Léčila některá z vás natržený nehet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlinemaskovak
Ukecaná baba ;) 1664 příspěvků 28.06.19 20:18
Léčila některá z vás natržený nehet?

Milé maminky, najela jsem si na palec u nohy ostrou hranou mobilní klimatizace a rozřízl a si v půli nehet - levá část je trochu odchlíplá. Byla jsem na chirurgii, kde mi řekli vyčistit a zavázat, strhávat nehet nechtěli. Fotku sem dávat nebudu, vypadá to otřesně, zpočátku to hodně krvácelo. Ke všemu na nehtu byl lak, takže jsem se ho snažila odstranit odlakovačem, což byl na tak citlivé části problém. Věděla by některá jak asi přibližně dlouho se to může léčit? Na chirurgii mi také neřekli zda to mám pevně přitáhnout náplastíi s polštářkem, aby byla odchlíplá část nehtu tlačena dolů, nebo jen volněji převázat, aby se znovu nezatrhnul? Věděla by prosím některá? Děkuji moc a hezký víkend :kytka: :* :srdce: :srdce:

Reakce:
Petula306
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 28.06.19 20:20

Já teda myslím, že to bude muset odrůst.

Uživatel je onlinea12
Hvězda diskuse 37354 příspěvků 28.06.19 20:38

Mazala bych betadine, nam to tak rekli na chire a zalepit vrchem pres prst a pak obmotat, jestli chapes :mrgreen:

Příspěvek upraven 28.06.19 v 20:40

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 28.06.19 20:39

@maskovak no to bude na dlouho, nehty na nohou rostou hrozně pomalu, já bych to zavázala tak nějak střední cestou, aby se to nehýbalo ale ani moc netlačilo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 20:53

Syn si prerizl nehet na palci u ruky uplne az dole u prstu, nicim jsme nekryli, doktor rikal, ze se to zahoji. Ale palec zacal cervenat a hnisat, nakonec jsme mazali framykoinem a nehet ma jakz takz v poradku po zhruba 2 mesicicih, kdy to konecne odrostlo.
Anonym zdravotni info u syna, diky. :kytka:

mackie
Povídálka 17 příspěvků 1 inzerát 28.06.19 21:01

Ahoj, ja resila skoro stejny problem s nehtem na ruce. Pes se mi pokousel vysmyknout z obojku, ohnal se po me a zubama zatrhl nehet na prstenicku. Take jsem byla na chirurgii, vycistili, zalepili a nechteli strhavat. Bolelo to pekelne. Nehet stejne casem slezl, ale musis to nechat odrust. Zhruba po 3 mesicich jsem postupne odstrihavala odchliple kousky. Celkove nehet vypadal v poradku po 5 mesicich. Prelepovala jsem ho prvni dva mesice pres den naplasti, pak jsem postupne vynechavala.

smoule.koule
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 28.06.19 21:06

Jak dlouho se to bude léčit nemám zkušenost. Chlap si nedávno přejel vozíkem palec - prvně se mu udělal rak, pak mu to začalo hnisat. Nakonec mu nehet slezl celý a teď řeší plíseň. Ale k doktorovi nepůjde :zed: :pocitac:
Protizánětlivě by měl působit i tea tree olej nebo olej z kadidla. Asi bych ho přilepovala, aby nebyl odchlíplý - to byl u chlapa problém, ten rak a hnis mu nehet nadzvedly.
Po každé vaně nebo sprše si to hlavně pořádně vysuš, aby se pod ním třeba nedržela voda a chodila bych co nejvíce v sandálech nebo pantoflích.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 28.06.19 21:12

@smoule.koule rak? u nás se rak říká rakovině

smoule.koule
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 28.06.19 21:14

@stinga sražená krev pod nehtem, nebo pod kůží.
samozřejmě znám i raka jako rakovinu, ale ať přemýšlím jak přemýšlím, nevím, jak jinak se tomu říká.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 28.06.19 21:16

@smoule.koule aha tak to jo, já už jsem se vyděsila :oops: :D

Uživatel je onlinea12
Hvězda diskuse 37354 příspěvků 28.06.19 21:37
@smoule.koule píše:
@stinga sražená krev pod nehtem, nebo pod kůží.
samozřejmě znám i raka jako rakovinu, ale ať přemýšlím jak přemýšlím, nevím, jak jinak se tomu říká.

Jakoze zcernal nehet? :mrgreen: ja tomu proste rikam, ze mu zcernal nehet :mrgreen:

smoule.koule
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 28.06.19 21:45

@a12 Nezčernal. Jen se mu mezi nehtem a lůžkem držela krev. Ale nebyla to modřina.

Uživatel je onlinea12
Hvězda diskuse 37354 příspěvků 28.06.19 21:54
@smoule.koule píše:
@a12 Nezčernal. Jen se mu mezi nehtem a lůžkem držela krev. Ale nebyla to modřina.

Aha, tak to taky nevim jak se tomu rika :lol:

Uživatel je onlinemaskovak
Ukecaná baba ;) 1664 příspěvků 28.06.19 23:57

Dik vsem :kytka: :kytka:

Váš příspěvek
Reklama