Lehké příznaky OHSS - přejde to samo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vincka
Kecalka 159 příspěvků 10.11.09 08:38
Lehké příznaky OHSS - přejde to samo?

Ahoj holky,

prosím o radu vás, co máte zkušenost s OHSS. Vím, že tu už o tom bylo napsáno hodně, ale není mi jasná ta léčba.
Příznaky mi začaly hned den po OPU, nafouklé bříško, a bolest kolem žaludku, ale nebylo to jako na zvracení, spíš jen takový hodně silný neustálý tlak a v podbřišku pocit jakobych měla zaražené prdy. :oops:
Včera jsem volala do CAR a tam mi řekli, že jestli se mi to nezdá, ať přijdu na ultrazvuk.
Léčila jsem se tím, co jsem tu vyčetla - hodně vody a cpu se sýry, vejci, masem, mlíkem…
Dnes jsem se vzbudila a cítím se líp, tak jsem na ultrazvuk zatím nešla.
Chápu to správně, že to odezní i samo? Když sedím nebo ležím, je to už O.K., akorát když chodím nebo při námaze cítím pořád ten tlak kolem žaludku (asi jakoby mi tam někdo dal ránu pěstí).
Myslíte, že to odeznívá, nebo je to jen nějaký mezistupeň a je nutný zásah lékaře?
Děkuji za reakce.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
VečKa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.09 08:45

Ahoj, OHSS jsem sice neměla, ale možná léhké náběhy ano. Bylo to nafouklé břicho a bolest jak píšeš, ještě mě dost bolel podbřišek při močení. Samo to přešlo tak 3-5 dní po OPU. Zhoršilo se to tak 1-2 po OPU a pak to začalo odeznívat.
Hodně štěstí!

vincka
Kecalka 159 příspěvků 10.11.09 09:32

Večko, díky moc za rychlou reakci, tak to bude asi ono, ta bolest při močení se objevila na začátku taky.
Díky a taky přeju hodně štěstí, sleduju tě on-line a držím pěsti. :palec:

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 10.11.09 09:58

ahoj Vinkco, já měla těžšší OHSS,ale z důvodu uchycování embryjí,tudíž v jiné fázi, než jsi ty

mě dr. říkal, že pomáhá klid a pitný režim, ty bílkoviny ve stravě jsou fajn, ale není důvod kupovat bílkoviny v různých přípravcích

pokud je ti lépe, tak by to mohlo být OK, kdyby se ti zvětšovalo břicho nebo jsi měla problémy s dýcháním, tak šupajdi na ten ultrazvuk :wink:

Jitka L.
Extra třída :D 10462 příspěvků 10.11.09 19:36

Ahoj Vincko, já měla po prvním IVF OHSS docela rozjetý a to už řešila dr. . Teď po 2. IVF se rozjel po odběru přesně jak ty říkáš, ale opravdu odezněl sám. Je teda pravda, že jsem po minulé zkušenosti hodně pila už během stimulace. Pokud by se ti začalo zvětšovat břicho, začalas mít průjem a zvracet tak jeď k dr., ale jinak věřím, že se stav může zlepšit.
Držím palce :wink:

vincka
Kecalka 159 příspěvků 10.11.09 20:41

Holky, děkuju za reakce.
Zatím to vypadá, že to snad odezní samo. Uvidím, co mi řekne dr. před transferem.

renatika
Závislačka 3154 příspěvků 10.12.09 10:04

Ahoj, ja jsem mela bolestivou opu tak jsemy si myslela,že mam problemy kvuli tomu, po ET se se zrošovalo a tak jsem ležela a pila 3 -4 litry vody denne, jedla jogurty a maso a odeznelo to, holky mi rikali,že to trošku pomaha pri oehotneni a me fakt, dnes jsem 10 po ET a mam //.
Jo a jak jsem začala tolik pit mi bricho spasklo za 3 dny

gajin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.09 10:24

Ahoj,byla jsem na odberu vajicek ted v pondeli a v utery jsem sla do prace, abych prisla na jiny myslenky. V noci jsem se ale budila, bolesti. Bylo to jako by mi nekdo sedel na hrudniku, bricho nafoukle jak balon, bolelo to pri chozeni, sezeni, lezeni. Tak jsem si skocila ve stredu pro neschopenku a radeji na kontrolu do heliosu a pry je vse ok. Dali mi nejakou injekci a dnes, uz jen trochu nafoukle bricho a bolesti jsou fuc…

Pajinka8_2009
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.13 16:20

Dobrý den holky prosím o radu jsem 2 den po opu a je mi zle mám nafouklé břicho, bolesti při močení a tlaky v žaludku, pocit jak kdybych měla zaražené větry byla jsem už 2 na ivf a nikdy jsem to neměla je fakt že tentokrát mi vyndali 14vajíček děkuji za radu

misicka455
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 17.09.18 14:40

jsem po odběrech a mám břicho jako kdybych tam měla šutr. asi to vypadá taky na lehčí formu toho syndromu:-(

monzaj
Ukecaná baba ;) 1894 příspěvků 17.09.18 15:14

@misicka455 pít 3-4l vody za den,hodně bílkovin ,doporučuju nutridrinky a odpočívat.. mě lehce ohss liznul.

tininas
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 17.09.18 15:51

misicka455
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 17.09.18 17:57

@monzaj ok, díky vodou prolívám a přítel mi nakoupil plno kefírů a jogurtů :-)))

misicka455
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 17.09.18 18:08

@tininas nechápu jakou to má spojitost s Ohss

monzaj
Ukecaná baba ;) 1894 příspěvků 17.09.18 19:20

@misicka455 u mě byl 3den po opu nejhorší.pote už se začalo lepšit .držím palce ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >