Lehčí deprese - brát antidepresiva?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
plackova.evelina
Povídálka 22 příspěvků 08.06.15 10:04
Lehčí deprese - brát antidepresiva?

Zdravím. Dostal jsem od manželky tip, že zde určitě dostanu odpověď, takže se obracím na přítomné přes její účet.

Už několik let se necítím šťastně. Ačkoli mám téměř vše, co chci a daří se mi, tak cítím úzkost, smutek, tlak, téměř nic mě nebaví déle než 5 minut, mám nízkou imunitu, při spaní vržu zubaba, jsem pořád unavený (ačkoli spím 9-10 hodin denně) a na okolí nepříjemný.
Zašel jsem na psychiatrii, kde mi doktorka řekla, že mám zřejmě málo serotoninu a předepsala mi antidepresiva Elicea.
Teď je otázka, zda je začít brát, když můj stav není až tak špatný. Má to spoustu nežádoucích účinků a rodina mně od toho odrazuje. Co myslíte?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
malinika
Kelišová 5730 příspěvků 08.06.15 10:11

@plackova.evelinaZkus se podívat na to, cos napsal. Nepřipadá ti, že si odporuješ? Úzkkost, smutek, nízká imunita, únava,…opravdu ti připadá, že ten tvůj stav je dobrý?
Kdo z rodiny tě od toho odrazuje? Je mezi nimi někdo, kdo má s AD sám nějaké zkušenosti?
Navíc, pokud to bude mít u Tebe tolik nežádoucích účinků, určitě je možnost je vysadit nebo zkusit něco jiného. ;)
Co si o tom promluvit přímo s psychiatrem? A nebo se s ním zkusit domluvit, jestli by u Tebe byla možná nějaká alternativní léčba? (Homeopatika, bylinné preparáty…)

Vorvaň obrovský
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 08.06.15 10:21

Tak to jsem na tom nejspíš stejně, jen jsem se ještě nedokázala dokopat k nějakému odborníkovi. A proč? protože vím, že bych do sebe žádné prášky necpala. Pokud to dokážu nějak ustát, tak jsem proti nějakým tabletkám.
Asi bych také začala nečím méně radikálnějším, bylinky apod.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.15 10:26

Ja osobne bych na lehci depresi AD nevzala.je sice pravda, ze se daji vysadit ale ne kazdy to zvladne bez problemu.Znam i lidi, kterym pak bylo hur a museli zacit brat chvili po vysazeni jeste silnejsi antidepresiva :-(i muj pritel je bral a rozhodne to nebylo nic moc..ja bych doporucila brat magnesium a treba nejakou terapii, mozna homeopatika/bylinky k tomu. osobne musim rict, ze psychiatri davaji AD snad na vse. I ja jsem tam byla kvuli soudu ohledne dluhu pritele, psychicky jsem byla docela ok a stejne prvni co bylo, mi byly predepsane prasky. zadne jsem nebrala ani jsem o ne nestala a psychiatricka jen priste mavla rukou ze teda at neberu :- a jeste jedna zkusenost, jeden cas jsme s pritelem jednim meli sexualni problemy, hodne jsme se i hadali a on pak pri sexu nemel zadnou vydrz a tak sel za sexuologem a ten mu napsat antidepresiva, ze jako VEDLEJSI UCINEK by mohl byt, ze vydrzi dele, ze bude v podstate oblbnuty..tak sam vidite na co vse dnes se predepisuji AD. tohle jsm razante odmitla, ze radsi zadny sex nez tohle reseni..

mattez
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 08.06.15 10:35

Doporucuji vyzkouset nejdrive neco alternativniho. Mozna bych pro zacatek alespon zvysila prisun horciku.Na unavu. A hodne jse na homeopatii, vrele doporucuji navstivit ordinaci s Bicom pristrojem. Najdete si o tom neco na internetu ;-) dela to napr mudr Jonas v Praze nebo dr Kozeluhova v Plzni.

malinika
Kelišová 5730 příspěvků 08.06.15 10:43

@Vorvaň obrovský Když ono je hezký, že to člověk dokáže ustát…jenže většinou už nevidí, že tím trpí zbytek rodiny. To jen druhý pohled. Rozhodně nejsem pro, užívat antidepresiva kvůli každé maličkosti, ale občas je to to menší zlo. ;)
Rozhodně to chce ale najít psychiatra, který dokáže reálně zhodnotit stav člověka a podle toho buď AD předepsat a nebo ne. Ale zas na druhou stranu chápu, že takového psychiatra, který jedná podle svého nejlepšího svědomí a ne podle provizí od farm. firem, je někdy těžké sehnat. Ale to už je potom o vzájemné důvěře.

plackova.evelina
Povídálka 22 příspěvků 08.06.15 10:50

Dají se ty homeopatika běžně koupit v lékárně nebo na internetu? Máte nějaké konkrétní tipy? Celkově na mě nic moc nezabírá. Ani po Lexaurinu (předepsala mi to na zkoušku zubařka kvůli vrzání zubů) jsem nepoznal rozdíl.

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 08.06.15 10:52

Vyplavovani serotoninu napomáhá b6 - pyridoxin. Koupila bych si magnezium s B6 a dala si koňské davky :mavam:

malinika
Kelišová 5730 příspěvků 08.06.15 11:01

@plackova.evelina Mě kdysi doporučila psychiatrička Sedativ (Sedan??), název už si přesně nepamatuju, ale nějak takhle to bylo. Že prý některým jejím pacientům to pomáhá. Ale prý účinnější jí připadají preparáty z třezalky. ;)
Osobní zkušenost mám pouze s tou třezalkou, vzhledem k fotosenzitivitě jsem pokorně zůstala u klasických AD. :lol: Jo a ještě bych dodala, že jsem je poté vysadila naprosto bez potíží…chce to jen dodržet instrukce a nikam nechvátat. ;)

maminka189
Kelišová 5325 příspěvků 08.06.15 11:17

@plackova.evelina Já bych se AD nebránila…Třeba u mě to taky začalo"nevinně" a byla sem si jistá že to nepotřebuji. A časem se to nehorázně rozjelo a z lehké deprese byla těžká deprese ze skony k sebeubližování a skony k sebevraždám :cert: :zed:

sobesin
Kecalka 418 příspěvků 08.06.15 11:48

A co zkusit Allegru…je to serotonin bez předpisu…?

Špuntice1986
Kecalka 487 příspěvků 08.06.15 12:00

Já zastávám názor, že nejlepší je nejdřív zajít na nějakou terapii a zjistit vůbec původ problémů. Chce to však najít opravdu velmi dobrého psychoanalytika. Já měla hodně velké problémy, které končili i u sebepoškozování. Kdybych zašla k psychiatrovi, asi mi dá AD hned. Já se bez nich obešla a jsem za to ráda! Zatím se doléčuji a vylaďuji detaily, ale za mě určitě EEG Biofeedback! Jinak mám ADHD, postraumatickou stresovou poruchu a na začátku léčby už odstraněná spánková deprivace.

plackova.evelina
Povídálka 22 příspěvků 08.06.15 12:08

Děkuji za odkaz. Pro mě by mohlo by zajímavé Arsenicum album:

Lidé, kteří potřebují tento lék jsou úzkostliví, nejistí, příliš nároční a mohou stanovovat vysoké standardy pro sebe a ostatní. Dostanou se do deprese, pokud jejich očekávání nejsou splněny. Starat se o materiální zabezpečení někdy hraničí se zoufalstvím. Když se člověk cítí špatně, mohou být tito lidé nároční a závislí, dokonce podezírají druhé, bojí se, že by jejich stav mohl být vážný.

Vorvaň obrovský
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 08.06.15 12:11

Tak tyhle kecy pod přípravkama miluju…

Ten L-Tryptofan vypadá ale zajímavě! A je spousta přípravků. Už to sjíždím a vypočítávám, co přijde nejlaciněji v poměru obsah účinné látky na 1 balení vers. cena :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama