Leiden mutace, další problémy s antikoncepcí - co teď?

12.4.21 15:54

Leiden mutace, další problémy s antikoncepcí - co teď?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví, zda je možné vyšetření krve na Leidenskou mutaci i v době, kdy beru HA? Jestli to např. nějak neovlivní ty výsledky, nevím.
Je mi 23, beru třetí měsíc svou první HA (Lindynette20) a mám v blízké rodině trombóza, na kterou osoba v mládí málem zemřela, do toho ještě spoustu dalších rizikových faktorů (cukrovka, rakovina všeho možného - např. prsu, lymfatických uzlin, vysoký krevní tlak, bipolární porucha…), já sama jsem zdravá. Lékař tohle všechno ví, jedná se o poměrně dobré soukromé zařízení v Praze (Gynclin), doktor Korecký. Původně jsem antikoncepci vůbec nechtěla brát, nikdy, ale příteli nevyhovují jakékoli kondomy, pharmatex mě šíleně pálí, přerušovanou jsme jeli asi 3 měsíce a za ty nervy to fakt nestálo, otěhotnět si v žádném případě nemůžu dovolit.
Takže jsem samozřejmě chtěla tělísko, asi spíš hormonální (přece jen je toho hormonu méně než v HA a je jiný), ale doktor to okamžitě odmítl, že jsem mladá a kdesi cosi, navíc že jsem neměla úplně pravidelnou menstruaci. Testy na Leiden mi taky odmítl dělat, když jsem mladá zdravá, že to je zbytečnost.
No, takže teď 3. měsíc beru HA, a jak mě dřív nikdy nebolela hlava, teď večer cca obden, jsem víc unavená… A hlavně se mi dost zhoršily fialové žilky na nohách. Také mě ty nohy skoro denně bolí, taková tupá bolest/tlak. Takže začínám mít dost strach.
Myslíte, že když s tímto vletím na doktora, že mi konečně udělá krevní testy, jestli HA vůbec můžu brát? Nebo mám přímo hledat doktora jinde? A co s HA, brát zatím dál? (i když teda nevím, jak jinak bych se teď bez ní chránila).
Díky za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
12.4.21 19:58

Dobry den, sama mam zjistenou dedicnou leiden mutaci v tehotenstvi a antikoncepce mi byla zakazana (nikdy jsem ji nebrala, ale nyni jiz ani nemohu). Pokud mate podezreni na trombofilii vas gynekolog by nemel argumentovat tim, ze jste mlada a zdrava a napsat vam antikoncepci. Na zjisteni zda ji mate by nemela mit vliv a doporucila bych vam co nejdrive jit na testy. Ja o ni bohuzel nevedela a v tehotenstvi a diky hormonum se mi udelala tromboza v krku coz bylo opravdu nebezpecne. Neni to sranda :( preji at vse dobre dopadne

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat