Lehký dort na druhé narozeniny ❤️

124
16.6.20 13:52

Lehký dort na druhé narozeniny ❤️

Dobrý den, nemáte někdo typ na nějaký fajn lehký narozeninový dort? popřípadě i foto jaký jste pekly? ❤️Chci nějaky vymyslet dcerce ke druhým narozeninám :mrgreen: dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

304
16.6.20 14:02

@Lili2323 my dělali mrkvový se zakysanou smetanou místo kremu a nahoře byla vrstva zmrzlého ovoce (směs lesního ovoce, takže byl růžovo-fialový). Byl bez cukru, ale kdo chtěl, mohl použít na posyp moučkový cukr.
Dělali jsme na první narozeniny a chutnal :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1409
16.6.20 14:08

@Lili2323 Mrkni na FB na skupinu „Dorty (nejen) k 1.narozeninam“ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21266
16.6.20 14:11

My zásadně objednáváme z cukrárny lehké dorty „italského“ typu. Často prokládané a zdobené čerstvám (v zimně tedy i kompotovaným) ovocem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
16.6.20 14:13

Já mám taky radši ty z cukrárny, už dělají i lehounke, bez maslovych krému. Vypadají 100× lip a i chutnají než ty dělané doma a zase taková pálka to není, aby to neslo jednou ročně zaplatit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
779
16.6.20 14:25

Dělám malému každý rok klasiku - upeču piškot, promažu domácí marmeládou, udělám krém z mascarpone, nebo krémového sýra, nahoru čerstvé ovoce (maliny, jahody, borůvky). Ty jedovatě barevné potahované dorty mi nesmí do baráku :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
16.6.20 14:37

Děkuji za typy :oops:
Bohužel bydlíme na vesnici a v okolí nikdo moc nepeče loni jsme nechaly dcerce dělat ve městě dort a než jsme přijely domu tak to byla hrůza děs jak bylo horko a to nepíší o tom že korpus byl nějaký sražený :roll: takže letos to chci vzít do vlastních rukou takže důvod proč chci udělat doma není cena :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9816
16.6.20 15:01

@Lili2323 pokud chceš lehkou a dobrou rychlovku, tak já třeba často dělám nepečený dort a pro děti je super, taky sem jim ho dělala, používají se jen piškoty, zakysaná smetana a ovoce, formu vyskládáš dětskými piškoty, na to naleješ 2 smetany smíchané se 4 lžícemi cukru, na to ovoce, opět piškoty, dávám i na bok formy, zase zakyska, můžeš přidat i kakao, ovoce a končím piškotami, vrch si můžeš nazdobit jak chceš, pak dáš vychladit do lednice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9816
16.6.20 15:04

@Lili2323 a jinak i peču dorty, stačí si upéct korpus, můžeš klidně bábovkové těsto, jinak já dělám 250 g cukru, 3 vajíčka- bílky vyšlehat zvlášť, hrnek mléka, půl hrnku oleje, prdopeč, van cukr a 300 g hl. mouky, krém pa dělám pudinkový- 2 pudinky dle chuti a 750 ml mléka uvaříš, po vychlazení po troškách vmícháváš 1,5 másla a doladíš, korpus si rozřežeš, každou část potřeš marmeládou, dáš krém, ovoce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
16.6.20 15:10

@kotaska91 super moc děkuji :srdce: na nějaký takový lehký dort jsem právě teď koukala a vypadal moc dobře :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9816
16.6.20 15:16

@Lili2323 jj je výborný a pochutnají si na něm velcí i malý :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21266
16.6.20 15:19
@Semtex píše:
Já mám taky radši ty z cukrárny, už dělají i lehounke, bez maslovych krému. Vypadají 100× lip a i chutnají než ty dělané doma a zase taková pálka to není, aby to neslo jednou ročně zaplatit :lol:

Tak záleží, kolik je na oslavě lidí. Velký kulatý dort pro 12 lidí mě vyjde tak na 800 Kč a jelikož je nás na oslavu tak 15, musím mít ještě jeden nebo dva menší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7720
16.6.20 15:34

Já jsem dělala tenky korpus z ovesnych sušenek a masla (takový ten nepeceny) a na to vysokou vrstvu krému z mascarpone, tvarohu a ovoce (maliny + boruvky). Nahoře jsem ozdobila malinami, boruvkami, jahodami a takovými kytickami z jedlého papíru od Dr. Oetkera, dají se sehnat skoro v každé větší samoobsluze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
16.6.20 15:44

@Hoa Mai moc děkuji na ty kytičky určitě mrknu to by se mi líbilo také nahoru na dortík :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama