Lehké přednádorové změny na děložním čípku :-O :-(

Anonymní
9.12.19 14:56

Lehké přednádorové změny na děložním čípku :-O :-(

Zdravím holky, cca před týdnem mi dělali biopsii čipku, jelikož jsem tam měla nějaké změny, které zjistili na cytologii, tak mě můj gynekolog poslal na vyšetření do plzně, kde to zkoumají mikroskopem. Ten mi řekl, že tam jsou malé změny. které zatím nebudeme řešit operací. Po půl roce (teď před týdnem) jsem tam byla na kontrole, řekl že udělá biopsii. Dneska jsem tam volala a výsledek byl „LEHKÉ PŘEDNÁDOROVÉ ZMĚNY“ nic moc mi k tomu neřekl, jen že to budeme hlídat a že zatím není nutná operace.
Chci se Vás zeptat jestli si tím některá z Vás také prošla, bojím se že ty lehké změny se můžou později vyvinout v těžší atd… :-(
Pár lidí mi řeklo, že to klidně taky může zmizet, ale mám strach je mi teprve 22 let. Bojím se že se to zhorší :(
Zatím není nutná konizace, ale ikdyby jaká je možnost že by se třeba nepovedla, přeci konizace nemůže odstranit vše nebo ano???
Chtěla bych být v klidu a nestresovat, ale nějak mi to nejde :(
Děkuji moc za každý názor,
omlouvám se za anonymitu..
Díky moc D. :-

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14921
9.12.19 15:07
@Anonymní píše:
Zdravím holky, cca před týdnem mi dělali biopsii čipku, jelikož jsem tam měla nějaké změny, které zjistili na cytologii, tak mě můj gynekolog poslal na vyšetření do plzně, kde to zkoumají mikroskopem. Ten mi řekl, že tam jsou malé změny. které zatím nebudeme řešit operací. Po půl roce (teď před týdnem) jsem tam byla na kontrole, řekl že udělá biopsii. Dneska jsem tam volala a výsledek byl „LEHKÉ PŘEDNÁDOROVÉ ZMĚNY“ nic moc mi k tomu neřekl, jen že to budeme hlídat a že zatím není nutná operace.
Chci se Vás zeptat jestli si tím některá z Vás také prošla, bojím se že ty lehké změny se můžou později vyvinout v těžší atd… :-(
Pár lidí mi řeklo, že to klidně taky může zmizet, ale mám strach je mi teprve 22 let. Bojím se že se to zhorší :(
Zatím není nutná konizace, ale ikdyby jaká je možnost že by se třeba nepovedla, přeci konizace nemůže odstranit vše nebo ano???
Chtěla bych být v klidu a nestresovat, ale nějak mi to nejde :(
Děkuji moc za každý názor,
omlouvám se za anonymitu..
Díky moc D. :-

Tím si projde pomalu kazda žena..i já měla tyhle změny, ale posledního stádia…tzv cin 3.
Byla jsem před 4 lety na konizaci a dobrý.
Od té doby se to nevrátilo.
Takže buď v klidu.. opravdu to má každá druhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 15:23

Nejvyšší čas začít se zdravým životním stylem - hlavně posílit imunitu - takže především kvalitní probiotika. Na netu se pak dočteč spoustu tipů na stravu, které pomáhá rakovině předcházet. Plus konkrétně na děložní čípek se doporučuje jíst hodně brukvovité zeleniny (brokolice, kapusta, zelí, kedluben, květák - více článek: https://www.dama.cz/…-pred-nadory?… )

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 15:29
@Malike píše:
Tím si projde pomalu kazda žena..i já měla tyhle změny, ale posledního stádia…tzv cin 3.
Byla jsem před 4 lety na konizaci a dobrý.
Od té doby se to nevrátilo.
Takže buď v klidu.. opravdu to má každá druhá.

Opravdu? Takže se nemusím bát, že se z toho vyklube třeba rakovina?
můžu si být jistá, že kdyby náhodou tak konizace pomůže?
Moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 15:31
@Anonymní píše:
Nejvyšší čas začít se zdravým životním stylem - hlavně posílit imunitu - takže především kvalitní probiotika. Na netu se pak dočteč spoustu tipů na stravu, které pomáhá rakovině předcházet. Plus konkrétně na děložní čípek se doporučuje jíst hodně brukvovité zeleniny (brokolice, kapusta, zelí, kedluben, květák - více článek: https://www.dama.cz/…-pred-nadory?… )

Ahoj, super děkuji moc asi začnu brát ty probiotika děkuji :-) :-*

• Citovat
  • Nahlásit
64
9.12.19 15:58

Ahoj. V tom věku jsem na to taky trpěla, nervy jsem z toho měla v háji… Několik let mě sledovali, pak mi gynekolog doporučil očkování proti hpv virům a zmizelo to. Tvrdí, že i porodem se ty tkáně na čípku taky mění, takže ti může blískat na lepší časy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 16:03

Ano, rakovina z toho může být, ale až za hodně dlouho, třeba za 15 let, proto tě nyní budou sledovat a pravidelně (jednou za půl roku) dělat stery.. Dokud bude stav stejný, tak nemá smysl s tím něco dělat, když se to začne zhoršovat, tak ti navrhnou konizaci a tou se to vyřeší úplně.. Ale tím, že jsi mladá a zřejmě ještě bezdetna, tak do toho nechtějí zasahovat, protože konizace čípku může vést později k samovolnym potratum. Kdybys byla starší 40 let a s dětmi už skončila, tak ti ji navrhnou možná už nyní..
Ale rakoviny se nemusíš bát, to se týká žen, které nechodí na prevenci a přijde se tak na jejich stav v době, kdy už je jen na konizaci pozdě

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 16:07
@besynka píše:
Ahoj. V tom věku jsem na to taky trpěla, nervy jsem z toho měla v háji… Několik let mě sledovali, pak mi gynekolog doporučil očkování proti hpv virům a zmizelo to. Tvrdí, že i porodem se ty tkáně na čípku taky mění, takže ti může blískat na lepší časy :lol:

Ahoj, také ti zjistili přednádorové buňky???…
No snad to opravdu bude v pořádku ://
Děkuji :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 16:13

Mně to zjistili v létě 2016, mezitím jsem v roce 2017 Porodila první dítě, druhé budeme mít 2020, pak bude buď konizace nebo možná třetí mimčo? Celou dobu mě sleduji, zatím se to nijak nemění, dle doktora a jeho zkušenosti by to v nejbližších 5 letech nemělo nic dělat..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 16:15
@Anonymní píše:
Ano, rakovina z toho může být, ale až za hodně dlouho, třeba za 15 let, proto tě nyní budou sledovat a pravidelně (jednou za půl roku) dělat stery.. Dokud bude stav stejný, tak nemá smysl s tím něco dělat, když se to začne zhoršovat, tak ti navrhnou konizaci a tou se to vyřeší úplně.. Ale tím, že jsi mladá a zřejmě ještě bezdetna, tak do toho nechtějí zasahovat, protože konizace čípku může vést později k samovolnym potratum. Kdybys byla starší 40 let a s dětmi už skončila, tak ti ji navrhnou možná už nyní..
Ale rakoviny se nemusíš bát, to se týká žen, které nechodí na prevenci a přijde se tak na jejich stav v době, kdy už je jen na konizaci pozdě

no to jsi mě moc neuklidnila že za 15 let :-D :'( ale přesto, no snad máš pravdu že konizace kdyžtak vyřeší uplně :(( :srdce: :srdce: Děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 16:18
@Anonymní píše:
no to jsi mě moc neuklidnila že za 15 let :-D :'( ale přesto, no snad máš pravdu že konizace kdyžtak vyřeší uplně :(( :srdce: :srdce: Děkuji moc

To nevím, kdy se to začne zhoršovat.. Taky to může Zcela vymizet. To hlavní je, že se nemáš čeho bát, když budeš chodit pravidelně na kontrolu.. Lékaři to pak umí podchytit včas

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 16:22
@Anonymní píše:
To nevím, kdy se to začne zhoršovat.. Taky to může Zcela vymizet. To hlavní je, že se nemáš čeho bát, když budeš chodit pravidelně na kontrolu.. Lékaři to pak umí podchytit včas

Snad ano, děkuji moc :) :*

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 17:45
@Anonymní píše:
Mně to zjistili v létě 2016, mezitím jsem v roce 2017 Porodila první dítě, druhé budeme mít 2020, pak bude buď konizace nebo možná třetí mimčo? Celou dobu mě sleduji, zatím se to nijak nemění, dle doktora a jeho zkušenosti by to v nejbližších 5 letech nemělo nic dělat..

A tou konizaci ti to pak vymizí?
Spis mám strach aby se to neměnilo do horších studiích když mám teď to nejslabší :/
Jeee miminko taky bych chtěla tak uvidíme 🤷🏻‍♀️ ☺️

• Citovat
  • Nahlásit
547
9.12.19 17:52

Jak uz se psalo..zdrava strava a hlavne eliminovat stres.. u me vse souviselo s psychikou..a pomohly mi ruzne prirodni tinktury ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 18:01
@Anonymní píše:
A tou konizaci ti to pak vymizí?
Spis mám strach aby se to neměnilo do horších studiích když mám teď to nejslabší :/
Jeee miminko taky bych chtěla tak uvidíme 🤷🏻‍♀️ ☺️

Tou konizaci se odstraní postižená část čípku a tobě zůstane zdravý zbytek.. Pak je obvykle 1 Kontrola a pak už jen běžné preventivky..
Miminko bych už chtěla, je mi pořád blbě, tak se těším, až to skončí a bude klid 8)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat