Lednický zámek směr Stezka Valaška,Pustevny

169
3.6.21 14:28

Lednický zámek směr Stezka Valaška,Pustevny

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás v těchto místech bydlíte nebo znáte z vlastní zkušenosti, co byste doporučily neminout. V létě se chystám navštívit svůj největší sen Lednický zámek, a když už budu na Moravě, tak poslední dobou jedu všechny stezky v korunách stromů a spol. Tyto místa jsou od sebe dost daleko, tak bych nerada promarnila cestu jen tak. Samozřejmě jsem si pár památek našla i na internetu, Ale ráda bych znala vaše postřehy. Je to tu posetý zříceninami, ty nás neberou. Do zoo též nechceme. Mám dále v plánu i Valtice, Mikulov a Uherské Hradiště. Což je zatím málo. Máme rádi zámky, vrcholky a netypické atrakce (jako třeba ta stezka). Takže nějaká pěší turistika od bodu A do bodu B nám též nedělá problém (kolem 20 km).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
213
3.6.21 14:47

V Lednicko-Valtickém areálu určitě nemůžete minout Tři Grácie, Zámeček Belveder, Rendezvous, kapli sv. Huberta, Apollonův chrám. zajímavé je i Valtické podzemí. Kousek od LV areálu ještě stojí za shlédnutí Pohansko. V Lednici je hezká i projíždka na lodičkách. Super je to jak pěšky, tak na kole.

V Mikulově centrum a sv. Kopeček a když už tam budete a zbyde Vám čas, určitě si zajděte na Pálavu, jsou tam sice ty zříceniny, co Vás neberou, ale ty výhledy na jezero stojí za to, navíc tam můžete potkat Otakárka Fenyklového a spoustu druhý vzácných květin.

Uherské Hradiště až tak moc neznám, ale kus v okolí stojí za zmínku Velehrad nebo Buchlovice. Případně archeoskanzen v Modré u Velehradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
3.6.21 15:03

Co třeba Kovozoo ve Starém Městě u UH? Je to sice zoo, ale trochu jiná :lol:

Archeoskanzen na Modré je taky fajn, je tam u toho ještě stezka praturů a akvárium Živá voda - podvodní tunel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
3.6.21 15:34
@KovarovaV píše:
Co třeba Kovozoo ve Starém Městě u UH? Je to sice zoo, ale trochu jiná :lol:Archeoskanzen na Modré je taky fajn, je tam u toho ještě stezka praturů a akvárium Živá voda - podvodní tunel.

Jo, to jsem měla na mysli. Napsala jsem ve zkratce UH, ale měla jsem na mysli Kovozoo, ale ne každý by musel znát Staré Město :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
3.6.21 15:38
@NEITIRI píše:
V Lednicko-Valtickém areálu určitě nemůžete minout Tři Grácie, Zámeček Belveder, Rendezvous, kapli sv. Huberta, Apollonův chrám. zajímavé je i Valtické podzemí. Kousek od LV areálu ještě stojí za shlédnutí Pohansko. V Lednici je hezká i projíždka na lodičkách. Super je to jak pěšky, tak na kole.

V Mikulově centrum a sv. Kopeček a když už tam budete a zbyde Vám čas, určitě si zajděte na Pálavu, jsou tam sice ty zříceniny, co Vás neberou, ale ty výhledy na jezero stojí za to, navíc tam můžete potkat Otakárka Fenyklového a spoustu druhý vzácných květin.

Uherské Hradiště až tak moc neznám, ale kus v okolí stojí za zmínku Velehrad nebo Buchlovice. Případně archeoskanzen v Modré u Velehradu.

Jo to všechno mám na seznamu. Já měla na mysli něco jiného, co na seznamu nemám. Jinak vím kam jít v Lednici, Valtici i Mikulově, jinak bych tam nejela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3375
3.6.21 16:03

Stezka Valaška je super, ale je na úplně opačném konci Moravy než L-V areál. Pokud chcete skutečnou pecku na Moravě, doporučuji areál Dolní Morava (2. nejdelší bobová dráha v Evropě, obrovská stezka v oblacích) na pomezí Jeseníků a Orlických horách. Ale taky je to z Jižní Moravy celkem štreka. A není to levné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
3.6.21 16:40

@Shak V Mikulově třeba jeskyně na Turoldu, zámek, Ditrichštejnská hrobka… Na Pálavě je spousta krásných výhledů. Kolem Hradiště zámek Buchlovice, hrad Buchlov a kaple sv. Barbory, Velehrad, letecké muzeum v Kunovicích,… Kousek dál, okolo Bunče se pak dají dělat výšlapy, např. Komínské skály nebo třeba nedostavěná Baťova dálnice. A mě osobně se moc líbila květná zahrada v Kroměříži. Okolí Pusteven moc neznám, snad jenom skanzen v Rožnově pod Radhoštěm a Štramberk, dobrá je Dolní Morava, ale to už je dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
3.6.21 19:57

V Lednici jsou krásné zahrady u zahradní fakulty. Nějakých 15 typů zahrad. Nádherná je Stredomořská (s levandulí, ale nevím, zdali ta už kvete), Růžová, Vodní. Prohlídka je zdarma, ale otevřeno jen o prac. dnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
3.6.21 21:03
@Veveří píše:
Stezka Valaška je super, ale je na úplně opačném konci Moravy než L-V areál. Pokud chcete skutečnou pecku na Moravě, doporučuji areál Dolní Morava (2. nejdelší bobová dráha v Evropě, obrovská stezka v oblacích) na pomezí Jeseníků a Orlických horách. Ale taky je to z Jižní Moravy celkem štreka. A není to levné.

Tam jsem byla minulý léto. Stezka v oblacích byla úžasná. Nemluvě o bobové dráze, na ní jsme byli s kamarádem 4×, protože jsme z ní byli unešení. Byli jsme i v lanovém parku a zkusili tu obří houpačku. Vyřádili jsme se tam. :mrgreen: Určitě někdy pojedu znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat