Léčitel - trombóza a embolie

Anonymní
12.1.21 14:49

Léčitel - trombóza / embolie

Ahojte, ptám se za kamarádku. Ona nemá profil. Snad někdo poradí.. :kytka:

Kamarádka před rokem a půl byla na operaci. Bohužel došlo ke komplikaci a dostala trombózu. Později snad i embolii.. nebo ji těsně před tím zachránili.. už nevím přesně. Byla nějaký čas v nemocnici, pak x týdnů neschopenka. Jenže od té doby šíleně otéká, zavodnuje se. Ráno se probudí normální (tělo se x hodin nehýbalo a nemělo zátěž, bylo ve vodorovné poloze). Během dne se ale tak strašně nafoukne.. nohy jak konve, břicho jako před porodem. Kdo to neviděl, nepochopí.. nemůže dýchat, nemůže mluvit. Cítí šílený tlak na hrudník :,( byla na všemožných testech, CT, SONO, zátěžové testy, plíce, byla i v IKEMu kde brali vzorek tkáně srdce a plic. Vidí že tělo nepracuje ale nevědí co s ní??? Prý to nikdy neviděli :nevim:

a já se ptám: máte s tímto někdo zkušenost?? Co za vyšetření by ještě měla podstoupit? Případně znáte někdo léčitele, který by ji mohl pomoci? Ona je tak nešťastná, že už i mluvila o konci života.. že toto je pro ni utrpení. Ráda bych jí pomohla, ale opravdu nevím jak.. :nevim: :nevim: děkuji za jakýkoliv názor nebo myšlenku :palec:

Diana

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5622
12.1.21 15:15

Zkušenosti s trombózou a PE mám dlouholeté cca 25 let. Nejlepší by asi bylo navštívit vyšší odborné pracoviště, třeba IKEM, normálně se objedná. Měl jsem velmi špatné nohy, natékání, mikroembolie, trvale antikoagulant, pokud by se nebála operativního řešení, vyhledat cévního chirurga. Myslím, že může mít někde uzávěru a žilní městnání, záleží kde. Dali jí aspoň WARFARIN?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67033
12.1.21 15:48

Todle opravdu není problematika na superkonzilium na emiminu. ( ikdyz uznávám, že E-mimino je centrální mozek lidstva). Todle bych se bála konzultovat telefonicky i lékař s lékařem. To tu opravdu nerozstipnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 15:54
@Lama Lama píše:
Todle opravdu není problematika na superkonzilium na emiminu. ( ikdyz uznávám, že E-mimino je centrální mozek lidstva). Todle bych se bála konzultovat telefonicky i lékař s lékařem. To tu opravdu nerozstipnes.

Ale ona už všude byla.. a oni nevědí co s ní. Proto všechny ty moje otázky vc doporučení na léčitele (jako poslední možnost)

• Citovat
  • Nahlásit
67033
12.1.21 15:58
@Anonymní píše:
Ale ona už všude byla.. a oni nevědí co s ní. Proto všechny ty moje otázky vc doporučení na léčitele (jako poslední možnost)

Málo info. Jaká všechna byla vyšetření provedena, jejich výsledky, dosavadní lecba, jak na to reagovala, průběh, plán vyšetření a léčby, pracovní diagnóza, výsledky konzilii, laboratoře, zobrazovací metody…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36454
12.1.21 16:03
@Lama Lama píše:

s čím si konzilium neví rady, léčitel rozštípne nějakou bylinou s univerzálním regulačním účinkem. nutno totiž léčit příčinu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67033
12.1.21 16:05
@Pudloslava píše:
s čím si konzilium neví rady, léčitel rozštípne nějakou bylinou s univerzálním regulačním účinkem. nutno totiž léčit příčinu :-)

No tak jistě :mrgreen:, jen u embolky bude krapet méně úspěšný než u chronického unavoveho syndromu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36454
12.1.21 16:06
@Lama Lama píše:
Málo info. Jaká všechna byla vyšetření provedena, jejich výsledky, dosavadní lecba, jak na to reagovala, průběh, plán vyšetření a léčby, pracovní diagnóza, výsledky konzilii, laboratoře, zobrazovací metody…

léčitel nepotřebuje tyto informace :-)

ale ty, kdybys je měla, možná bys zjistila, že lékaři vědí, jen pacient to jaksi nepobral.

otékání během dne je kardiální ne? ZAKLADATELKO Běhá v noci na záchod?

Příspěvek upraven 12.01.21 v 16:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36454
12.1.21 16:07
@Lama Lama píše:
No tak jistě :mrgreen:, jen u embolky bude krapet méně úspěšný než u chronického unavoveho syndromu.

v zásadě neva, léčba je dlouhodobá a než se přijde na to, že to nefunguje, peníze se protočí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5622
12.1.21 16:32
@Lama Lama píše:

To chce opravdu odborníka. Skoro bych řekl, že to může být i alergie na léky..Ale to je opravdu závažné na babské rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5622
12.1.21 16:37
@Anonymní píše:

Sorry, tohle řešit s léčitelem smrdí zanedbáním problémů. Pokud je na tom jak píšeš, tak to vidím spíš na JIP než na emimi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
12.1.21 17:08

@Lama Lama já teda trošku mimo hlavní téma? Tady někdo zná léčitele co si poradí s opravdovým chronickým únavovým syndromem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67033
12.1.21 18:11
@Enli píše:
@Lama Lama já teda trošku mimo hlavní téma? Tady někdo zná léčitele co si poradí s opravdovým chronickým únavovým syndromem?
Čím méně je miru onemocnění možné určit pomocí objektivních parametrů, čím je onemocnění chronictejsiho rázu a tudíž i větší podíl psychosomatiky, tím větší úspěšnost léčitel obecně. Čím má léčitel lepší psychoterapeuticke schopnosti, tím lepší bude na léčbu unavoveho syndromu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4923
12.1.21 18:49
@Lama Lama píše: Čím méně je miru onemocnění možné určit pomocí objektivních parametrů, čím je onemocnění chronictejsiho rázu a tudíž i větší podíl psychosomatiky, tím větší úspěšnost léčitel obecně. Čím má léčitel lepší psychoterapeuticke schopnosti, tím lepší bude na léčbu unavoveho syndromu.

fjůůů!!! toto by mohlo jít do encyklopedie

:pankac:

jako vážně, hezký :palec:

mmch, v životě jsem neviděla „únavový syndrom“, za kterým by nebylo něco jiného…nejčastěji deprese, ale samozřejmě i chudokrevnost, nepoznaná celiakie…porucha spánku, dokonce i apnoické pauzy, zcela skříplý životní styl, nebo mononukleosa /u mladých/…alkohol / u starších, ke kterému se přiznali po roce pátrání :cert: / a. t.d. a. t.d. a. t.d…

a nebo jiná psychosomatika, tzn psychika…někdy pravda, si odmítají jakoukoliv jinou příčinu připustit a drží se „únavového syndromu“ jako klíště…ale to už je jiná zase písnička…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4923
12.1.21 18:52

Diano, asi těžko někdo tady z čistý vody hodí diagnosu člověku, který jak píšete byl x krát podrobně vyšetřen včetně vzorku tkáně a bádá se nad tím a neví se…

existují všelijaký věci, např i takový Quinckeho edem a všeličo kde co…ale těžko může kdokoliv takto…naslepo… :think: to není reálné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat