nejsi ty a myslim, ze manzel ji tam rad dostane…)

Serpentini
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 02.08.18 14:54

Dala bych jí nůž na krk, buď se půjde léčit nebo přeruším veškeré styky. Pár takových lidí taky znám a je to peklo, vyhýbám se jim co můžu, naštěstí jsou to jen známí, tak opravdu můžu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >