Lehké otěhotnění, opakované potraty

Anonymní
28.10.20 01:34

Lehké otěhotnění, opakované potraty

Ahoj holky, ptám se za kamarádku, nemá zde účet…
Je jí 29 let, má čtyřleté dítě. Otěhotněla plánovaně víceméně na první dobrou. Jeden měsíc vysadila po hodně letech braní antikoncepce prášky a další měsíc byla už těhotná. Těhotenství naprosto bez problémů, stejně tak porod. Chtěla mít děti blízko sebe, tak se v roce prvního dítěte začali snažit o druhé. Opět vysadila prášky, během krátké doby byla těhotná. Vše vypadalo normálně, až když šla na běžnou gynekologickou prohlídku, doktor jí řekl, že plod se přestal vyvíjet a poslal ji do nemocnice na zákrok vyčištění dělohy. S tím, že po půl roce se může začít snažit znovu. Mrzelo ji to, ale brala to tak, že se to občas prostě stává a takříkajíc příroda ví, co dělá. Zkrátím to, po půl roce otěhotněla opět bez problémů, znovu potrat. Toto se stalo pak ještě několikrát. Vždy rozmezí 8. - 11. týden. Její gynekolog to nějak více neřeší, pořád zastává názor, že mnoho těhotenství skončí neúspěšně a příroda prostě ví, co dělá a jen se zbavuje „slabých kusů“. Takto prý to říká.

Bohužel o tomto víkendu kamarádka potratila znovu. Včera mi brečela hodinu do telefonu, je naprosto na dně a nad vodou ji drží jen první dítko. Tak mě napadlo, že se zde zkusím zeptat, jestli s ním někdo nemáte zkušenosti. Jak to řešit? Má změnit doktora nebo trvat na nějakém podrobném vyšetření? Je naprosto zdravá, není obézní, nebere žádné léky, manžel taktéž zdravý. Nechápe, že první těhotenství bylo naprosto bez problémů a teď se už několik let nedaří. Otěhotní víceméně okamžitě, ale dítě se nedaří donosit. Předem díky za vaše rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9923
28.10.20 04:18

Mám za sebou tři potraty, je důležité nechat vyšetřit genetiku, imunologii, štítnou žlázu atd, žádanku by po třech potratech měl dát úplně v pohodě gynekolog

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8085
28.10.20 04:58

Uff..no..každé těhotenství je jiné, co platí dnes nemusí platit zítra..potraty v prvním trimestru nejsou bohužel ničím neobvyklým, ba právě naopak, většina se jich odehraje právě v tomto čase kvůli:

• genetice
  • imunitě
  • štítné žláze (hormony)
  • hematologický problém (trombofilni mutace)
  • skryté neléčené infekce
  • „mechanické“ překážky
  • neznámá příčina - na poli potratů má to nejmenší zastoupení

Na genetickou část pripadne víc než 50% potratů..pokud by podstoupili IVF, dá se udělat genetika embrya která odhalí víc.. imunita musí být vyšetřena podrobně - zjištění NK buněk v děloze, nikoliv jen z krve..NK buňky jsou přirození zabijeci v první linii naši imunity.. chrání nás před virem a bakterií a stojí v první obranné linii.. nicméně někdy jsou tyto buňky pomatené, přemnoží se a zabíjí i embryo..tato situace nastává do 12.tt i u kompletně zdravého plodu.. problémy štítné žlázy: její nedostatečná funkčnost nebo zase přehnaně vysoká funkčnost (produkuje málo nebo zase mnoho hormonů - čili hormonální nerovnováha).. problém hematologický: zde mluvíme nejen o krvi..hematologie je úzce provázána s genetikou..co se ale krve týče, mluvíme o tzv. trombofilnich mutacích (Leidenská mutace nebo mutace genu pro sražení krve faktoru II.).. skryté infekce: tělo je neustále bombardované virama a bakteriemi, infekce se ale nemusí projevit navenek, může probíhat skrytě.. často k potratům dochází napadení plodu ureaplasmatem..při zjištění je nutno přeléčit celý pár..„mechanické“ překážky: srůsty, endometrióza a podobně..a nakonec neznámá příčina: zde netušíme proč proces uhnízdění selže nebo dochází k odmítnutí plodu do 12.tt .. nejčastěji ale lékaři připisují problém na stranu hnízdění protože tato část není z etického hlediska prozkoumána..

Takže ono, těch faktorů které se můžou podílet na neúspěchu je celá řada..je nutno vše vyšetřit a pokusit se nějak dopátrat kde to vázne.. někdy se ale stane, že dojde ke spojení vajíčka a spermie které vytvoří embryo tak silné, že i přes všechny nástrahy dojde do zdárného konce.. :) držím palce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4822
28.10.20 05:20

Muze se objednat do CAR, ani nepotrebuje zadanky a tam ji vysetri a rozhodnou, co dal. Pokud neprijdou na nejaky zasadni problem, pravdepodobne navrhnou umele oplodneni s genetikou embryii
Jinak na podrobne vysetreni ma narok po 3 potratech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1676
28.10.20 07:22

Ať si nechá vysetrit genetiku a reprodukcni imunologii, uz to podle mě nebude čiste o přírodě, ale bude za tim třeba imuno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1999
28.10.20 07:57

Objednala bych se do nějakého centra asistované reprodukce. Tam udělají potřebná vyšetření :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 08:07

Anonymne, jde o rodinu.
Bratr s manzelkou velmi snadno pocali, ale svagrova zadne tehotenstvi neudrzela :,( Zaver vysetreni byl takovy, ze nejsou biologicky kompatibilni, telo svagrove vyhodnotilo sperma bratra jako nezadouci a proto vzdy plod vypudilo z tela ven. Priroda asi vi, proc to dela :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
17499
28.10.20 08:27
@Anonymní píše:
Anonymne, jde o rodinu.
Bratr s manzelkou velmi snadno pocali, ale svagrova zadne tehotenstvi neudrzela :,( Zaver vysetreni byl takovy, ze nejsou biologicky kompatibilni, telo svagrove vyhodnotilo sperma bratra jako nezadouci a proto vzdy plod vypudilo z tela ven. Priroda asi vi, proc to dela :nevim:

Promiň, ale to je hloupost. Pravděpodobně se jednalo o poruchu imunity a to se dá řešit. Nic, jako biologicky nekompatibilní neexistuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1997
28.10.20 08:47

Mam to stejne jako tvoje kamaradka, taky otehotnim jen se na chlapa podivam, ale 8 tyden a konec. Ja bohuzel zatim zadne dite nemam a je mi 28. Uz za sebou mame i vsechna mozna vysetreni s vysledkem, ze jsme naprosto zdravy par a nezbyva nez to zkouset dal :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
28.10.20 08:58

Po prvním porodu je často nějak narušená činnost štítné žlázy. Nejsem vůbec dr. ale setkala jsem se s tím uz u několika kamarádek. Ať si to nechá zkontrolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 09:02

Zažila jsem totéž, jen jsem se nesmířila s takovými řečmi, co má tvůj doktor, pokud potrácíš opakovaně, příčina tam je, jen jí najít, možností je víc, holky ti to hezky rozepsaly, to bych se jen opakovala. V každém případě se nenech ukolébat, že "se to stává " :cert: nestává. Jednou ano, ale třikrát to určitě není omylem.

• Citovat
  • Nahlásit
2971
28.10.20 13:02

@Janli jedna kamarádka se snažila s ex dva roky a nic, on zdravý a vše Ok. S novým partnerem hned… proste oni dva spolu mít dítě nemohli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
29.10.20 13:20

Mám za sebou 2 ZT a ukecala jsem doktorku nějaká vyšetření, ať mi dá a také otěhotnění vždy bez problému hned. Určitě bych to nenechávala a 3 a více potratů normální není a také mám jedno dítko zdravé a bezproblémové těhu, dupla bych si na doktora ať vypíše potřebné žádanky, popřípadě vyměnila. Jak psaly holky v něčem něco třeba bude a je dobré se nechat komplet vyšetřit. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
20.11.20 15:29
@Anonymní píše:
Anonymne, jde o rodinu.
Bratr s manzelkou velmi snadno pocali, ale svagrova zadne tehotenstvi neudrzela :,( Zaver vysetreni byl takovy, ze nejsou biologicky kompatibilni, telo svagrove vyhodnotilo sperma bratra jako nezadouci a proto vzdy plod vypudilo z tela ven. Priroda asi vi, proc to dela :nevim:

Priroda nevi vzdycky. Je to premrstena reakce organismu. Autoimunitni problem stejne jako lupenka nebo treba Crohn. A da se taky lecit. Prekontrolovat na reprodukcnim imunu. Me stacila trocha Prednisonu a mame nasi holcicku po dvou ZT vzdy do 10tt. Hlavne nehazet flintu do zita. Dr. Madar nam pomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama