Lehčí práce v těhotenství nebo rizikové?

7
1.6.20 20:30

Lehčí práce v těhotenství nebo rizikové?

Zdravím :mavam: Děvčata, maminky, potřebuji rady a zkušenosti. Pustil se někdo z vás do boje v zaměstnání po tom, co zaměstnavatel odmítl dát lehčí práci v těhotenství? V dnešní době je to pro zaměstnavatele běžné, lehčí práci pro tebe nemáme a šup, mazej na rizikové. Můj případ v minulém roce, jen to nakonec dopadlo zamlklým těhotenstvím a následnou revizí, takže bylo po problému. Teď se nám ale znovu zadařilo a před tím problémem budu stát znovu, pokud vše dobře dopadne. Moje doktorka rizikové těhotenství nenapíše, jen z důvodu nevhodné práce a já se takhle ani nechci nechat odbýt. Řešila jste některá z vás stejný problém a nenechala se uklidit na rizikové? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59265
1.6.20 20:37

@Stepel mě by dr ani na neschopenku neposlala, prostě mi to nenapíše.. Byt tebou, ofiko pošlu žádost o přeřazení na pozici vhodnou pro těhotnou, pokud místo nemají, zažádat o náhradu platu pro překážku na strašně zaměstnavatele :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
924
1.6.20 20:49

Pokud tvoje prace nesplnuje podminky pro tehotne, tak posli oficialni zadost o prerazeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3007
1.6.20 21:03

A co je normálně náplní tvé práce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
1.6.20 21:22

@ProfZav Pracuji v Domově pro seniory, uklízím. Denně musím komplet uklidit cca 16 bytů a další prostory. Vše vygruntovat, všude vytřít, vydrbat koupelny, toalety, pořád se hrabu v moči a stolici :? Při generálních úklidech pak nepustime rejžák z rukou. V téhle době ještě s respirátorem na čumáku, vše se desinfikuje Savem. Je to dřina a nevím, jak budu zvládat do budoucna :neutral_face: trochu se obávam i nákazy, bohužel jsme už nakaženého klienta měli a přišla jsem s ním do styku, naštěstí se mi to vyhlo, ale s povolenými návštěvami pořád něco hrozí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3007
1.6.20 21:42

@Stepel Rozumím. Držím palce, ať ti to vyjde s prerazenim na lehčí práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40457
1.6.20 21:45

Co je lehci praci v tomto pripade?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
1.6.20 21:58

@martina.se Díky za reakci :relaxed:️ Pokud bych podávala žádost a nevyhověli by, musí se žádost o nahradu mzdy řešit přes nějaké úřady a dokládat v čem práce nevyhovuje? Asi se hloupě ptám, ale vůbec netuším, jak se tohle řeší :open_mouth:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
1.6.20 22:22

Nevím co by ti mohli nabídnout za vhodnější práci. Asi ani tu možnost zaměstnavatel nemá ne? Ono samo o sobě denně čichat Savo a jiné chemie… hrabat se ve výkalech a moči… To se divím, že po zamlklem těhotenství tě tvá gynekoložka nedá na neschopenku. Mě po ZT doktor dal v dalším těhu na neschopenku od 5 tt. Byla to vyloženě jeho iniciativa. Říkal, že se mu nelíbí právě to, co celej den čichám. Další říkal že řádí nemoci/ chřipky a není vhodný kontakt se zákazníky… A myslím, že kdybys doktorce řekla, že celé dny zvracis a chceš neschopenku, tak ti jí dá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
1.6.20 22:35

@Dotty90 Nějaké možnosti tam jsou, recepce, výdej obědů, jedna z kolegyň neuklízí u klientů, ale uklízí jen společné prostory a chodby, jenže je to příbuzná od někoho vejš, takže nehrozí, že by se šla dřít za mě :think: Prý mi pohyb v práci neuškodí a nemám teď špuntovi jak ublížit :nevim: i když mám trochu pocit, že ne vždy mají doktoři představu o tom, co některé práce obnáší. Na rizikovém bych se asi zbláznila, ale strach, že se něco opět pohnojí mám :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
1.6.20 22:45

@Stepel ano, pohyb ti neublíží… Ani miminku. ;) Ale ta chemie a ty srajdy by mi vadilo. Nic nepohnohis, ani před tím jsi nepohnojila. záleží i jak se cítíš, někdo je hodně unavený, někdo zvrací celé dny… a někdo ani neví že čeká mimino… Jednej tak, jak cítíš, že je pro tebe a prcka správné :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40457
1.6.20 22:46
@Stepel píše:
@Dotty90 Nějaké možnosti tam jsou, recepce, výdej obědů, jedna z kolegyň neuklízí u klientů, ale uklízí jen společné prostory a chodby, jenže je to příbuzná od někoho vejš, takže nehrozí, že by se šla dřít za mě :think: Prý mi pohyb v práci neuškodí a nemám teď špuntovi jak ublížit :nevim: i když mám trochu pocit, že ne vždy mají doktoři představu o tom, co některé práce obnáší. Na rizikovém bych se asi zbláznila, ale strach, že se něco opět pohnojí mám :?

krome toho vytirani, neni pro ty dalsi prace potreba jine kvalifikace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
383
1.6.20 23:00

@Stepel Pohyb je ze začátku ok, ale ta chemie už ok není… A taky riziko nákazy od staroušů, kontakt s výkaly, brrr. Tohle bych v těhotenství neriskovala a běžela na rizikový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
1.6.20 23:21

@matkabagristy Tak vzdělání nějaké mám, maruritu také, v gastronomii jsem léta pracovala, v tom by problém asi nebyl :wink: u nás v recepci třeba sedí důchodkyně, i bývalá kolegyně, tam o nic nejde :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
2.6.20 07:34

@Stepel pokud ty pracovní pozice jsou obsazené… Tak nemůžou jen tak někoho vyhodit nebo přemístit na pár měsíců… zkus se domluvit se zaměstnavatelem. Nebo pak ta neschopenka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama