Lehátko Babybjörn Balance - zkušenosti

52
26.1.16 09:48

Lehátko Babybjörn Balance - zkušenosti

Ahoj,
přemýšlím, že pořídím synovi lehátko a zaujalo mě od Babybjörn. Jaké s ním máte zkušenosti? Je stabilní? A nechybí vám tam bezpečnostní pásy přes ramena? Bojím se, aby z něj dítě nevypadlo.
Většina lehátek má nosnost pouze do 9 kg. Synovi je 2,5 měsíce a už má necelých 7 kg, takže by z lehátka hodně brzo vyrostl. Proto hledám nějaké s vyšší nosností, aby jsme ho mohli používat déle a taky abych ho v něm mohla krmit. Jídelní židličku máme nepolohovací.
U prvního dítěte jsme se bez lehátka tak nějak obešli, ale teď bych to docela ocenila, kdybych si mohla syna vzít k ruce, když si s dcerou hrajeme nebo když třeba jíme a syn je zrovna vzhůru.
Nechce se mi kupovat nové, když nevím, jestli se mu v něm bude vůbec líbit a jestli ho opravdu využijeme. 8o Další dítě už neplánujeme, takže do výbavičky už se nevyplatí moc investovat. Tak nevím.
A jak je to s těmi pásy? Nebáli jste se, že při dovádění dítě z lehátka vypadne? Koukala jsem, že většina lehátek má jen tříbodové poutání. Ještě jsem uvažovala o lehátku Bright Starts Snugle duckling.

Jaké máte zkušenosti? Byli jste s lehátkem spokojení? Koupili by jste si ho znovu? Nemáte ho někdo na prodej, ráda si ho koupím. :D

Děkuju všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5588
26.1.16 09:58

Já mám tohle http://m.heureka.cz/…atron-relax/
Ve specifikacích sice píšou nosnost 15kg ale na štítku co je přímo na lehátku je nosnost 20kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
26.1.16 10:51

Máme lehátko Jané Evolution také bez ramenních pásů a je to úplně v pohodě. Pokud mimčo do toho hezky pevně připneš, nevypadne ti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
26.1.16 10:59

To lehátko Patron vypadá pěkně, ale nesedí v něm miminko? Myslím, jestli se dá položit jakoby do lehu?

A to Jané je taky úžasné, vypadá, že má robustní pevnou konstrukci… Ale zase ta nosnost jen 9 kg. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5588
26.1.16 11:13

@PafcaP V tom patronu je to taková poloha jako bych malýho podepřela rehabilitačním klínem. Do rovného lehu nejde, mě to nevadilo syn má reflux a od druhého měsíce jde po jídle na chvilku do šátku nebo do lehátka. Moc to pomáhá. Teď už začínám příkrmy a ta nejnižší poloha je super i na přikrmování. Klukovi je 5měsíců. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
26.1.16 11:56

@PafcaP neni jen do 9kg. Jak dite dosahne 9kg tak se lehatko zvedne na zidlicku a je do 18kg cca do 3 let :) podivej se sem: http://www.detskyruzek.cz/…volution2015

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
26.1.16 12:54

Jé, tak ten Jané je super. Akorát asi manžela nepřesvědším, aby jsme ho koupili nové. :? Ještě se na něj zajdu kouknout do nějakého obchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
26.1.16 13:17

@PafcaP jukni po bazarcich, urco nekde nejake najdes :) kdybchom ho nepotrebovali, klidne bych ho za maly peniz prodala ale nasemu drobkovi jsou teprve 2 mesice a pozivame ho prave kvuli uz tady jednou zminovanemu refluxu, take :) Jsme s tim lehatkem fakt dost spokojeni. Da se i pekne slozit a diky popruhum i snadno prenaset :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
26.1.16 14:09

No já si ho teď prohlížela na různých webech a četla jsem si o něm informace… prostě jsem se do něj asi zamilovala a chci ho. Musím to manželovi nějak dobře vysvětlit, že je to nezbytná věc a bez ní se neobejdeme. :lol: :lol: :lol:
Kamarádka mi slíbila půjčit lehátko Chicco (je jen do 9 kg), tak to vyzkoušíme a když se v něm bude malému líbit, tak koupíme Jané. Bohužel v bazaru jsem ho nikde nenašla. Ale budu určitě koukat, kdyby se někde objevil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
26.1.16 14:28

@PafcaP ja na nej narazila uplne nahodou a taky jsem ho hned chtela :mrgreen: vsude se to hemzi lehatkama od Bright strarts nebo Fisher Price. Tohle je takove uplne jine :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
26.1.16 14:34

Přesně tak. Ještě se mi moc líbilo Jané Fold, má masivní konstrukci, takže by od něj člověk očekával, že hodně vydrží, ale píší, že má nosnost zase jen 9 kg. :? Tento týden se chystám do dětského obchodu, tak tam to lehátko okouknu. Škoda, že už je po Vánocích, koupila bych ho jinak pod stromeček. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20286
27.1.16 08:48

K připínání dítěte a možnosti vypadnutí. Záleží na akčnosti dítěte. Syna jsem do lehátka nedávala asi od 4 měsíců, protože se z něj snažil dostat. Dcera vydržela chvilkové odkládání o troche dýl (ale lehátko bylo v poloze do úplného lehu), nicméně od té doby, co v necelých 6 měsících málem otočila lehátko Fisher Price v herně, tak u nás lehátko leželo ladem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
27.1.16 09:30

Mám z toho poutání trochu strach. Naše dcera je docela živelná, ale zatím chápe, že má na brášku dávat pozor. Tak uvidíme. Ještě musím dojet do obchodu ty lehátka okouknout. A taky uvidím, až vyzkoušíme lehátko od kamarádky, jestli ho budeme opravdu používat a jestli se tam malému bude líbit. On se moc chovat nechce, radši leží a pozoruje okolí. :)

Děkuju za zkušenost. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama